بین الملل

باید به اوکراین تضمین‌های امنیتی داده شود

دبیرکل ناتو خواستار اعطای تضمین‌های امنیتی به اوکراین پس از جنگ شد.

به گزارش مجله لوکس، ینس استولتنبرگ روز چهارشنبه در سخنانی در یک برنامه پادکست که توسط اندیشکده «Center for a New American Security» پخش شد، گفت که پس از جنگ، باید به اوکراین تضمین‌های امنیتی داده شود.

دبیرکل ناتو اظهار کرد که پس از جنگ، برای جلوگیری از استقرار مجدد نیروهای روسیه در خاک اوکراین، باید به این کشور تضمین‌های امنیتی داده شود.

دبیرکل ناتو تأکید کرد که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» باید پس از جنگ اوکراین، این موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

چهارشنبه گذشته، امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه در اجلاس امنیت جهانی «گلوبسک» در براتیسلاوا گفته بود که کشورهای غربی باید تضمین‌های امنیتی ملموس و قابل اعتمادی را به اوکراین ارائه کنند.

زلنسکی در نوامبر ۲۰۲۲ گفت که کی‌یف بر ارائه تضمین‌های امنیتی بین‌المللی اصرار دارد و پیش‌نویس سند مربوطه را تهیه کرده است.

رئیس جمهور اوکراین تأکید کرد که کی‌یف خواهان ایجاد یک مکانیسم بین المللی برای جبران خسارات وارده ناشی از اقدامات نظامی روسیه است.

انتهای پیام

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا