عمومیکسب و کار برتر

بهترین پروژه تعاونی ساز کدام است ؟

ساخت و ساز در منطقه 22 تهران در کنار منطقه 5 در رتبه بیشترین آمار قرار دارد و در لحاظ آمار معاملات نیز رتبه بندی به همین شکل است . اکثر زمین های منطقه 22 متعلق به ارگانهای نظامی و شهرداری میباشد و به همین دلیل عموما سازنده ها در این منطقه تعاونی های شکل گرفته توسط کارمندان ارگانهای نظامی و یا وابسته به آنها میباشند پس به همین دلیل به بررسی سازه های در حال اجرا و یا اجرا شده میپردازیم تا بتوانیم بهترین پروژه های تعاونی ساز در منطقه 22 را به شما معرفی نماییم . پیش خرید آپارتمان چیتگر در منطقه 22 از دیگر گزینه های بسیار مناسب جهت سرمایه گذاری میباشد.

بهترین پروژه های تعاونی ساز در منطقه 22 کدام هستند؟

تفاوت تعاونی های سازنده در چیست ؟

پیش از بررسی پروژه ها بهتر است شما را با انواع تعاونی های سازنده در منطقه 22 آشنا کنیم . مفهوم تعاونی این است که عده ای جمع شده و تعاونی را به منظور خرید زمین ، ساخت و تکمیل آن تشکیل میدهند و از بین خود شخص و یا اشخاصی را به عنوان اعضای هیات مدیره و مدیر عامل انتخاب کرده و سپس با تزریق سرمایه مدیریت عملیات ساخت را به آنها میسپارند .

تعاونی را هر شخصی میتوانید تشکیل دهد و شرایط خاصی برای واجد الشرایط بودن تاسیس آن وجود ندارد . در نتیجه تعاونی ها میتواند کش گرفته از دل یک ارگان باشد و یا میتواند تشکیل شده توسط مردم عادی و یا شرکت هایی باشد که قصد ساخت و ساز دارند .

تفاوت این تعاونی ها ریشه شکل گیری ، نوع اعضای تشکیل دهنده ، وابسته بودن یا خصوصی بودن و مدیریت آنها میباشد .

بهترین پروژه های تعاونی ساز در منطقه 22

تفاوت پروژه های تعاونی ساز

تفاوت در پروژه های تعاونی ساز به مالکیت زمین ، نوع تامین سرمایه و مدیریت آن بر خواهد گشت یعنی ممکن است یک تعاونی دولتی زمین را از ارگان مربوطه دریافت کرده باشد و حال برای ساخت نیاز به جذب سرمایه دارد و یا میتواند تعاونی خود در مرحله پذیره نویسی سرمایه جذب کرده و زمین را خریداری کند و مراحل ساخت را ادامه دهد .

در مورد نوع تامین سرمایه برخی تعاونی ها وابسته به ارگانی هستند که در مراحل ساخت نیز به اعضای خود در قالب وام و تسهیلات یاری میدهد و برخی نیز چون وابسته به شرکت خصوصی با پشتوانه هستند تزریق سرمایه در ابتدا توسط شرکت انجام میشود و از اعضا دریافت میشود نمونه این سازه ها میباشد  . در کل توجه داشته باشید در مفهوم تعاونی پیشبرد کار بر اساس اقساط و واریزی اعضا میباشد و قاعدتا سرمایه گذاری وجود ندارد .

اما در پروژه هایی که بخشی از آن توسط شرکت سازنده به فروش میرسد قضیه طور دیگریست و در واقع خود شرکت هزینه ها را جلوتر انجام میدهد .

در مورد مدیریت نیز اصولا تعاونی های غیر دولتی بصورت شفاف تری آمار و اطلاعات را ارائه میدهند و تعاونی های وابسته به ارگانهای دولتی بصورت مستقل عملیات مدیریت پروژه را پیش خواهند برد . نمونه ای از پروژه های اطراف دریاچه در منطقه 22 میتوان به اشاره کرد .

بهترین پروژه تعاونی ساز کدام است ؟

حال پس از توضیحات پیرامون تعاونی های سازنده به این موضوع میپردازیم که بهترین پروژه تعاونی ساز کدام است ؟ با توجه به تاریخچه تعاونی های سازنده ما مواردی را به شما خواهیم گفت که بر اساس تجربه ما در این زمینه میباشد .

