سلامت و دانش

گسترش واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس به مناطق گرمسیری و جنوبی کشور

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از گسترش پوشش واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس در هفته های آینده در مناطق گرمسیری کشور خبر داد.

به گزارش مجله لوکس پدرام پاک آیین با بیان اینکه واکسیناسیون با واکسن های  پنوموکوک و روتاویروس در چند استان که بیشتر در معرض خطرند، از هفته های آینده آغاز می شود، گفت: امیدواریم با تامین مقدار بیشتری از واکسن های پنوموکوک و روتاویروس که در حال سفارش و تامین اعتبار است، واکسیناسیون به صورت سراسری انجام شود.

وی افزود: استان‌های هدف در فاز بعدی واکسیناسیون روتاویروس، مناطق گرمسیری، جنوبی و جنوب شرقی است و در استان‌های جنوبی نیز پوشش واکسیناسیون پنوموکوک گسترش می یابد. 

به گزارش وبدا پاک آیین با اشاره به تصویب استفاده از این دو واکسن در کمیته ملی واکسیناسیون در سال ۱۳۹۳ یادآور شد: در طول یک دهه گذشته، واکسیناسیون با این دو واکسن انجام نشده بود که این اقدام در دولت سیزدهم از اواخر سال گذشته و با تامین اعتبارات و واکسن مورد نیاز  از استان هرمزگان آغاز شد.

انتهای پیام

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.
دکمه بازگشت به بالا