عمومیکسب و کار برتر

گل مراسم ختم چیست

فارغ از مذهب و فرهنگ های قومی و خانوادگی، مرسوم است اعضای خانواده یا دوستان و آشنایان برای کسی که عزیزی را از دست داده است یک تاج گل تسلیت به منزل او یا به مراسم ترحیم مرحوم می فرستند.

به طور معمول گل ها راهی برای نشان دادن رشد، تولدی دوباره و حرکت رو به جلو هستند.

از گذشته، از گل ها برای ابراز حس همدردی در مراسم ترحیم بهره برده میشد.

وجود گل ها حس گرمی و راحتی را در یک محیط غمگین به همراه می آورند.

نوع گلی که شما برای بیان احساس خود انتخاب می کنید، مهم است.

مجموعه سبزینه پک (تشریفات سبز) با تجربه بیش از 5 سال در زمینه تهیه انواع پک پذیرایی و بسته های مخصوص مجالس ترحیم، همایش، صبحانه اداری و حتی پک های پذیرایی مخصوص مدارس، مفتخر است شما را در پذیرایی مهمانانتان یاری کند.

انواع درختچه و گیاهان گران قیمت

گل ها به شما این امکان را می دهند که احساسات خود را به فرد عزادار منتقل کنید و پیام همدردی خود را به او برسانید.

بنابراین قبل از انتخاب گل برای مناسب های ترحیم و ختم، بهتر است چند لحظه تامل کنید و به این نکته توجه کنید که چه نوع گلی می تواند بیانگر احساس شما و متناسب با مراسم باشد.

در ایران بیشتر از گل های گلایل، استرزیا ،لیلیوم، ژربرا، شب بو، مریم و داوودی برای ابراز تسلیت در تاج گل ترحیم استفاده می شود.

اما جالب است بدانیم که مردم کشورهای دیگر از چه گل هایی برای مراسم ترحیم استفاده می کنند تا بتوانیم یک تاج گل ترحیم به یادماندنی به بازمانده یک عزیز از دست رفته هدیه کنیم.

گل های مورد استفاده در تاج گل ترحیم:

گل لیلیوم:

لیلیوم یکی از گل هایی است که عمدتا در تاج  وجود دارد. به این دلیل که نمادی از معصومیت روح از دست رفته است. لیلیوم سفید خلوص، شکوه و همدردی را بیان می کند.

گل گلایل:

گل گلایل ساقه ی بلندی دارد که روی آن چندین گل سوار شده اند.

این گل عمدتا به صورت بادبزنی و پشت گل های دیگر در تاج گل تسلیت مورد استفاده قرار می گیرد.

این گل نمادی از صمیمیت و ارزش های اخلاقی است.

بنابراین برای تسکین داغدیده و همدردی با او مناسب است چون این پیام را به او می رساند که عزیزی که از دست داده است دارای این صفات بوده است.

جالب است بدانید که گلایل رنگ های دیگری به جز سفید هم دارد اما در ایران چون فقط در مراسم ترحیم استفاده می شود رنگ سفید آن را می شناسیم.

گل داوودی:

این گل بر خلاف گل های دیگر مورد استفاده در تاج گل تسلیت، استفاده و معنی خیلی گسترده ای دارد.

رنگ سفید گل داوودی در آمریکا و اروپا مفهوم همدردی را القا می کند.

البته در کشورهای آسیایی این گل بیشتر مفهوم ولادت دارد و در مراسم دیدن نوزاد به دنیا آمده استفاده می شود.

گل رز:

به عنوان یکی از محبوب ترین گل ها، گل رز در بین گل های مورد استفاده در مراسم های ترحیم نیز کاربرد دارد.

گل رز سفید نشان از تکریم و معصومیت دارد و برای همدردی در مراسم ترحیم می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

البته رنگ زرشکی تیره مایل به سیاه آن هم در شرایط غم و اندوه می تواند برای تسکین مورد استفاده قرار بگیرد.

انواع هدایا تبلیغاتی

گل میخک:

گل میخک در بین مسیحیان نماد اشک چشم مسیح است.

رنگ های مختلفی از آن وجود دارد اما مثل بقیه ی گل های مورد استفاده در تاج گل تسلیت، رنگ سفید آن مورد استفاده قرار می گیرد.

مسیحیان از گل میخک برای روی تابوت نیز استفاده می کنند.

به هرحال اگه مرحوم به گل خاصی علاقمند بوده و شما از آن مطلع هستید، آن را در تاج گل تسلیت بگنجانید تا حس همدردی و احترام بیشتری منتقل شود.

چه پیامی همراه تاج گل تسلیت ارسال کنیم؟

حدالامکان بهتر است تاج گل ترحیم را خودتان به دست فرد مورد نظر برسانید اما اگر توانایی این کار را ندارید، می توانید با اتصال یک کارت به تاج گل ترحیم ، پیام خود را برای ابراز همدردی با او برسانید.

البته مجبور نیستید خیلی شاعرانه باشید. فقط آنچه قلبتان می گوید روی کارت بنویسید.

زیرا هر آنچه از دل براید لاجرم بر دل نشیند.

جمله های زیر می توانند ایده های مناسبی باشند:

  • عمیقا برای از دست رفتن عزیزتان متاسفم.
  • ان شالله روح آن مرحوم شاد و در پرتو رحمت الهی قرار گیرد.

خداوند به شما صبر عطا کند تادر این مقاله ما در مورد انتخاب صحیح گل برای مراسم ختم صحبت می کنیم. درباره استفاده درست هر گل در مناسبت های مختلف مثل مراسم ختم یا مراسم عقد و عروسی و سایر مراسم های مناسبتی به نکات جالب و تخصصی درباره آن ها دقت کنید. معنی و مفهوم گل ها در همه فرهنگ های سراسر دنیا  تقریبا شبیه به هم است. گل ها می توانند بیانگر احساسات درونی هر شخصی باشند، مثلا انتخاب گل (تاج گل، سبد گل، دسته گل) با توجه به نوع و مناسبت آن متفاوت است.

در کشور ما در بین مردم بیشترین گلی که برای مراسم ترحیم از آن استفاده می کنند گل گلایل است. در صورتی که گل های متفاتی را با توجه به نوع رنگشان می توان استفاده کرد و هیچ محدودیتی در انتخاب گل برای مراسم ترحیم وجود ندارد.

مدرسه فلوآرت یکی از بهترین مجموعه ها در زمینه گل آرایی و آموزش انواع دوره های گل آرایی می باشد. جهت خرید انواع دسته گل های زیبا نیز می توانید به مراجعه بفرمایید.

گل ترحیم

هر گل بیانگر یک نوع احساس خاص می باشد، رنگ گل ها نیز تاثیر بسزایی در بیان احساس دارند. توصیه می شود قبل از انتخاب گل برای مناسب های ختم، بهتر است چند لحظه تامل کنید و به این نکته توجه کنید که چه نوع گلی می تواند بیانگر احساس شما و متناسب با مراسم باشد.

تعدادی از گل‌های مورد استفاده در تاج گل و  سبد گل مراسم ترحیم

گل گلایل

اجاره گل برای مراسم ختم | برای مراسم ختم چی ببریم

نماد گل گلایل به یاد کسی بودن ، نماد احساس عمیق است. از این نوع گل بیشتر برای عرض تسلیت به متوفی استفاده می شود.

هدف ما برگزاری آبرومندانه مراسم ترحیم شماست و امیدواریم با ارائه بهترین پک پذیرایی ختم و پک پذیرایی ترحیم خیال شما را از بخش پذیرایی مراسم آسوده بنمائیم.

گل زنبق

گل زنبق از آن دسته گل هایی است که در مناسبت های متفاوت از جمله مراسم ختم زیاد استفاده می شود گل زنبق به معنی معصومیت، و پاکی روح شخص مرحوم شده می باشد. و بیشتر از رنگ سفیدش برای مراسم ترحیم استفاده می شود.

گل رز 

گل رز انواع مختلفی دارد و از رنگ های متنوعی نیز برخوردار است برای انتخاب رنگ مناسب به چند نکته توجه کنید رز قرمز علاوه بر اینکه نماد عشق و دوست داشتن است، ولی از این گل نیز می توانید برای مراسم ختم در تاج گل ختم استفاده کنید، استفاده از رز سفید نماد معصومیت است، رز قرمز نماد غم است، رز زرد نماد دوستی، رز صورتی برای مراسم ختم استفاده نمی شود.

گل لیلیوم  یا همان گل سوسن 

گل سوسن انواع مختلفی دارد رنگ در این نوع گل معنا و مفهوم خاصی ندارد. اگر می خواهید از این نوع گل استفاده کنید لازم است بدانید که گل سوسن به معنی قدرت، صداقت، ارزش های اخلاقی است.

گل میخک

گل میخک رنگ های متنوعی دارد و با توجه به نوع رنگش مفهوم خاصی دارد. این نوع گل از نظر قیمت مناسب تر از سایر گل ها است همچنین دوام بیشتری دارد از جمله گل های مناسب برای مراسم ترحیم می باشد نماد میخک قرمز محبت، نماد میخک سفید بی گناهی و تولد دوباره است. نماد گل میخک در بین مسیحی ها، به معنی اشک چشم مریم مقدس است.

گل نرگس و گل لاله

گل نرگس و لاله نماد شروع دوباره است. از این گل ها برای مراسم ترحیم می توانید استفاده کنید. این گل ها حس دلگرمی برای متوفی دارد. گل نرگس و لاله یک نوع گل فصلی است که فقط در فصل بهار وجود دارد.

گل بنفشه

در ادبیات از گل بنفشه به نماد زیبایی یاد می شود، از این نوع گل می توانید در دسته گل برای مراسمختم استفاده کنید.

گل سنبل 

تاریخچه گل سنبل به زمان یونان باستان بر می گردد که بیانگر یک داستان قدیمی می باشد نماد سنبل حس عیق غم و اندوه از دست دادن عزیزی است.

گل ارکیده‌

از گل ارکیده برای تاج گل در مراسم ختم نیز استفاده می کنند. البته ارکیده انواع مختلفی دارد و در رنگ های صورتی، سفید، و بنفش است. نماد گل ارکیده عشق ابدی است و رنگ سفید و صورتی آن را برای مراسم ترحیم انتخاب می کنید.

گل داودی

گل داودی از محبوبت خاصی در کل دنیا بهرمند است و طرفداران زیادی دارد. این نوع گل نیز رنگ های متنوعی دارد . زرد، سفید، بنفش، صورتی. گل داوددی در کره و ژاپن نماد مرگ و غم است در ایالات متحده آمریکا نماد صداقت است.

گل کاملیا

کاملیا گل منحصر به فردی است. گلبرگ های ظریفی دارد و بسیار زیبا است. این گل به معنی کمال و پاک بودن و برتری می باشد. استفاده از آن در مراسم ترحیم نشان دهنده این است که شما به مرحوم قبل از مرگش بسیار احترام می گذاشتید.

در تاج گل ترحیم از گل ماگنولیا نیز استفاده می شود نماد عزت و احترام است. رنگ سفید این گل را بیشتر برای مراسم ختم استفاده می کنند و بیشتر در آمریکا شمالی از آن استفاده می شود.

ماندگاری گل های استفاده شده در مراسم ترحیم

برای انتخاب گل های مورد استفاده در تاج یا سبد گل مراسم ترحیم بهتر است از گل هایی استفاده شود که دوام بیشتری دارد معمولا مدت زمان تازه مانده گل ها در تاج گل ترحیم بین  4 الی5 روز است.

گل مناسب برای تسلیت

در قسمت بالا در مورد انواع گل های مورد استفاده در مراسم ترحیم به طور کلی صحبت کردیم، با توجه به اطلاعات بدست آمده می توانید از گل مناسب با توجه به روحیه شخص متوفی انتخاب کنید و در قالب تاج گل یا سبد گل یا دسته گل با خانوده مرحوم تقدیم کنید.

از جمله خدمات این مدرسه درست کردن تاج گل برای مناسب های مختلف است شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر با شماره تلفن های موجود در سایت تماس حاصل کنید.

محل دفن حضرت فاطمه(س) مکانی نامعلوم که برای آن احتمالاتی مانند خانه حضرت فاطمه(س)، روضة النبی، بقیع و خانه عقیل (بقعه ائمه بقیع) شمرده شده است.

قیمت تاج گل ترحیم در تهران

عوامل مختلفی بر روی  قیمت تاج گل ترحیم تاثیر می گذارند، عواملی مثل: نوع گلی که انتخاب می کنید،تعداد گل های انتخابی، بزرگی و کوچکی تاج گل ترحیم. ارکیده از گران قیمت ترین گل ها به حساب می آید و گل میخک از گل های ارزان بازار به شمار می آید در مضمن هر چه تاج گل ترحیم پر گل تر باشد بر قیمت آن تاثیر می گذارد. قیمت گل ها در فصل های مختلف متفاوت است مثلا فصل زمستان چون تنوع گل کمتر است امکان دارد قیمت گل ها بیشتر باشد.

موسسه گل آرایی فلوآرت ، ارائه دهنده خدمات گل آرایی مراسم ترحیم

  •  بتوانید غم از دست دادن آن عزیز را تحمل کنید.

مثل همیشه از همراهی شما عزیزان با و یک مقاله ی دیگه سپاسگزاریم.

 

دکمه بازگشت به بالا