 • تعاونی های وابسته با سپاه به مراتب بهتر از تعاونی های ارتشی کار کرده اند
 • تعاونی های دولتی که هم پیمانکار و هم کارفرما وابسته به ارگان است روند کندی دارند
 • پروژه های تعاونی دولتی که پیمانکار شرکت خصوصی است روند پیشرفت بهتری دارند
 • داشتن چند پروژه در مرحله خاک ،گود یا اسکلت ملاک نیست پروژه های تحویل داده شده را مد نظر قرار دهید .
 • وارد پروژه هایی که بدست املاک و بنگاه افتاده اند نشوید! این پروژه ها نمیسازند و در این مدت هزاران بار دست به دست میشوند و سود املاک در همین است.
 • پروژه های دولتی و پروژه های خصوصی هر دو میتوانند هم خوب و هم بد باشند . بستگی به تعاونی دارد.
 • به علی الحساب بودن قیمت توجه کنید اگر به شما میگویند قیمت ساخت 4 میلیون تومان بدانید طی چند سال به 10 میلیون تومان میرسد !
 • هنگاه خرید دقت کنید پول چه چیزی را دارید پرداخت میکنید . هزینه زمین تراکم ، هزینه ساخت و یا هزینه امتیاز ! بسیاری نمیدانند پیش پرداخت به عنوان مثال 400 میلیون تومان دقیقا پول چه چیزی میباشد و چه مبلغی در آینده باقی میماند.

در این مورد بحث و توضیحات بسیار است . تهران برج کوشیده با ارائه اطلاعات دقیق پیرامون پروژه های در حال ساخت و یا تکمیل شده در تهران تمامی ابعاد مورد نیاز برای خرید از این پروژه ها را برای سرمایه گذاران روشن کند .

تفاوت پروژه های تعاونی ساز

پروژه های مسکونی یا اداری تجاری

در منطقه 22 تهران عموم پروژه های اجرا شده بصورت مسکونی میباشند . در برج هایی که ساخته میشوند همیشه تعدادی واحد تجاری در زیر آن تعبیه میشود که اعضایی که سهم مسکونی در آن پروژه دارند نیز در آن سهم دارند و معمولا در اواسط پروژه جهت تامین سرمایه ساخت پیش فروش میشوند .

اما توجه فرمایید پروژه هایی هم وجود دارند که بصورت تخصصی اداره و تجاری میباشند . نمونه این پروژه ها است . تجربه نشان داده سرمایه گذاری در قست تجاری برج های مسکونی نمیتواند به اندازه سرمایه گذاری بر روی یک پروژه تجاری و اداری سود ده باشد . عموما واحد های تجاری زیر برج ها محدود به آنهایی میشوند که بر خیابان هستند و مابقی نمیتوانند پر رونق شوند .

موقعیت و پیشرفت منطقه را در نظر بگیرید

یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب یک پروژه تعاونی ساز پیشرفت منطقه میباشد . توجه داشته باشید که آبادانی منطقه را در نظر بگیرید و اینکه آیا پیشرفت عمومی در آن حاصل خواهد شد و یا خیر .

بهترین انبوه سازان چیتگر | پروژه های آماده تحویل چیتگر

در حال حاضر مروارید شهر منطقه ای است که حتی لوله کشی گاز در آن نشده اما در حال ساخت میباشد . شما میتوانید نگاهی به اینگونه مناطق نیز داشته باشید البته توجه داشته باشید که همه این محدوده ها آباد نخواهند شد زیرا به عنوان مثال مروارید شهر آخرین نقطه مرزی بین تهران و کرج است و نمیتوان انتظار داشت که این محدوده رشد انفجبهترین تعاونی مسکن منطقه 22

در این مقاله خواهید خواند:

املاک مسکن صدف 22   :  بی شک بزرگترین سازندگان برج ها و پروژه های مختلف منطقه 22 را می توان از بهترین تعاونی های مسکن این منطقه دانست . با اندکی بررسی به راحتی می توان دریافت که ساختمان های در حال ساخت و یا ساخته شده در منطقه 22 تهران توسط تعاونی های مختلف ساخته شده اند و تنها اندکی از آن ها شخصی ساز می باشند . لذا می توان گفت که تعاونی ها نقش سازنده و بسیار مهمی در توسعه و پیشرفت این منطقه داشته اند .

در منطقه 22 تهران که شرایط رو به رشدی را تجربه می کند سازندگان مسکن به سرعت در حال انجام پروژه های خود می باشند. سازندگان فعال در این منطقه با توجه به پیشرفت و آینده دار بودن منطقه 22 پروژه های متعددی را در حال اجرا داشته و توانسته اند سرمایه گذاران بسیاری را جذب کنند. سازندگان این منطقه دو گروه متفاوت را شامل می شود که دسته اول سازندگان تعاونی ساز می باشد و دسته دوم سازندگان شخصی ساز. املاک و پروژه های این دو گروه سازنده، قیمت و شرایط ساخت متفاوتی داشته و نحوه خرید و فروش آن ها نیز متفاوت می باشد. سازندگان تعاونی ساز که تعداد کثیری را در منطقه شامل می شوند، برای اعضا تعاونی و بدون دریافت سود، اقدام به ساخت می کنند. اما سازندگان شخصی با توجه به تورم و شرایط کشور، سود خود از ساخت را در کنار هزینه های مربوطه دریافت کرده و بر اساس آن قرارداد می بندند. در این مقاله به معرفی بهترین تعاونی های سازنده خواهیم پرداخت و با ذکر دلایل قوی اعتبار آن ها را بررسی خواهیم کرد.

