عمومیکسب و کار برتر

50 ایده برای بسته بندی شکلات و ساخت کاتالوگ شکلات

نگاه ما به بسته‌ بندی شامل دو بخش میشه در بخش پایه اون رو به صورت یک الزام برای ارائه جنس می‌دونیم به ترتیبی که خیلی از اجناس رو ما وقتی بخواهیم ارائه کنیم به مشتری اگر در یک بسته ‌بندی نباشه اصلاً امکان ارائه‌اش وجود نداره.انواع مایعات مثل شیر که حالا قدیم توی شیشه‌های شیر ارائه می‌شد الان فرض کنید تو بسته‌بندی تترا پک ارائه میشه و خیلی چیزهای دیگه مثل تخم مرغ.50 ایده برای بسته بندی شکلات و ساخت کاتالوگ شکلات

ولی در رده بالاتر بسته‌ بندی هستند که در واقع می‌شه پسوند لوکس یا لاکچری یا نفیس رو بهش اضافه کرد این بسته بندی ها موجب میشه که محصول بصورت چشم نواز تر و زیباتر و معقول‌تری به مشتری ارائه بشه که در واقع در بحث بعضی از موارد این نوع ارائه می‌تونه توسعه فروش ما رو به همراه داشته باشه وقتی که خصوصا جنس حالت کادویی داشته باشه یا حالت هدیه داشته باشه.

تعریف علمی بسته بندی + دانلود فایل لایه باز فتوشاپ رایگان

بسته بندی علم هنر و فناوری محصورکردن است. یا میتوان گفت که جعبه بندی از محصولات محافظت میکند. و یا اینکه برای توزیع یا ذخیره سازی و یا فروش و استفاده از آن محصولات است. آیا می دانستید این عمل جزء بسیار مهمی در طول عمر هر محصول است؟ این کار برای انجام ذخیره سازی، جابجایی و حمل و نقل محصولاتی که به دست مصرف کننده نهایی میرسد ضروری است.

بسته بندی چیست؟

بسته‌بندی یک فرآیند است که در آن محصولی به صورت موقت یا دائمی در یک بسته یا جعبه قرار می‌گیرد تا از خطرات مختلفی همچون آلودگی، ضربه، خوردگی، فرسایش و موارد دیگر محافظت شود. بسته‌بندی محصولات می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد، از جمله بسته‌بندی فلزی، پلاستیکی، کاغذی و غیره. جعبه بندی در صنایع مختلفی از جمله صنایع غذایی، دارویی، الکترونیکی، خودروسازی، مواد شیمیایی و صنایع دستی استفاده می‌شود.

در بسته‌بندی محصولات، ایده بسته بندی شکلات و فرآیند طراحی بسته‌بندی نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. یک بسته‌بندی موثر و جذاب می‌تواند به فروش محصول کمک کرده و همچنین برای محافظت از محصول و افزایش عمر مفید آن نیز بسیار مؤثر است. بسته‌بندی به عنوان یکی از مراحل مهم تولید محصول، توجه ویژه‌ای را به خود جلب کرده و در نتیجه توسعه روش‌های جدید و بهبود طرح‌های بسته‌بندی در حال انجام است.

بسته بندی برای چیست؟

بسته بندی وظیفه محافظت از محصول در برابر خطرات حمل و نقل و ذخیره سازی خاص مانند:

 • جابجایی: سقوط، انباشته شدن، اصطکاک، ضربه.
 • مکانیکی: ارتعاشات، برخورد، واژگونی، شوک و غیره.
 • آب و هوا: گرما، باران، رطوبت، سرما.
 • ذخیره سازی: زوال، خوردگی، قالب، سیل، ریختن مایعات و غیره.

علاوه بر این، بسته بندی از بیرون شرایط جابجایی، ویژگی های محصول، الزامات، نمادها و شناسایی محتوای آن را نشان میدهد.

سطوح ساختار جعبه بندی

ما می توانیم در ساختار عدل بندی سه سطح اولیه، ثانویه و سوم را متمایز کنیم:

اولیه: آن چیزی است که مستقیماً با محصول در تماس است، از آن محافظت میکند و بیشتر بر مسائل بازاریابی متمرکز است.

ثانویه: حاوی یک یا چند بسته اولیه (ظروف) است و وظیفه محافظت از آنها را دارد.

سوم: بسته ای است که یک یا چند بسته ثانویه را گروه بندی میکند، بیشتر بر حمل و نقل و محافظت در طول فرآیند توزیع و ذخیره سازی متمرکز است.

طراحی بسته بندی شیرینی بسته بندی تبلیغاتی CD / DVD
طرح خلاقانه بسته بندی بیسکوییت جعبه بندی لاکچری سی دی CD / DVD

هر نوع بسته‌بندی، صرف نظر از نوع آن، عملکرد خاصی را انجام می دهد. مانند محافظت از آسیب دیدن کالا.

پک کردن را می توان به عنوان یک سیستم هماهنگ تهیه کالاها برای حمل و نقل، انبارداری، تدارکات، فروش و استفاده نهایی توصیف کرد. شامل: محافظت. نگهداری و حفظ کردن حمل و نقل اطلاع رسانی و فروش است. بسته‌بندی همچنین به روند طراحی، ارزیابی و تولید جعبه ها اشارت دارد.

مطالب مفید: بیلبورد چیست

تعریف بسته‌بندی

بسته بندی دانش فناوری و هنر آماده سازی کالا برای حمل و نقل و فروش راحت میباشد. اگرچه منشاء را میتوان در ظروف چرمی، شیشه ای و سفالی اولین سرمایه گذاری های تجاری غربی جستجو کرد. اما اهمیت اقتصادی آن از زمان شروع انقلاب صنعتی به طور چشمگیری روند افزایشی یافت. بسته بندی های موجود در بازار معاصر برای محافظت از کالاها در برابر خطرات حمل و نقل و شرایط محیطی طراحی شده اند. همچنین عدل بندی باید به راحتی ساخته و پر شوند و نسبت به قیمت محصول نهایی و جعبه ‌بندی شده ارزان باشند.

هدف از بسته‌بندی چیست؟

هدف اولیه محافظت از محتویات آن در برابر هر گونه آسیبی است که ممکن است. در حین حمل و نقل، جابجایی و نگهداری رخ دهد. بسته‌بندی محصولات را در سراسر زنجیره لجستیک خود از تولید کننده تا کاربر نهایی سالم نگه میدارد. این محصول را در برابر رطوبت، نور، گرما و سایر عوامل خارجی محافظت میکند.

موارد استفاده از عدل بندی

مواد مورد استفاده در حمل و نقل بارهای قابل توجه کالا شامل مقوا راه راه یا جامد برای مواد سبک تر، فلز برای کالاهای مایع و چوب برای بارهای سنگین یا حجیم است. جعبه ها و جعبه های چوبی به طور گسترده برای وزن های بیش از 220 پوند (100 کیلوگرم) استفاده میشود. در حالی که در زیر این وزن تخته فیبر، جامد یا راه راه، ماده مورد علاقه است. در برخی موارد جایگزین جعبه ها شده اند. پلاستیک همچنین بعنوان ضربه‌ گیر و به دلیل دوام و کیفیت عایق بالا بعنوان ماده حمل و نقل مایعات و مواد غذایی فاسد شدنی به‌طور گسترده مورد استفاده قرار میگیرد.

انواع بسته‌بندی

ممکن است. از انواع مختلفی باشد. به عنوان مثال، حمل و نقل یا بسته توزیع میتواند. کانتینر حمل و نقل باشد. که برای حمل، ذخیره و رسیدگی محصول داخلی استفاده میشود. برخی بسته های مصرف کننده را بسته ای می دانند. که به سمت مصرف کننده یا خانوار هدایت میشود. پکیجینگ ممکن است.

نحوه پک کردن محصولات به چه صورت است؟

بسته بندی جعبه مقوایی نوعی از عدل بندی های نسبتا ظریف محسوب میشود. که علاوه بر امکان تولید به شکل های هندسی متفاوت دارای قابلیت چاپ بی نهایت و امکان اضافه کردن لایه سلفونی جهت افزایش استحکام؛ کمک به حفظ نو بودن بسته‌ و جلوگیری از تاثیر رطوبت و آب بر لایه خارجی جعبه بندی را دارد.

بسته بندی محصولات غذایی

عدل بندی محصولات برای کالا و یا محصولاتی است که :

 • جعبه بندی را به عنوان یک پوشش مناسب در نظر گرفت.
 • توزیع وزن بسته ها به صورت متمرکز در یک نقطه نیست.
 • کالا یا محصول دارای زوایا و لبه های برنده با وزن زیاد نیست.
 • در بسته‌بندی های خرد و کوچک بسیار پر کاربرد است.
 • زیبایی بسته‌بندی و امکان چاپ و معرفی برند مد نظر است.
 • هزینه بسته بندی مورد توجه است.

ساک دستی و چاپ کیسه های کاغذی

بسته بندی خلاقانه میوه جات

دسته بندی پکیجینگ بر اساس چندین لایه

بعضاً دسته بندی بسته ها براساس لایه یا عملکرد راحت است : اولیه ، ثانویه و غیره.

