عمومیکسب و کار برتر

خواص داروی امام کاظم

یکی از داروهایی که در طب اسلامی بر آن تاکید فراوان شده است و این دارو یکی از دارو های عجیب طب اسلامی است. داروی معجزه آسای امام موسی کاظم برای سرما خوردگی است .این دارو با اینکه دارویی ساده و سهل است اما قابلیت زیادی دارد. از خصوصیات این دارو این است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و درواقع کاری فراتر از آن انجام می دهد و سیستم ایمنی بدن را در برابر بیماری ها هوشیار می کند.

بنا بر این، این دارو توانایی این را دارد که در تمام بیماری هایی که امروزه علت آن ها ناشناخته است و در اغلب آن ها سیستم ایمنی بدن بر علیه خود بدن وارد عمل می شود جزئی اصلی از درمان باشد.

این دارو در عین سادگی می تواند درمان خیلی از بیماری ها باشد. از جمله بیماری هایی که طبق تجربه درمان شده اند یا موثر در درمان بوده است، از سرماخوردگی (زکام) تا ایدز را شامل می شود.

تجربه‌ی خرید و فروش در پلتفرمی امن و متنوع از ارز دیجیتال اینجا کلیک کنید

ساختاری که این دارو دارد به گونه ای است که با تغییر فصل یکی از ترکیبات آن عوض می شود.شاید باور کردن این مطلب سخت باشد اما همین داروی ساده می تواند این همه خاصیت داشته باشد.

در روایت این دارو این گونه آمده:

«موسى بن جعفر علیهما السلام و قد اشتکى فجاءه المترفعون بالادویه یعنى الاطباء فجعلوا یصفون له العجایب فقال: این یذهب بکم اقتصروا على سید هذه الادویه الاهلیلج والرازیانج والسکر فی استقبال الصیف ثلاثه اشهر فی کل شهر ثلاث مرات وفی استقبال الشتاء ثلاثه اشهر کل شهر ثلاث أیام ثلاث مرات ویجعل موضع الرازیانج مصطکى فلا یمرض إلا مرض الموت.»

«امام کاظم (ع) مبتلا به بیماری شدند و طبیبان داروهای مختلفی برای ایشان تجویز کردند، امام فرمودند به کجا می‌روید، از این دارو که سید داروهاست استفاده کنید، هلیله و رازیانه و شکر در ابتدای تابستان سه ماه و در هرماه سه مرتبه و در ابتدای زمستان سه ماه و در هرماه سه مرتبه به‌جای رازیانه، مصطکی جایگزین کنید، پس تا زمان مرگ مریض نخواهید شد.» [طب الائمه ابن بسطام ص ۵۰]

ترکیب دارو:

جزء رموز این دارو این است که ترکیب این دارو در فصل تابستان و زمستان (فصل گرم و سرد) متفاوت می شود.

ترکیب این دارو در تابستان = هلیله سیاه+ رازیانه + شکر سرخ (شکر نیشکر که فراوری صنعتی نشده باشد)

و در زمستان = هلیله سیاه + مصطکی + شکر سرخ (شکر نیشکر که فراوری صنعتی نشده باشد)

نحوه مصرف:

در افرادی که مبتلا به بیماری هستند مثلا به سرماخوردگی مبتلا هستند و در حین بیماری هستند سه روز پشت سر هم شب قبل از خواب یک قاشق چای خوری، و بعد از آن هر سه روز یک بار تا بهبودی کامل . و در افرادی که مبتلا به بیماری نیستند و برای پیشگیری می خواهند مصرف کنند هر ۱۰ روز یک بار قبل از خواب.

****همچنین بعد از استفاده از این دارو تا یک ساعت حداقل هیچ چیز حتی آب استفاده نشود. و اگر در آخر شب قبل از خواب خورده شود و بعد از آن هیچ چیزی حتی آب خورده نشود و بخوابند اثر خیلی بهتری خواهد داشت.