در همین رابطه بخوانید:

با توجه به نوع معاملات پیش فروش و گنگ بودن ماهیت ملک در زمان معامله، بررسی تعاونی سازنده و اعتبار آن ضرورتی است که نباید نادیده گرفته شود. برای بررسی اعتبار سازندگان تعاونی، معیارهای متفاوتی مطرح می شود که بنیادی ترین آنها موارد زیر را در بر می گیرد:

 • موقعیت مکانی
 • تناسب اجزا و عناصر پروژه
 • اصالت سازنده
 • نوع قرارداد سازنده با اعضاء
 • پیشرفت فیزیکی پروژه
 • نوع نقل و انتقال
 • جایگاه پروژه در بازار در مقایسه با دیگر پروژه ها

بررسی موارد ذکر شده باید به صورت دقیق و حساب شده انجام شود. یکی از بهترین راه های بررسی اعتبار پروژه و سازنده آن مراجعه به مشاوران املاک با سابقه در منطقه می باشد که با شناخت بلند مدت پروژه ها و سازندگان، می توانند نظراتی تخصصی ارائه کرده و راهنمای سرمایه گذاران در این مسیر باشند.

در همین رابطه بخوانید:

یکی از مهمترین معیارهای بررسی تعاونی های سازنده در بازار مسکن بررسی رزومه و سابقه تعاونی و سازندگان آن می باشد. در ادامه به معرفی تعاونی های معتبر منطقه 22 پرداخته و پروژه های تکمیل شده و یا در حال اجرای آن ها را معرفی خواهیم کرد.

شركت تعاونی عمرانی توسعه ابنیه همت در تاريخ 1391/1/21 در قالب شركت تعاونی تاسيس و با شماره ثبت 424074 در تاريخ 1391/1/21 در اداره ثبت شركتهای تهران به ثبت رسيد. این تعاونی که یکی از بهترین و معتبر ترین تعاونی های منطقه 22 می باشد، رزومه ای قوی داشته و پروژه های بسیاری را به سرانجام رسانده است. از جمله پروژه های این تعاونی در منطقه 22  که با استقبال بسیاری همراه بوده اند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعاونی ابنیه آکام که پروژه های نارنجستان را در 4 فاز مجزا در دست ساخت دارد، یکی از پرطرفدارترین تعاونی های منطقه می باشد به طوری که سرمایه گذاران املاک منطقه 22 برای پروژه های جدید این تعاونی انتظار کشیده و با اطمینان بالا در پروژه های مربوطه سرمایه گذاری می کنند.

برای مشاهده و بررسی پروژه های تعاونی ابنیه آکام، میزان پیشرفت پروژه ها و خرید و فروش واحدها با مشاروارن گروه مسکن صدف در ارتباط باشید.

در همین رابطه بخوانید:

ساخت کل پهنه های شهرک امام رضا (چیتگر) توسط شرکت بنیان توسعه و عمران هادی وابسته به بنیاد تعاون کل اجا (ارتش جمهوری اسلامی ایران ) انجام می گردد. پروژه های این شهرک که در موقعیت بسیار خوبی قرار گرفته اند جزو بهترین پروژه های منطقه بوده و در آینده سودآوری مناسبی خواهند داشت. از جمله تعاونی های مشغول به کار در این بخش از شهرک می توان به موارد زیر اشاره کرد که تمامی آن ها از اعتبار بالایی برخوردار بوده و پروژه های مربوطه گزینه های مناسبی برای سرمایه گذاری در منطقه می باشند.

شهرک شهید خرازی یکی از پروژه های مسکونی در حال انجام در منطقه 22 تهران است که توسط تعاونی های مختلف سپاه مدیریت شده و به سرعت در حال پیشرفت می باشد. روند اجرا و ساخت هر کدام از بلوک های مجموعه را یکی از 5 تعاونی زیر مدیریت می کند که تمامی آن ها معتبر می باشند. لذا پروژه شهرک خرازی را می توان گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری در منطقه دانست.

 • تعاونی مسکن آماد و پشتیبانی
 • تعاونی مسکن سپاه حضرت رسول(ص)
 • تعاونی مسکن هوا فضا
 • تعاونی مسکن نیروی زمینی
 • تعاونی مسکن ستاد کل

از جمله تعاونی های دولتی فعال در منطقه چیتگر میتوان از (تعاونی سازمان جنگلها و مراتع) هم نام برد که در حال حاضر را در منطقه 22 در حال اجرا دارد.

اری داشته باشد اما محدوده هایی که در نزدیک دریاچه چیتگر هستند گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری و انتخاب پروژه میباشند .

 

دکمه بازگشت به بالا