 • پکیجینگ اولیه موادی است. که ابتدا محصول را در بر میگیرد و آن را نگه میدارد. این معمولاً کوچکترین واحد توزیع یا استفاده است و بسته ای است. که مستقیماً با محتویات در تماس است.
 • بسته‌بندی ثانویه خارج از پک کردن اولیه است. و ممکن است. برای جلوگیری از سرقت یا گروه بندی جعبه های اصلی با هم استفاده شود.
 • در حمل و نقل جهت جابجایی فله، ذخیره سازی انبار و حمل و نقل استفاده میشود. رایج ترین شکل، بار واحد پالت شده است که محکم درون ظروف قرار می گیرد.

طراحی جعبه مقوایی لاکچری

گستردگی جعبه بندی بسته ها

این دسته بندی های گسترده میتوانند تا حدی دلخواه باشند. به عنوان مثال، به نوع استفاده پک بستگی دارد. که میتواند کوچک باشد. بسته‌بندی اولیه باشد. که مستقیماً بر روی محصول اعمال میشود. پک کردن ثانویه هنگام استفاده برای ترکیب جعبه های کوچکتر یا پکیجینگ نوع سوم که برای تسهیل برخی از انواع توزیع کردن مانند چسباندن تعدادی کارتن روی پالت. بسته‌بندی همچنین میتواند بر اساس فرم پکیجینگ دسته بندی داشته باشد. به عنوان مثال: بسته بندی ترموفرم و پک کردن انعطاف پذیر، زمینه های استفاده گسترده را توصیف میکنند.

فروشگاه بسته بندی آنلاین

فروشگاه جعبه بندی

بعید به نظر میرسد. ما شاهد تغییر کامل از مکان های خرده فروشی و فروشگاه بسته‌بندی معمولی که امروزه استفاده میشود باشیم. خدمات آنلاین را نمیتوان با تجربه آنلاین برآورده کرد. تلاش هایی که برای ایجاد شهرت یک نام تجاری و حفظ ارتباط آن با مصرف کنندگان انجام میشود. همچنان مهم خواهد بود و برای برقراری اعتماد به درجه ای از آشنایی نیاز دارد. ما در حال حاضر مشاهده می کنیم. که فروشگاههای آنلاین جهت بسته‌بندی همانند آمازون، استپلس، پک سایز و بسیاری دیگر تغییر داده است. با توجه به اینکه فروشگاه آنلاین بیشتر در رفتار خرید مصرف کنندگان ادغام میشود. به احتمال زیاد ما همچنان شاهد تحولات جعبه بندی تحت تأثیر خرده فروشی آنلاین خواهیم بود.

خرید بسته بندی

چگونه بسته بندی بخریم؟ – یک سوال ساده با یک جواب پیچیده در این مجموعه شش قسمتی، من تمام تلاش خود را برای کمک به این سوال با جزئیات مرتبط تا آنجا که می توانم انجام خواهم داد، با توجه به اینکه شرایط هر شخص متفاوت خواهد بود.

ساک دستی تبلیغاتی

به همین منظور ، پیوندهای همه مقالات در در دسترس است تا بتوانید آنها را به صورت منطقی بخوانید که به طور طبیعی در روند خرید جعبه بندی پیشرفت میکند. در این قسمت اول، من به شما یک توضیح ساده می دهم که هنگام خرید بسته‌بندی چه انتظاری دارید. در مقاله ای جداگانه شما را به عنوان یک خریدار جعبه بندی باهوش معرفی کنم!

بسته بندی پاکت های کاغذی

یک متریال مناسب و شیک برای بسته بندی مواد غذایی هستند. معمولا از پاکت های کاغذی در فست فود و کافی شاپ ها برای ارسال غذاهای مختلف استفاده میشود. این پاکت‌ها در سایزهای مختلفی متناسب با نوع ماده غذایی تولید میشوند.

پاکت های کاغذی از مواد غذایی در برابر عوامل مختلف مانند رطوبت، گرما و آلودگی جلوگیری میکنند. اگرچه پاکت های کاغذی بسیار جذاب هستند اما برای مواد غذایی با وزن بالا مناسب نیستند.

بسته بندی کارتن های مقوایی

یکی از بهترین راههای جعبه بندی لاکچری مواد غذایی بیرون بر، استفاده از کارتن بیرون بر یا جعبه های مقوایی است. کارتن های مقوایی به دلیل تنوع در طرح و رنگ و بالا برای بسته‌بندی بسیاری از غذاهای بیرون بر مانند غذاهای رستوران، فست فود، کیک، شیرینی، ساندویچ و غیره استفاده می شوند.

لینک‌های مفید:

دکمه بازگشت به بالا