*** به موارد استفاده این داروی معجزه آسا باید درمان کیست گلو، گلو درد، درمان لوزه (همه لوزه ها) و ورم گلو را اضافه کرد. البته هر بیماری با توجه به شبرای درمان سرماخوردگی مثل زکام و آنفولانزا می‌توان از داروهای گیاهی همچون داروی امام کاظم استفاده کرد. چرا که استفاده از آن در روایات اسلامی بسیار توصیه شده و در کمترین زمان بیماری‌تان بهبود پیدا می‌کند. به غیر از درمان سرماخوردگی، این دارو خواص بسیار بالایی دارد و برای تقویت سیستم ایمنی بدن نیز بسیار مفید است. ترکیبات این دارو در فصل زمستان و تابستان فرق می‌کند. اگر در مورد ترکیبات این دارو و روایات موجود برای آن اطلاعاتی ندارید، تنها کافیست تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. در ادامه به این سوال که داروی امام کاظم چیست و به چه منظور استفاده می‌شود پاسخ خواهیم داد. در شبکه طلا و ارز کلی اطلاعات در مورد اخبار طلا داده می شود

داروی امام کاظم یک نوع داروی گیاهی فوق‌العاده اثربخش است که برای تقویت سیستم ایمنی بدن کاربرد دارد. این دارو نه تنها به پیشگیری از بیماری‌های ویروس کمک کرده، بلکه مانند سدی قوی در برابر بیماری‌هایی همچون کرونا، گلودرد، هپاتیت، ایدز و تب عمل می‌کند.

خواص داروی امام کاظم برای معده | خواص داروی امام کاظم تابستانه

این دارو مثل پودر است که برای مصرف آن باید دارو را به اندازه یک قاشق مربا خوری روی زبان به مدت 15 دقیقه بگذارید تا خود پودر روی زبان حل شود. استفاده از دارو را قبل از خواب توصیه می‌کنیم. چرا که دو ساعت قبل و بعد از مصرف دارو نباید چیزی میل کنید. به علاوه اثر و خواص آن هنگام شب و قبل از خواب بیشتر است.

این دارو در طب اسلامی بسیار محبوب و زبانزد عام و خاص قاست. امام کاظم (ع) این دارو را سید داروها می‌دانسته و مصرف آن را به هنگام سرماخوردگی و بیماری بسیار توصیه کرده است. پس اگر دچار سرماخوردگی همچون کرونا شدید، حتما داروی امام کاظم را تهیه کنید تا در کمترین زمان بهبود پیدا کنید.

ترکیبات این دارو در فصل زمستان و تابستان متفاوت است. ترکیبات دارو در فصل زمستان شامل رازیانه، مصطکی و شکر سرخ می‌شود. ترکیبات دارو در فصل تابستان مثل فصل زمستان است؛ با این تفاوت که رازیانه در آن وجود ندارد. چرا که رازیانه گرم است و در فصل تابستان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. البته بعضی از افراد از رازیانه در فصل تابستان هم استفاده می‌کنند.

در نهایت ناگفته نماند که داروی گیاهی امام کاظم در فصل زمستان خیلی طرفدار دارد. به طوری که همه برای خریدش سر و دست می‌شکنند. در ادامه مطلب در مورد کاربرد و خواص هر کدام از ترکیبات این دارو در فصل زمستان و تابستان بیشتر صحبت می‌کنیم.

روایات در مورد داروی امام کاظم

اگر در مورد چگونگی این دارو برای‌تان سوال پیش آمده، باید بگوییم که روزی و روزگاری امام کاظم (ع) در بستر بیماری بود که طبیبان برای درمانش داروهای مختلفی تجویز کرده‌اند؛ اما حضرت فرموده به شرق و غرب نروید؛ بلکه مواد گیاهی همچون رازیانه، هلیله سیاه، مصطکی و شکر سرخ را ترکیب کرده و تهیه کنید. در روایت و به نقل قول از امام کاظم آمده که این دارو جزو سید داروها محسوب شده و برای درمان سرماخوردگی و تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است. به همین علت از آن زمان تاکنون این دارو را به عنوان داروی امام کاظم می‌شناسند که برای تهیه آن می‌توانید از عطاری یا فروشگاه‌های داروهای گیاهی و طبیعی کمک بگیرید.

در حال حاضر این دارو در طب اسلامی و خانواده‌های ایرانی بسیار شناخته شده و محبوب است. البته اگر به گرمی‌جات حساسیت دارید یا دارای بیماری خاصی هستید؛ حتما قبل از تهیه دارو  و مصرف آن، با پزشک مشورت کنید تا مشکلی برای‌تان پیش نیاید.

ترکیبات داروی امام کاظم چیست؟

همانطور که گفتیم ترکیبات داروی امام کاظم در فصل زمستان و تابستان فرق می‌کند. ترکیبات اصلی این دارو شامل هلیله سیاه، رازیانه، شکر سرخ و مصطکی می‌شود. با این تفاوت که در فصل تابستان از رازیانه به خاطر گرمی بیش از حد آن استفاده نمی‌شود. البته ناگفته نماند که در بعضی از داروهای امام کاظم تابستانه رازیانه هم وجود دارد. به همین علت به هنگام خرید حتما به این موارد توجه کنید.

اکنون بیایید تا به اتفاق هم نگاهی به کاربرد و خواص ترکیبات موجود در داروی امام کاظم بیندازیم:

  • شکر سرخ: شکر سرخ حاوی خواص کم‌نظیری است. این شکر ارزشمند دارای آنتی‌اکسیدان، پتاسیم، منیزیم، آهن، فیبر، پروتئین، املاح مواد معدنی و کلسیم است. مصرف این شکر ارزشمند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.
  • مصطکی: مصطکی یک نوع صمغ به رنگ زرد است که از درختچه پسته مصطکی درست می‌شود. طبع این صمغ گرم و خشک است و خواص بسیار بالایی همچون تقویت حافظه، درمان گرفتگی گوش، رفع بوی بد دهان، ضد سرطان، تقویت قلب، آرامش اعصاب و تسکین درد مفاصل دارد. به علاوه این ماده بسیار ارزشمند زخم معده را هم درمان می‌کند.
  • هلیله سیاه:  هلیله سیاه یک داروی گیاهی ارزشمند است که خیلی از افراد آن را به عنوان داروی جوانی می‌شناسند. طبع هلیله سیاه گرم است و مواد ارزشمندی همچون آنتی‌اکسیدان دارد. هلیله سیاه برای تقویت پوست و مو، کاهش عفونت‌های چشمی، درمان عفونت‌های زنانه و دفع بلغم بسیار مفید است. در روایت آمده که پیامبر اکرم (ص) فرموده که هلیله سیاه جزوی از درختان بهشت محسوب می‌شود. به علاوه امام حسین (ع) فرموده‌اند که هلیله؛ درمان 70 بیماری و درد است.
  • رازیانه: رازیانه هم یک داروی گیاهی معرکه است که برای زنان بسیار کاربرد دارد. چرا که هورمون‌های زنانه را تنظیم می‌کند. به علاوه طبع گرم و خشکی دارد. از این‌رو استفاده از آن در فصل زمستان برای زنان بسیار توصیه می‌شود. این داروی گیاهی حاوی خواص ارزشمندی همچون جوان کننده پوست، ضد نفخ، ضد ورم، اشتها آور، درمان اختلال‌های قاعدگی زنانه و… است.

برای تهیه دارو می‌توانید از عطاری‌ها و مراکز داروهای گیاهی کمک بگیرید یا خودتان ترکیبات‌اش را به صورت جداگانه تهیه کرده و با هم مخلوط کنید. البته دارویی که توسط عطاری‌ها درست می‌شود؛ طبیعی و سالم‌تر است.

بیشتر بخوانید: گروه اخبار اقتصادی

داروی امام کاظم در طب اسلامی

داروی امام کاظم در طب اسلامی بسیار شناخته شده و بسیاری از طبیبان استفاده از آن را برای درمان سرماخوردگی و حتی کرونا تجویز می‌کنند. شما با مصرف این دارو از سرماخوردگی‌هایی همچون زکام و آنفولانزا در امان خواهید بود. به علاوه اگر دچار کرونا شده باشید، با مصرف این دارو سیستم ایمنی بدن‌تان تقویت شده و در کمترین زمان بهبود پیدا می‌کنید. البته برای درمان کرونا ابتدا به پزشک بروید و مصرف این دارو را با پزشک خود در میان بگذارید.

