عمومیکسب و کار برتر

رنکینگ بهترین اسنوکربازان جهان

پیش از آن که شکست بخوری، حریفت را شکست بده. این قانون ساده، بازی اسنوکر را به یک جنگ تمام عیار تبدیل کرده است. یک بازی با یک برنده و هزاران استراتژی، دقیقا همان چیزی که از بازی شطرنج انتظار داریم. توپ‌های اسنوکر را جابه‌جا کنید و حریف خود را به دردسر بیندازید وگرنه، حریف‌تان این کار را خواهد کرد.

قهرمانان زیادی در پله‌های رنکینگ اسنوکر جهان، ایستاده‌اند اما برخی از آن‌ها برای همیشه در خاطر علاقه‌مندان به بازی اسنوکر خواهند ماند. قهرمانانی که به چیزی غیر از برد فکر نمی‌کنند و همین باعث می‌شود تا پیروزی آن‌ها پیش از شروع بسیاری از بازی‌ها مشخص باشد. در ادامه‌ به معرفی 8 نفر از لیست قهرمانان اسنوکر جهان می‌پردازیم که هیچکسی به رقابت با آن‌ها تمایلی ندارد.

شماره 8

مارک سلبی، دلقک لستری

مانند بسیاری از افرادی که در رنکینگ قهرمانان اسنوکر جهان حضور دارند؛ در کشور انگلستان متولد شد و حالا با 4 قهرمانی جهانی در رتبه‌ی هشتم لیست قهرمانان اسنوکر جهان قرار دارد. مسیر پرافتخار سلبی از قهرمانی او در مسابقاتی که به افراد زیر 15 سال تعلق داشت، آغاز شد و طولی نکشید تا در سال 2007 به اولین فینال جهانی خود رسید. سال‌های 2014 تا 2017 بدون هیچ‌گونه تردیدی به سلبی تعلق داشت چرا که در طول این 4 سال، موفق به دریافت 3 عنوان قهرمانی جهانی شد.

شماره 7

نیل رابرتسون، ماشینی از ملبورن

کارنامه‌ی رابرتسون همانند رنگ موهایش درخشان است. دقت ضربات او و وسواسی که به نمایش می‌گذارد، در هیچ قهرمان دیگری سابقه ندارد. او به گونه‌ای ضربه می‌زند که گویا آخرین مرتبه‌ای است که چوب را به دست می‌گیرد.

نیل رابرتسون در کشور استرالیا به دنیا آمده است. او تنها کسی در رنکینگ اسنوکر جهان به شمار می‌رود که موفق به دریافت سه‌گانه‌ی ارزشمند اسنوکر شده است و ملیتی غیرانگلیسی دارد. اگر به دنبال‌کردن مسابقات اسنوکر علاقه داشته باشید؛ به‌سختی سالی را به یاد می‌آورید که نیل رابرتسون حداقل یک عنوان معتبر را دریافت نکرده باشد.

شماره 6

جود ترامپ، آقای تخریبگر

جود ترامپ، یکی دیگر از افرادی است که در لیست قهرمانان اسنوکر جهان حضور دارد و در کشور انگلستان متولد شده است. برای ستایش او کافی‌ست بدانید که جود ترامپ، تنها فردی است که در یک فصل، بیشتر از یک میلیون یورو از جوایز اسنوکر به دست آورده است. در سال 2017-2018 جود ترامپ موفق شد تا 8 عنوان قهرمانی را به دست بیاورد؛ تعدادی که برای بسیاری از بازیکنان اسنوکر، سال‌ها طول می‌کشد. از دیگر موفقیت‌های او باید به 6 ماکزیمم بریک، اشاره کنیم که جود ترامپ در طول کارنامه‌ی کاریش در مقابل رقیبان انجام داده است.

شماره 5

مارک ویلیامز، ماشین توپ جا کن ولزی

وقتی راجع به مارک ویلیامز صحبت می‌کنیم باید بدانیم که او یک بازیکن معمولی نیست. مارک ویلیامز یک شعبده‌باز است که با مهره‌های اسنوکر جادو می‌کند. او از انتخاب راه سخت نمی‌ترسد چرا که تنها فردی است که می‌تواند پای ضربات باورنکردنی را به واقعیت بکشاند.

