عمومیکسب و کار برتر

بهترین هود کم صدا

با بیشتر شدن زندگی شهری و تغییرات سبک زندگی صدا های اطراف ما نیز افزایش پیدا کرده است و صدا های اضافه آرامش را از انسان می گیرد حال تصور کنید که در خانه خود در حال استراحت هستید و با صدای روشن شدن هود ناگهان آرامش شما بر هم می خورد به همین جهت تمام انسان ها به دنبال وسایل کم صدا تر هستند تا حداقل در منزل خود طعم آرامش را بچشند. در این مقاله سعی کردیم چند مدل از کم صدا ترین هود های آشپزخانه را به شما معرفی کنیم و به سوالاتی از قبیل این که چه هودی کم صداست؟ آیا هود بی صدا وجود دارد؟ بهترین هود آشپزخانه کم صدا کدام است؟ پاسخ دهیم.

همچنین از دیگر عوامل تاثیرگذار در هزینه فلاشینگ نما ساختمان، انواع آنها از لحاظ شکل ظاهری و نوع کاربرد هریک است. بدیهی است قیمت فلاشینگ نما به جنس ورقه ساخته شده بستگی دارد و به عنوان مثال، فلاشینگ نمای آلومینیومی نسبت به فلاشینگ های ساخته شده از آهن گالوانیزه یا سیاه روغنی، از قیمت بالاتری برخوردار است.

تاریخچه هود آشپزخانه

قبل از پاسخ به پرسش های بالا بد نیست نگاهی به تاریخچه هود بیندازیم . در زمان قدیم که مطبخ جدا زا خانه بود و معمولا در زیر زمین خانه ها بود تنها یک دودکش با قطر زیاد دود و بوی غذا را به خارج هدایت می کرد با گذشت زمان و آپارتمانی شدن زندگی ها ، آشپزخانه ها گوشه ای از خانه را به خود اختصاص دادند و همین امر موجب شد تا بوی غذا در خانه بپیچد و باید حد اقل یک هواکش در آشپزخانه تعبیه میشد که امروزه هود همان نقش هواکش را دارد.

هود های نسل اول زیبایی زیادی نداشتند و صدای زیادی نیز داشتند و معمولا تک دور بودند ولی با گذشت زمان و پیشرفته شدن هود ها امکانات این محصول بیشتر شد و هود هایی با موتور چند دور ، دارای روشنایی ، دارای سنسور ، زیبایی بیشتر و صدای کمتر جای خود را در آشپزخانه ثابت کردند. که بسته به سلیقه مصرف کننده این هود می تواند مخفی ، مورب ، زیرکابینتی ، شومینه ای و یا جزیره باشد.

حال به جواب پرسش های بالا می رسیم و به ترتیب راجع به هرکدام توضیح خواهیم داد:

هود چه مارکی خوبه؟

در پاسخ به این پرسش که هود چه مارکی خوبه؟ باید گفت که برند هود مولفه خوبی برای سنجش بهترین مارک هود نمی باشد و باید بیشتر به قطعات استفاده شده در این هود ها بپردازیم . برند های هود معتبری مانند اخوان ، کن ، استیل البرز ، سیمر و … معمولا از موتورهایی با مواد مرغوب استفاده می کنند که توان تحمل حرارت بالا را دارند و کم صدا هستند .

اما اگر به دنبال کم صدا ترین هود آشپزخانه می گردید با ما همراه باشید. نکته دیگر تجهیزات ایمنی هود مانند سنسور دود و یا سنسور دما است که مسلماً انتخاب بهتری نسبت به هودهای بدون سنسور هستند. روشنایی هم از دیگر امکانات هودهای آشپزخانه است که با توجه به لامپ های استفاده شده در هود روشنایی متفاوتی به شما ارائه می دهند. پس پاسخ این سوال امکانات و مواد استفاده شده در هود است اما ما به شما هودهای اخوان و یا کن را پیشنهاد می کنیم .

چه هودی کم صداست؟

تمام هود هایی که در حال حاظر توسط برند های معتبر تولید میشوند بیشینه صدایی در حد 68 دسی بل دارند و صدای زیادی ندارند که همین صدای 68 دسی بل در دور موتور بالا ایجاد می شود و در دور موتور های پایین تر صدای کمتری دارند.

کم صدا ترین هود آشپزخانه ای که در ایران تولید می شود توسط شرکت می باشد که با استفاده از موتور های سوپر سایلنت صدایی کمتر از 43 دسی بل ایجاد می کنند و علاوه بر صدای کم قدرت مکش بالایی در حد 800 متر مکعب بر ساعت دارند.

پس از مستر هوم هود های تولید شده توسط شرکت دارای کمترین صدا در بین باقی برند ها می باشد که صدایی در حد 43 دسی بل ایجاد می کنند و قدرت مکشی حدود 600 تا 700 متر مکعب بر ساعت دارند. تعدادی از هود های تولید شده توسط این شرکت دارای موتور اینورتر می باشند که مصرف برق را کمتر می کند.