مصرف این دارو شب‌ها قبل از خواب توصیه می‌شود. چرا که دو ساعت قبل و بعد از مصرف دارو نباید چیزی مصرف کنید. به علاوه مصرف دارو به هنگام شب و قبل از خواب خواص بیشتری دارد. اگر بیماری خاصی دارید یا باردار هستید؛ حتما قبل از مصرف دارو با پزشک خود مشورت کنید تا مشکلی برای‌تان پیش نیاید.

به‌طورکل داروی امام کاظم دارای فواید بی‌نظیری همچون التیام بخش سرفه، درمان سرماخوردگی، کاهش فشار خون، اشتها آور، رقیق کننده خون، تنظیم هورمون‌های زنانه، آرامش بخش، تقویت پوست و مو، رفع زکام، غدد لنفاوی و رفع بوی بد دهان است.

حال که در مورد داروی امام کاظم اطلاعات کاملی دارید؛ برای تهیه این واکسن طبیعی و سالم، می‌توانید به عطاری یا مراکز داروهای گیاهی مراجعه کنید. این دارو برای درمان سرماخوردگی و پیشگیری از آن بسیار مفید است. پس مصرف آن را به هنگام بیماری جدی بگیرید تا در کمترین زمان بهبود پیدا کنید. اگر داروی امام کاظم را مصرف کرده‌اید؛ خوشحال می‌شویم نظرات خود را با ما و مخاطمجموعه:

داروی امام کاظم

داروی معجزه آسای امام موسی کاظم (ع) 

یکی از داروهایی که در طب اسلامی بر آن تاکید فراوان شده است داروی امام کاظم است. داروی امام موسی کاظم برای سرما خوردگی است. از خصوصیات این دارو این است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

این دارو یک واکسن طبیعی در برابر بیماری های مختلف است و دارای خواص زیادی می باشد. مصرف این دارو سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و از ابتلا به بیماری ها پیشگیری می نماید.

داروی امام کاظم با اینکه دارویی ساده است اما قابلیت فراوانی دارد. از خصوصیات این دارو این است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

داروی امام کاظم تابستانه

ترکیبات داروی امام کاظم

ترکیب این دارو در تابستان و زمستان متفاوت است.

ترکیب دارو در فصل زمستان = هلیله سیاه + + شکر سرخ

ترکیب دارو برای فصل تابستان = هلیله سیاه + رازیانه + شکر سرخ

هلیله سیاه و شکر سرخ، دو عضو ثابت این دارو هستند. برای تهیه داروی امام کاظم زمستانه باید مصطکی را به این ترکیب اضافه کنید و در داروی تابستانه باید رازیانه را اضافه کنید.

برای تهیه‌ی داروی امام کاظم باید مقدار مساوی از هر سه ماده را با هم مخلوط کنید و به‌صورت پودر درآورید. البته پودری که خیلی نرم نباشد و هنگام استفاده کمی در گلو بماند تا اثر بیشتری داشته باشد.

خواص مواد تشکیل دهنده داروی امام کاظم به صورت جداگانه

 

هلیله سیاه : طبیعت گرم و خشک دارد، به عنوان مقوی تنظیم کننده روده و ملین ملایم استفاده می شود. هلیله سیاه خون را صاف می‌کند ، باعث تقویت چشم می‌شود ، برطرف‌کننده موی سپید است و تنبلی روده را برطرف می‌کند.

هلیه سیاه پودر شده منبع غنی از آنتی اکسیدان های قوی مانند الاجیک اسید،گالیک اسید، چبولیک اسید ،گلیکوزیدهای فلاونول ، سلنیوم و ویتامین C است که بدن شما را در برابر سرطان و سایر بیماری های جدی محافظت می کند.

به مبارزه با استرس اکسیداتیو کمک می کند و ممکن است در برابر بیماری های مرتبط با سن محافظت کند. میوه خشک میروبالان همچنین دارای خواص ضد باکتریایی و ضد ویروسی قوی برای جلوگیری از عفونت باکتری های موجود در غذایی که می خورید و ویروس های موجود در هوا است.

