عمومیکسب و کار برتر

انواع سنگ آنتیک در بازار ایران

سنگ آنتیک چیست؟

سنگ‌ها میلیون‌ها سال قدمت دارند، از روش‌های مختلف در طول تاریخ برای برش و شکل‌دهی آن‌ها استفاده شده است. حتی پرت و همین‌طور خرده و بخش‌های به ‌ظاهر غیر قابل‌استفاده سنگ آنتیک نیز در صنعت مورداستفاده قرار می‌گیرند. به بیان ساده، می‌توان گفت که این سنگ در واقع ترکیبی از تکه‌های قطعه ‌قطعه‌ شده از مرمریت و تراورتن است که با ترکیب ملات و همین‌طور رزین به‌ هم ‌پیوسته شده و ساختار جذاب و جدیدی را تشکیل می‌دهد.

این سنگ‌ها از ابتدا ظاهر زیبایی دارند و نیازی به تغییر رنگ نخواهند داشت. اصلی‌ترین مسئله در فراوری این محصول، این است که در دو دسته‌بندی کلی مصنوعی و طبیعی قرار می‌گیرد. آنتیک همان‌طور که از عنوانش مشخص است، بسیار خاص و جذاب خواهد بود. مدل‌های مصنوعی البته جنس و رنگ و یا به بیان بهتر، ظاهر متفاوتی دارند و از بافت سمنت پلاستیک تولید می‌شوند. اصلی‌ترین مسئله در مورد اجرای سنگ آنتیک، نحوه چسباندن آن به سطوح و انتخاب متریال چسبنده با توجه ‌به نوع سطح خواهد بود که می‌تواند هر چیزی باشد. سطح چسبنده باید مقاومت بالایی در مقابل خوردگی، رطوبت و حرارت داشته باشد.

انواع سنگ آنتیک در بازار ایران

پس از بررسی مزیت‌ها و معایب این سنگ‌ها، لازم است که به دسته‌بندی‌های موجود برای آن در بازار نیز اشاره شود.

سنگ آنتیک تراورتن

مدل تراورتن از جمله پایه‌ترین و معمول‌ترین نمونه‌های موجود است، از خرده‌های این سنگ تشکیل شده است و مقاومت فوق‌العاده‌ای دارد. این سنگ زیبایی بی حد و وصفی دارد و برای جلوه‌دادن به نمای ساختمان‌ها انتخابی عالی به ‌حساب می‌آید.

سنگ‌های آنتیک گرانیتی

سنگ‌های آنتیک گرانیتی مقاوم، مستحکم و زیبا هستند. قیمت آن‌ها بالاست و فراوری‌های مختلفی در پروسه اجرای آن‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. این سنگ‌ها در واقع می‌توانند ترکیبی باز انواع گرانیت‌ها باشند. می‌توان آن‌ها را در متراژهای نامحدود تهیه کرد.

سنگ‌های آنتیک ماسه‌ای

سنگ‌های ماسه‌ای آنتیک نیز با استفاده از کلسیم به‌ هم‌ چسبیده و یک ساختار مقاوم را تشکیل می‌دهند. نوع آهکی این سنگ‌ها را ماسه تشکیل می‌دهد.

آنتیک مالون

در نهایت آخرین مدل این نوع سنگ تحت عنوان آنتیک مالون شناخته می شود که ساختاری مشابه مکعب دارد، این سنگ پس از استخراج و تراش، شکل و فرم منظمی پیدا کرده و کاملاً سطحی صاف و مسطح دارد.

اصلی‌ترین کاربردهای سنگ آنتیک

سنگ‌های آنتیک کاربردهای وسیعی دارند، امروزه در پروژه‌های عمرانی مسکونی و تجاری مورداستفاده قرار می‌گیرند، شما می‌توانید با نصب سنگ آنتیک در:

 • کابینت‌ها و آشپزخانه‌ها
 • پشت‌نماهای تلویزیون و…
 • روی شومینه‌ها و اطراف بخاری‌ها
 • دیوارپوش‌ها
 • راه‌پله‌ها و اتاق‌ها
 • محیط‌های تجاری مانند ادارات، شرکت‌ها و…

تغییرات ظاهری جذابی را به فضا بدهید. از طرف در فضاهای تمیز، ایزوله و همین‌طور محیط‌هایی مانند بیمارستان‌ها و همین‌طور مدارس نیز امروزه دیده شده که از سنگ آنتیک استفاده می‌شود. البته سنگ‌های آنتیک در دسته‌بندی‌های مختلف قرار می‌گیرند که این موضوع سبب می شود قیمت یکسانی نداشته باشند.

علاوه‌برآن، می‌توان از سنگ‌های آنتیک در:

 • فضای بین کابینت‌ها
 • نمای ساختمان‌ها
 • دیوار اماکن تجاری مانند مال‌ها، پاساژها و بوتیک‌ها
 • کناره قاب‌ها و آینه‌های دیواری
 • پارکینگ‌ها
 • در حیاط خانه‌های باغ و ویلاها

نیز بهره گرفت.

قیمت و خرید سنگ آنتیک در ایران

قیمت سنگ آنتیک وابسته به کیفیت، زیبایی و همین‌طور نوع آن متفاوت است. مراکز فروش حاشیه‌های مختلفی را برای عرضه این محصول از نظر سودی که خود خواهند داشت در نظر می‌گیرند. درصورتی‌که بتوانید سنگ آنتیک را از تولیدی‌های اصلی تهیه کنید، قیمت آن به‌مراتب کم‌تر خواهد بود.

شما می‌توانید برای خرید سنگ آنتیک نوع آن را مشخص کرده و محصول را در متراژها و عرض‌های مختلف سفارش دهید. نصب سنگ آنتیک نیز با استفاده از ملات، گچ و البته چسب انجام خواهد شد که می‌تواند بسته به محل استفاده و اجرا متفاوت باشد. از این سنگ‌ها در محیط‌های تجاری، مسکونی، صنعتی و اداری استفاده می شود و در حال حاضر یکی از بهترین گزینه‌ها برای دیزاین داخلی هستند.

منبع : تکنونامه

دکمه بازگشت به بالا