اجتماعیکسب و کار برتر

3 قابلیت مهم اکانت آیپی تیوی

ویژگی ها و قابلیت های اکانت IPTV

در سال های گذشته مشاهده کانال های تلویزیونی لایو و فیلم و سریال ها  تنها از طریق تلویزیون های کابلی و ماهواره‌ ای  امکان پذیر بود و به دلیل نبود و یا فقدان امکانات لازم برای دسترسی به اینترنت قوی و راه اندازی آن ، موقعیت بهره مندی از اکانت IPTV مقدور نبود.

علاوه بر این، برای دیدن شبکه های زنده تلویزیونی و برنامه های مختلف و یا مشاهده فیلم  و سریال ، راحتی و تطبیق پذیری کافی وجود نداشت. برای مثال ، شما در صورتی که یکی از برنامه های مورد نظر خود را به دلیل نبود امکان دسترسی به تلویزیون را نمی توانستیم مشاهده کنیم ، باید برنامه روزانه خود را تغییر میدادیم و دیر وقت در هنگام شب ،  از خواب بیدار شویم تا برنامه ای که نتوانسته ایم ببینم را مشاهده کنیم.

با گذشت زمان، با پیشرفت سرعت و پهنای باند اینترنت ها ، و با استفاده از اشتراک آیپی تیوی دیگر نیازی به بیدار شدن برای دیدن تکرار محتوای مورد علاقه خود نداریم. اکانت آی پی تی وی این مشکلات را برطرف می کند. حالا می‌توانیم هر برنامه تلویزیونی یا فیلم یا سریالی را که هنوز مشاهده نکرده اید را با قابلیت‌هایی که با خرید IPTV در هر زمان به ما ارائه می‌دهد تماشا کنیم.

سرویس IPTV چگونه کار می کند؟

اشتراک IPTV ( تلویزیون پروتکل اینترنت) در واقع امکان و قابلیتی برای پخش برنامه های تلویزیونی از طریق  اینترنت است .  برخلاف تلویزیون های قدیمی  ، IPTV قابلیت تعامل دو طرفه بین شما و ارائه دهنده تلویزیون را ارائه می کند . کاربران می توانند هر محتوایی را که می خواهند تماشا کنند و زمان تماشای آن را انتخاب کنند و برنامه مورد نظر را به سمت جلو یا عقب شیفت دهند.

در تلویزیون های سنتی محتوا را در زمان های مشخص پخش می شد ، در حالی که اشتراک تلوزیون اینترنتی از سرورهایی استفاده می کند که محتوای فیلم و سریال پخش شده را روی خود ذخیره می کنند و امکان شیفت زمانی را ارائه می کنند.

نحوه کارکرد اشتراک IPTV چطوری است ؟

وقتی که یک کاربر درخواست دیدن یک محتوا را به ارائه کننده اشتراک آی پی تی وی می فرستد:

  1. محتوای موجود روی سرورها به فرمت دیجیتالی کد و رمزنگاری می شود.
  2. حالا  پکت های کد گذاری شده از طریق اینترنت به سمت گیرنده ارسال می شود.
  3.  پکت ارسال شده از سمت سرور در سمت کاربر دریافت می شود و دوباره به فرمتی کد گذاری می شود که تلویزیون کاربر می تواند آن را پخش کند.

نکته :

اگر تلویزیون کاربر دارای قابلیت نصب برنامه برای اکانت آی پی تی وی نباشد ، یا به اصطلاح تلویزیون از نوع اسمارت نباشد ، می توان با تهیه اندروید باکس مناسب و با اتصال وصل کردن آن از طریق کابل HDMI به تلویزیون ، محتوا را از طریق اندروید باکس دیکد کرده و بر روی صفحه نمایش تلویزیون نمایش داد.

معرفی بخش های مختف اکانت IPTV

اکانت IPTV را می توان به طور از نظر قالب محتوایی به چند دسته زیر طبقه بندی کرد.

  1. قابلیت شیفت زمانی در IPTV

این قابلیت در اکانت آی پی تی وی به کاربرها این امکان می دهد محتوایی که قبلاً پخش شده مثل مسابقه های ورزشی ، تاک شو ها ، فیلم و سریال و غیره را تماشا کنند . این قابلیت به طور کلی تا چند روز پس از پخش شدن  ، در دسترس کاربران خواهد بود و پس از آن از روی سرورها دلیت می شود . به این وِیژگی Time-Shift یا شیفت زمانی گفته می شود .

  1. امکان پخش کردن LIVE در اکانت ایپی تیوی

پخش زنده تلویزیون امکان پخش مستقیم برنامه های تلویزیونی را از طریق اکانت آیپی تیوی مستقیماً برای کاربر فراهم می کند. این مورد در شبکه های ورزشی همچون شبکه های بین اسپورت  ، یا اخبارزنده بسیار محبوب است .

  1. محتوای درخواستی یا VOD

پلتفرم های مشهور دنیا مثل نت فلیکس و hbo ، از ویژگی VOD استفاده می کنند. با این ویژگی می توان فیلم ها و سریال های مختلف را بر روی سرورهای آی پی تی وی قرار داد و کاربر هر وقت که می خواهد می تواند با سرچ کردن محتوای مد نظرش به ان دسترسی پیدا کند . علاوه بر ان امکان ایجاد دسته بندی و فیلترهای محتلفی در قسمت VOD سبب تجربه کاربری جذابی خواهد شد.

نتیجه گیزی : توجه کنید که جهت استفاده از اکانت آی پی تی وی روی هر پلتفرم ، داشتن یک دستگاه مناسب همچون تلویزیون هوشمند و همچنین اینترنت با کیفیت ضروری خواهد بود و پس ازتهیه هر اکانت تلویزیون اینترنتی درباره آن تحقیقات لازم را انجام دهید و تست IPTV را انجام دهید  تا بتوانید محتوای مورد نظر خود را بدون مشکل و به راحتی ببینید.

سایت منبع : SibIPTV

دکمه بازگشت به بالا