هود های صدایی برابر 48 تا 56 دسی بل ایجاد می کنند و قدرت مکشی برابر با 700 متر مکعب بر ساعت دارد و شرکت آلتون یکی از معتبر ترین شرکت ها در زمینه تولید تجهیزات آشپزخانه می باشد.

هود های تولید شده توسط شرکت نیز قدرت مکشی برابر با 700 متر مکعب بر ساعت دارند صدای زیاد ندارند و بین 54 تا 56 دسی بل ایجاد صدا می کنند . شرکت اخوان یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین شرکت هایی می باشد که در ایران به تولید تجهیزات آشپزخانه پرداخته است.

شرکت نیز یکی از شناخته شده ترین شرکت ها در زمینه تولید تجهیزات آشپزخانه و به خصوص هود آشپزخانه می باشد و باید گفت که هود های تولید شده توسط این شرکت صدایی برابر با 58 تا 63 دسی بل ایجاد می کند که در مقایسه با دو برند قبلی کمی صدای بیشتری تولید می کند وقدرت مکشی برابر با 700 متر مکعب بر ساعت دارند.

همان طور که مشاهده کردید اختلاف صدا بین برندهای مختلف خیلی محسوس نیست و فقط توسط ابزار های دقیق اندازه گیری صدا می توان صدای این موتور ها را در برابر هم قیاس کرد.

آیا هود بی صدا وجود دارد؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که خیر چنین هود آشپزخانه ای  وجود خارجی ندارد چرا که تمام موتور هود ها کمی صدا دارند و ممکن است صدای آن ها بسیار کم باشد و لی بی صدا نیستند.

بهترین هود آشپزخانه کم صدا کدام است؟

این سوالی است که برای بیشتر مشتریان پیش می آید که بهترین هود آشپزخانه کم صدا کدام است؟ باید بگوییم که نسبت به امکانات هود و متریال ساخت و صدای ایجاد شده توسط هود ، هود های آلتون گزینه بهتری نسبت به سایر هود ها می باشد. البته نا گفته نماند همان طور که در بالا گفته شد اختلاف صدای تولید شده بین برندهای متفاوت بسیار ناچیز است و همچنین برندهای معتبر یاد شده در بالا همگی جز تولید کنندگان مطرح کشور می باشند و از لحاظ کیفی بهترین کیفت را دارند.

آویژه پلاس نمایندگی رسمی برند های آلتون ، مستر هوم ، اخوان ، کن ، استیل البرز ، سیهود از تجهیزات آشپزخانه برای از بین بردن رطوبت، بو، دود و چربی حاصل از پخت و پز غذا است. اگر در آشپزخانه هود نصب نشود، با توجه به ساختار خانه‌های امروزی رطوبت و … فضای خانه را پر کرده و می‌تواند به مرور زمان برای اعضای خانواده مشکلات تنفسی و آلرژی ایجاد کند. به همین دلیل هود یکی از اجزای مهم آشپزخانه است. اما برخی از هودها صدای بسیار زیادی دارند و این صدا برای برخی قابل تحمل نیست. در این مقاله از وبلاگ چارسو به معرفی کم صدا ترین هودهای آشپزخانه در بازار می‌پردازیم.

معرفی انواع هود

ابتدا باید با انواع هود از نظر کارایی و ظاهر آشنا شوید. زیرا باید با توجه به نیاز خود و فضایی که در آشپزخانه برای نصب هود در اختیار دارید یکی از انواع هود را انتخاب کنید. سپس از بین مدل‌های نوع انتخابی به دنبال خرید کم صدا ترین هودهای آشپزخانه ممکن باشید.

انواع هود از نظر عملکرد

هودها از نظر عملکرد به دو دسته تقسیم می‌شوند. برخی هودها بو، دود، غبار و ذرات را از هوا گرفته و هوای تصفیه شده را دوباره به محیط خانه برمی‌گردانند.

برخی از هودها دارای دریچه هستند و فقط گرد و غبار، دود و … را گرفته و از طریق کانال به محیط خارج خانه منتقل می‌کنند.

انواع هود از نظر ظاهر

هودها از نظر ظاهر به ۴ دسته تقسیم می‌شوند:

  • هود شومینه‌ای
  • هود مورب
  • هود زیرکابینتی
  • هود مخفی

حتی ظاهر هود نیز می‌تواند در صدای هود موثر باشد. برای مثال هودهای مخفی درون کابینت نصب شده و کابینت مقداری از صدای هود را می‌گیرد. یا هود مورب به علت نوع قرارگیری نسبت به گاز باید موتور قوی‌تر و قدرت مکش بیشتری داشته باشد در نتیجه صدای بیشتر در مقایسه با سایر مدل‌ها غیرقابل انتظار نیست.

اهمیت انتخاب کم صداترین هود آشپزخانه

با توجه به کارکرد هود آشپزخانه که تهویه هوای خانه است، ممکن است در نیاز باشد چندین بار هود روشن شود اما صدای بعضی هودها بسیار بالاست در حدی که وقتی روشن می‌شوند می‌توانند تمرکز افراد خانه را بر هم زده و مخل آرامش شوند. به همین دلیل انتخاب هود کم صدا بسیار مهم است.

منبع: یوتیوب

دکمه بازگشت به بالا