او موفق شده است که در بیشتر از 40 فینال مختلف و معتبر رقابت کند و 3 بار در صدر رنکینگ جهانی اسنوکر ایستاده است. مارک ویلیامز را به عنوان اولین فرد چپ دستی می‌شناسند که قهرمان جهانی کسب کرده است. با وجود این که اولین قهرمانی او به سال 2000 برمی‌گردد؛ مارک ویلیامز همچنان به افتخار آفرینی ادامه می‌دهد و افسانه‌ای است که هرگز از دیدن او سیر نخواهید شد.

شماره 4

استیو دیویس، رباتی از رامفورد

استیو دیویس نیز جزو قهرمانی است که ملیتی انگلیسی دارد. بدونِ تردید می‌توانیم بگوییم که دهه 80 میلادی به او تعلق دارد، چرا که در طول 9 سال به 8 فینال راه پیدا کرد و موفق شد تا 6 عدد از آن‌ها را با پیروزی پشت سر بگذارد. استیو دیویس برای 7 فصل متوالی در رتبه‌ی یک رنکینگ اسنوکر جهان باقی ماند. او را به عنوان اولین نفری می‌شناسیم که سه‌گانه‌ی معتبر اسنوکر را دریافت کرده است.

شماره 3

جان هیگینز، جادوگری از ویشاو

جان هیگینز را مدیون کشور اسکاتلند هستیم. بازیکنی که از هیچ رقابتی نمی‌ترسد و به قهرمانی عادت دارد. مطمئن باشید که هیچ کسی جان هیگینز را برای رقابت انتخاب نمی‌کند چرا که 12 ماکزیمم بریک را در کارنامه‌ی خود ثبت کرده است و شاید هرگز فرصت بازی را به رقیبش ندهد. از جمله افتخارات او می‌توانیم به 4 عنوان قهرمانی جهان اشاره کنیم. افتخارات بسیار زیاد جان هیگینز باعث شد تا در رتبه‌ی سوم رنکینگ اسنوکر جهان قرار بگیرد.

شماره 2

استیفن هندری، مرد یخی

به‌ دست‌گرفتن چوب بیلیارد توسط استیفن هندری شاید ترسناک‌ترین لحظاتی باشد که رقیب‌های او در زندگی خود تجربه کرده‌اند. 7 قهرمانی جهان در طول 10 سال باعث می‌شود تا دهه 90 میلادی را به اسم او بزنیم. این استیفن هندری بود که از سال 1990 تا 1998 در صدر رنکینگ اسنوکر جهان ایستاده بود. این بازیکن در اسکاتلند به دنیا آمد و به عنوان جوان‌ترین قهرمان رقابت‌های آماتوری شناخته می‌شود چرا که در زمان فتح این عنوان، تنها 15 سال داشته است.

شماره 1

رونی سالیوان، پرافتخارترین بازیکن اسنوکر

“تلاش بی وقفه برای رسیدن به کمال مشکل من در طول این سال ها بوده است.”

رونی سالیوان

رونی سالیوان، سزاوار مدحی بلند بالاست. او فردی است که اعتقاد به معجزه را در جدیدترین نسل علاقمندان به بازی اسنوکر برانگیخته است. رونی سالیوان بزرگ، مانند بسیاری از قهرمانان اسنوکر در کشور انگلستان متولد شد و حالا همانند استیفن هندری به عنوان برنده‌ی 7 عنوان جهانی شناخته می‌شود. 15 عدد ماکزیمم بریک، 21 عدد سه‌گانه‌‌ی معتبر اسنوکر و ده‌ها جایزه‌ی دیگر باعث شده است تا او را به عنوان یک جایزه بگیر تمام عیار بشناسیم. میز اسنوکر دارای شش حفره (پاکت) است که چهار پاکت در چهارگوشه میز و دو پاکت دیگر است

بالاترین رتبه در رنکینگ جهانی اسنوکر، کوچک‌ترین چیزی است که باید به سالیوان تقدیم کرد. اگرچه زندگی رونی سالیوان با موانعی مانند افسردگی، مواد مخدر، الکل و اشتباهات اخلاقی همراه بوده است اما نباید فراموش کرد که همه‌ی ما، درخشان‌ترین لحظات بیلیارد را در تصرف این بازیکن می‌بینیم. رونی سالیوان سرپاست و همین کافی است تا تمامی قهرمانان اسنوکر را از رقابت بترساند.

 

دکمه بازگشت به بالا