داروی امام کاظم چیست

شکر سرخ : از جمله شکرهای طبیعی است که خود خواص بی شماری داردحاوی ویتامین، پروتئین و املاح معدنی فراوانی است. فیبر، آنتی اکسیدان، آهن، کلسیم، فسفر، پتاسیم و منیزیم از جمله آنهاست که باعث می‌شود این ماده مغذی در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها مؤثر باشد.

فواید داروی امام کاظم 

مصطکی: صمغ زرد رنگی است که از درختچه‌ای به نام پسته مصطکی، گرفته می‌شود. از نظر طبیعت این صمغ گرم و خشک، محلل و مقوی است. در معجون‌های تقویت حافظه، جزو داروهای اصلی بشمار می‌رود. از مصطکی برای درمان گرفتگی گوش ، تقویت حافظه، تقویت قلب و اعصاب، درمان سرفه، رفع بوی بد دهان، تسکین درد مفاصل و شکستگی، ضد سرطان مفید است. مصطکی زخم معده، زخم اثنی عشر و زخم روده را نیز درمان می‌کند.

مواد تشکیل دهنده داروی امام کاظم 

رازیانه : رازیانه یک گیاه دارویی است که طبع گرم و خشکی دارد. در طب سنتی ایران، از آن به گیاه ضدبلغم و صفرا یاد می‌شود. چون گیاه بسیار گرمی است. این گیاه سرشار از ترکیباتی مشابه هورمون زنانه استروژن (فیتواستروژنها) است.

جوان کننده پوست ، ضد بلغم و صفرا ، دارای استروژن بالا و درمانگر اختلالات قاعدگی در زنان ، ملین و مسهل ، سوء هاضمه و اشتها آور ، ادرار آور ، ضد نفخ ، درمان سندرم روده تحریک‌پذیر ، رفع آسم و سرفه ، ضد ورم و التهاب روده است.

نحوه و مقدار مصرف داروی امام کاظم 

روش اول که بصورت عادی و برای پیشگیری استفاده میشود و در روایت نیز به همین شکل بیان شده است که در هر ماه 3 مرتبه میل شود. یعنی هر 10 روز 1 مرتبه

روش دوم که برای درمان است. اصلی ترین آن بدین صورت است که در صورت بیماری و به نسبت شدت بیماری، 3 روز اول مصرف پیاپی هر روز 1 مرتبه و بعد از سومین روز هر 10 روز 1 مرتبه مصرف شود و به همین شکل ادامه یابد تا بهبودی کامل حاصل شود.

تجویز دیگر این است که 3 روز اول پیاپی مصرف شود و بعد از سومین روز هر 3 روز 1 مرتبه تا بهبودی کامل بدست آید.

میزان مصرف برای بزرگسالان به اندازه یک قاشق چای خوری و برای کودکان نصف قاشق چای خوری است.

  • توجه داشته باشید که بهتر است دارو را به صورت پودری بدون آب و ماده دیگر میل کنید و تا 1 ساعت بعد از مصرف چیزی نخورید تا اثر گذاری دارو کامل شود.
  • در صورت مشکل بودن مصرف به صورت پودر میتوانید به همراه عسل میل کنید.

درمان کرونا با داروی امام کاظم:

با افزایش ابتلا به و در خطر قرار گرفتن سلامت روحی و جسمی، مردم به دنبال پیدا کردن داروی موثر برای درمان این بیماری هستند. در این میان، موضوع موثر بودن یا نبودن داروی امام کاظم برای درمان و یا پیشگیری از کرونا از جمله مواردی است که برای افراد ایجاد پرسش کرده است و بعضا افراد معتقد به موثر بودن این دارو در درمان کرونا می باشند.

نتایج بررسی ها حاکی از آن است که این دارو به رغم اثرات مثبتی که در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد، راه حل درمانی برای بیماری کرونا محسوب نمی گردد.

گفتنی است طبق اعلام وزارت بهداشت این داور هیچ تاثیری در درمان بیماری کرونا ندارد.

 

دکمه بازگشت به بالا