عمومیکسب و کار برتر

7 اشتباهی که هنگام پرورش گیاهان در باغچه خانه مرتکب می‌شوید

اگر می‌خواهید گیاهان شما در تمام طول سال شکوفا شوند و سالم رشد کنند، از این اشتباهات رایج در باغچه خانه خودداری کنید. پرورش گیاهان روی لبه تراس در خانه ساده‌ترین راه برای تهیه ادویه جات تازه در تمام طول سال و در عین حال بخشیدن زیبایی به فضای داخلی خانه است. به همان راحتی که اکثر گیاهان دارویی رشد می‌کنند، روش‌های درست و غلطی برای مراقبت از آنها وجود دارد. با اجتناب از این هفت اشتباه هنگام رشد در خانه، به باغ گیاهان خود کمک کنید تا شکوفا شوند.

 

همچنین میتوانید فضای خود را بزرگتر کنید و با انجام ندادن این نکات و نحوه نگهداری صحیح، گیاهان بیشتری پروش بدهید و فروش گل و گیاه به صورت آنلاین خود را راه اندازی کنید. به این نکته با دقت توجه کنید، حتی اگر در بهترین نقطه شهر هم مغازه گلفروشی داشته باشید، فقط در همان منطقه خود میتوانید فروش داشته باشید.

اما دنیای اینترنتی و کسب و کار آنلاین به این شکل نیست. زمانی که سایت خود را میسازید و فروش گیاهانی که پرورش داده اید را به صورت آنلاین میفروشید، تمام مردم به سایت شما میتوانند دسترسی داشته باشند و محصولات شمارا ببینند و خرید کنند. پس با کمی تفکر متوجه خواهید شد که فروش گل و گیاه به صورت آنلاین چه قدر برای شما میتواند مفید باشد. برای آشنایی با انواع روش های افزایش درآمد از طریق کسب و کار گلفروشی آنلاین کلیک کنید.

اشتباهات رایج در نگهداری گیاهان

1) آبیاری بیش از حد گیاهان

ممکن است وسوسه شوید که گیاهان خود را هر روز آبیاری کنید تا به گلدهی آنها کمک کند. اما به یاد داشته باشید که اکثر گیاهان زمانی که لایه بالای خاک در لمس خشک باشد به حداقل مقدار آب نیاز دارند. برای اطمینان از میزان آب مورد نیاز گیاهان، روزانه خاک آنها را چک کنید. اگر لایه بالایی خاک کمی خشک شده است، گیاهان را آبیاری کنید و اگر خاک هنوز مرطوب است، گیاه را آویزان نکنید.

2) اهمیت زهکشی را نادیده می‌گیرید

انتخاب گلدان مناسب برای گیاهان شما یکی دیگر از کلیدهای موفقیت یک باغ گیاهی است. البته انتخاب گلدانی که ظاهر آن را دوست دارید بسیار مهم است، اما به همان اندازه مهم است که گیاهان را در گلدانی با زهکشی مناسب بکارید.

و این دقیقاً به چه معناست؟ به عبارت ساده، زهکشی به این معنی است که گلدان مجهز به سوراخ‌های کوچکی در قسمت پایین است که اجازه می‌دهد آب اضافی تخلیه شود. برای آبیاری خوب گیاهان آن‌ها را در سینک ظرفشویی قرار دهید، خاک را آبیاری کرده و منتظر بمانید تا آب آن تخلیه شود. به این ترتیب کل سیستم ریشه گیاه را هیدراته کرده و از پوسیدگی ریشه جلوگیری می‌کنید.

3) میزان لازم از نور خورشید را در اختیار آنها قرار نمی‌دهید

مانند آب، شما باید یک منطقه مناسب برای تأمین نور خورشید به گیاهان خود پیدا کنید. برخی از گیاهان نسبت به بقیه به نور بیشتری احتیاج دارند و بسیاری از گونه‌ها به مقدار مشخصی از اشعه مستقیم یا غیر مستقیم نیاز دارند. درباره ویژگی‌های نوع گیاهانی که قصد رشد آن را دارید تحقیق کنید و سپس آنها را در خانه خود قرار دهید.

4) آن‌ها را در دمای خیلی بالا نگه دارید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید تأثیر مفیدی بر گیاهان دارد، اما گرمای مصنوعی درست برعکس عمل می کند. هوای گرم شده از دریچه‌ها، رادیاتورها یا شوفاژها بسیار خشک است که این امر زمینه را برای خشک شدن فضا و مکش آب از برگ گیاهان فراهم می‌کند که منجر به مرگ آنها بسیار سریعتر از حد انتظار می‌شود.

5) فراموش می‌کنید آنها را کوتاه کنید

همانطور که برای داشتن ظاهری زیبا به یک مدل موی معمولی احتیاج دارید، گیاهان باغ شما نیز چنین هستند. هرس به رشد سالم‌تر و سریع‌تر گیاهان کمک می‌کند. با جمع‌آوری برخی از برگ‌های گیاه، در نهایت به ماندگاری گیاهان در طول فصل رشد کمک می‌کنید که به معنای لذت بردن از محصول بیشتر است.

6) سعی کنید با نهال شروع کنید

برای موفقیت لازم نیست با بذر شروع کنید. در اولین تلاش خود با یک گیاه کوچک شروع کنید، نه یک نهال. به این ترتیب می دانید که گیاه از قبل دارای سیستم ریشه‌ای مستقیمی است و می‌توانید به جای امید به جوانه زدن گیاه، بر حمایت از رشد گیاهان تمرکز کنید.

7) گیاهان جدید خود را به اندازه کافی تغذیه نمی‌کنید

قبل از اینکه بتوانید گیاهان خود را به غذاهای خانگی اضافه کنید، ابتدا باید آنها را تغذیه کنید. اطمینان حاصل کنید که از خاک با کیفیت بالا و مناسب گیاه خاص استفاده می‌کنید تا بهترین شروع را برای یک عمر طولانی و سالم داشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا