اقتصادی

گاز هیچ شهر و روستایی در کشور قطع نیست/ همه خطوط آسیب‌دیده تا ساعاتی دیگر عملیاتی می‌شوند

وزیر نفت اعلام کرد: شبکه گاز سراسر کشور پایدار است و روستاهای نزدیک به مناطق انفجار خطوط انتقال گاز نیز دوباره به شبکه گاز کشور متصل شدند.

به گزارش مجله لوکس، جواد اوجی عصر امروز (چهارشنبه، ۲۵ بهمن‌ماه) در حاشیه نشست مدیریت بحران در محل شرکت ملی گاز ایران گفت:  ساعت یک بامداد امروز چند نقطه از خطوط شبکه گاز سراسری متاسفانه به دلیل خرابکاری و عملیات تروریستی منفجر شد و در همان ساعات اولیه ستاد مدیریت بحران در شرکت ملی گاز ایران تشکیل شد، خود من هم بودم و از دستگاه‌های امینی هم آمدند.

وی افزود: به سرعت آرایش خطوط انتقال گاز را تغییر دادیم و مصرف را مدیریت کردیم و همه همکاران عملیاتی نیز در موقعیت قرار گرفتند، پس از خاموشی شعله‌ها، عملیات تعمیر و بازسازی خطوط لوله آغاز شد.

وزیر نفت با بیان اینکه اکنون جای هیچ نگرانی نیست و در هیچ شهر و روستای کشور قطعی گاز نداریم، ادامه داد: دو خط مراحل آزمون گازرسانی را طی می‌کنند و به زودی در مدار تولید قرار می گیرند، دو خط هم تا چند ساعت آینده عملیاتی خواهند شد.

اوجی تصریح کرد: با لطف پروردگار و همت و کار جهادی همه همکاران در کمترین زمان این خطوط تعمیر می‌شوند و به شبکه بازمی‌گردند.

به گفته وی، شبکه گاز سراسر کشور پایدار است و روستاهای نزدیک به مناطق انفجار نیز مجدد به شبکه گاز کشور متصل شدند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا