قارچ گانودرما برای بیماری پوستی

قارچ گانودرما از دسته قارچ های قرمز رنگ محسوب می شود و از ارزش غذایی بالایی برخوردار است و از کاملترین غذا ها در طبیعت است. این گیاه حدود 2000 سال است که چینی ها از آن برای درمان استفاده می کنند. در چین گانودرما نماد طول عمر و سلامتی است و همچنین به این گیاه اکثیر جوانی نیز می گویند.

در زمان قدیم مردم عادی از گانودرما نمیتوانستند از استفاده کنند و ویژه پادشاهان بود، اما امروزه از این گیاه برای سلامتی در اکثر کشور های جهان مردم از آن استفاده می کنند. قارچ گانودرما به دلیل خواص دارویی بیشماری که دارد به یکی از بهترین قارچ ها در دنیا معروف شده است.

قارچ گانودرما گیاه دارویی محسوب میشود که مزیت ها و خواص بسیاری برای سلامتی انسان دارد و این گیاه بدون شک به شما عمر طولانی و بدنی سالم میدهد زیرا این گیاه در بدن انسان باعث استحکام استخوان ها و چابکی و انعطاف پذیری میشود. عصاره ی این گیاه دارویی را میتوان به صورت دمنوش و چای استفاده کرد و این طرز استفاده از عصاره قارچ اثر بخشی بهتر و مطلوب تری را به دنبال خواهد داشت.

در چندین سال پیش در دانشگاه لیورپول انگلیس مطالعاتی در مورد این گیاه انجام شده که نتیجه ی آن نشان داده است که این گیاه دارویی خواص بسیار زیاد و مثبتی داشته است. امروزه این گیاه دارویی به صورت محصولات مختلفی عرضه می شود که میتوان این گیاه دارویی را به صورت نوشیدنی ها، مواد غذایی و مکمل ها، محصولات دارویی، آرایشی و بهداشتی استفاده کرد.

قارچ گانودرما خواص زیادی برای پوست و موی شما دارد که در ادامه به خواص شگفت انگیز این گیاه دارویی بر پوست و مو میپردازیم؛

خواص و تاثیرات قارچ گانودرما بر پوست:

قارچ گانودرما آنتی اکسیدانی بسیار قوی است:

رادیکال های پوست میتوانند به پوست صدمه های بسیار زیادی وارد کنند. همه ی افراد در محیط اطرافشان در معرض رادیکال های آزاد قرار دارند حتی در هوایی که تنفس میکنند.

رادیکال های آزاد به واسطه: آلودگی هوا، دود سیگار، نور خورشید و خیلی عوامل دیگر پدید می آیند و پیر شدن پوست در دنیای امروزی خیلی زودتر از آنچه که فکرش را بکنید اتفاق می افتد. تاثیری که قارچ گانودرما روی پوست دارد به این دلیل است که این گیاه خاصیت آنتی اکسیدانی دارد.

تحقیقاتی که روی قارچ گانودرما انجام شده نشان میدهد که این گیاه از آنزیم هایی تشکیل شده است که رادیکال های آزاد را تخریب میکند. عصاره ای که قارچ گانودرما گرفته می شود باعث تقویت رنگ پوست بدن می شود و بافت های پوستی که از بین رفته و یا تخریب شده اند را به مرور زمان ترمیم می کنند و باعث بهبود آن ها می شوند و این عصاره که از این گیاه برگرفته شده است باعث می شود که التهابات بدن را کاهش دهد و کنترل کنند و باعث تقویت و کنترل سیسنم ایمنی بدن میشود. برای خرید محصولات دکتر بیز کلیک کنید.

قارچ گانودرما باعث نرم و لطیف شدن پوست می‌شود:

قارچ گانودرما دارای عنصری به نام بتاگلوکان میباشد. بتاگلوکان موجود در این گیاه شکری طبیعی است که باعث نرم و لطیف شدن پوست های شکننده و خشک میشود و کمک شایانی به بازسازی پوست میکند و این خاصیت یکی از بهترین خواص قارچ گانودرما برای پوست بشمار میرود. قیمت خرید قهوه گانودرما چقدر است؟

قارچ گانودرما باعث کاهش التهاب پوستی می‌شود:

قارچ گانودرما خواص ضد التهابی دارد و باعث کاهش التهابات بدن (چه در بیرون و چه در درون بدن) به ویژه پوست میشود. قارچ گانودرما خاصیتی که برای پوست دارد این است که زخم ها، جوش ها و پف کردن صورت را کاهش میدهد. این گیاه به دلیل خواص ضدالتهابی که دارد باعث شده که در محصولات بهداشتی و آرایشی مورد استفاده افراد قرار بگیرد.

قارچ گانودرما از پیری زودرس جلوگیری می‌کند:

قارچ گانودرما حاوی اسیدگانودرمیک و پروتئین است که به آن خواص ضد حساسیت و ضد التهاب بسیار میدهد. این عنصرها گردش خون را بهبود می یابد و سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند و تقویت سیستم ایمنی بدن باعث از بین رفتن رادیکال های آزاد میشوند و باعث کاهش التهاب پوستی و چین و چروک صورت میشود و همچنین باعث میشود پوست شما قوام پیدا کند. قهوه قارچ گانودرما جینسینگ چه خواصی دارد؟

وقتی گردش خون تقویت شود پوست حالت درخشندگی و روشن پیدا میکند و از پیری زودرس پوست جلوگیری میکند.

قارچ گانودرما برای پوست یک ضد حساسیت قوی است:

یکی از تاثیرات مهم قارچ گانودرما ضد حساسیت بودن آن برای پوست است زیرا این گیاه دارای تری تپین ها میباشد که از ایجاد حساسیت های پوستی که توسط آلرژی های دارویی و غذایی و یا محیطی به وجود می آیند جلوگیری میکند. همچنین در این گیاه که حاوی عنصری به نام پلی ساکارید میباشد آنتی بادی ها را تقویت کرده و از ورود ویروس ها و باکتری ها که باعث ایجاد حساسیت پوستی می شود  جلوگیری می کند.

قارچ گانودرما از به وجود آمدن جوش و لک جلوگیری می‌کند:

قارچ گانودرما تاثیر فوق العاده ای بر روی پوست دارد و نه تنها به جوانسازی و روشن شدن و نرمی و لطافت پوست کمک می کند بلکه از پوست در برابر عوامل بیرونی و ایجاد لک و جوش جلوگیری می کند.

با مصرف کردن قارچ گانودرما به پوست، روغن و رطوبت کافی می رسد و پوست در مقابل آلودگی های بیرونی مقاومت میکند. می توانید گانودرما را هم به صورت خوراکی و هم به صورت موضعی از آن استفاده کنید. برای جوش و آکنه می توانید مقدار کمی از آن را له کنید و روی آکنه و جوش خود بگذارید و تاثیر شگفت انگیز آن را ببینید.

خواص قارچ گانودرما بر پوست:

۱.یک آنتی اکسیدان قوی است.

رادیکال های آزاد به طور خیلی جدی می‌توانند به پوست صدمه بزنند. همه ی ما در محیط با رادیکال های آزاد سروکار داریم و در معرض آن قرار داریم حتی در هوایی که نفس می کشیم. رادیکال های آزاد توسط نور خورشید، دود سیگار، آلودگی، اشعه فرابنفش و خیلی فاکتورهای دیگر برانگیخته می شوند. پس هیچ تعجبی ندارد که پروسه ی پیر شدن در دنیای مدرن امروزی خیلی سریعتر از چیزی که باید اتفاق می افتد. تاثیر قارچ گانودرما بر روی پوست در خاصیت آنتی اکسیدان بودن آن نهفته است. مطالعاتی انجام شده که نشان می دهد مواد تشکیل دهنده ی قارچ گانودرما کاتالیزور آنزیم هایی هستند که اثر مخرب رادیکال های آزاد را خنثی می کنند.

۲. پوست را نرم و لطیف میکند.

قارچ گانودرما حاوی بتاگلوکان است. بتا گلوکان شکر طبیعی موجود در عناصر این قارچ است که پوست های خشک و شکننده را نرم و لطیف می کند و به بازسازی زخم های پوستی کمک می کند. این ویژگی یکی از مطلوب ترین تاثیر قارچ گانودرما بر روی پوست است.

قارچ گانودرما برای اسپرم | قارچ گانودرما برای تنبلی تخمدان نی نی سایت

۳. التهابات پوستی را کاهش میدهد.

قارچ گانودرما دارای خواص ضد التهابی است که هر نوع التهابی را چه درون بدن چه بیرون بدن، به خصوص پوست، را کاهش میدهد. خاصیت ضد التهابی قارچ گانودرما بر روی پوست، جوش ها، زخم و پف صورت را تسکین و کاهش می دهد. بین تمام خواص قارچ گانودرما بر پوست، خاصیت ضد التهابی آن یکی از دلایلی است که باعث شده تا در محصولات آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار بگیرد.

۴.پیری زودرس را به تاخیر می اندازد.

پروتئین LZ-8 و اسید گانودرمیک موجود در قارچ گانودرما به آن خاصیت ضد التهاب و ضد حساسیت قوی ای می دهد. این عناصر در تعادل با یکدیگر تقویت سیستم ایمنی و گردش خون میشوند. تقویت سیستم ایمنی فعالیت های رادیکال های آزاد را کاهش داده و موجب کم شدن چین و چروک صورت و التهابات پوستی میشود و تقویت گردش خون باعث درخشندگی پوست و خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد و پروسه ی پیر شدن پوست را به تعویق می‌اندازد.

۵. یک ضد حساسیت قوی است.

ضد حساسیت بودن یکی از مهم ترین تاثیر قارچ گانودرما بر روی پوست است چرا که قارچ گانودرما با دارا بودن تری تپین ها از ایجاد حساسیت های پوستی که به دلیل واکنش های آلرژیک غذایی، دارویی یا محیطی ایجاد می شوند جلوگیری می کند. همچنین پلی ساکارید های موجود در قارچ گانودرما عملکرد آنتی بادی هایی که با ویروس ها و باکتری های ایجاد کننده ی حساسیت می جنگند را تقویت می کنند.

۶. از ایجاد جوش و لک جلوگیری می کند.

از تاثیر قارچ گانودرما بر روی پوست، نه تنها لطافت و جوان سازی بلکه مراقبت در برابر آلودگی های بیرونی و ایجاد جوش و لک هم می توان نام برد. با مصرف قارچ گانودرما پوست شما رطوبت و روغن کافی را در خود نگه می دارند و در مقابل عوامل بیرونی مقاوم تر می شوند.

۷. سم زدایی را سرعت می بخشد.

مواد موجود در قارچ گانودرما با خاصیت سم زدایی، بدن را از سموم زدوده و کبد و کلیه ها را پاک و تمیز نگه میدارد. و باید توجه داشت که پوستی شاداب و براق به همراه بدنی سالم است. از آنجایی که کبد مسئول سم زدایی و چربی اضافی در بدن است، پوست را از چربی اضافی پاک ساخته و پوستی تمیز تر و درخشان تر هدیه میدهد.

۸. مشکلات پوستی را کاهش می دهد.

مطالعات زیادی در مورد تاثیر قارچ گانودرما بر روی پوست گردآوری شده که نشان میدهد قارچ گانودرما مشکلات پوستی زیادی را درمان می کند. این قارچ با عملکرد آنتی هیستامین و ضد التهابی و ضد میکروبی و ضد آلرژیکی سیستم ایمنی را تقویت میکند و درمان برای انواع بیماری های پوستی را آغاز میکند.

خب اگر به دنبال پوستی زیباتر و جوان تر هستید با مصرف روزانه یا نوشیدن یک فنجان  چای آن میتوانید از تاثیر قارچ گانودرما بر روی پوست خود بهره مند شوید.

دکمه بازگشت به بالا