عمومیکسب و کار برتر

استفاده از کنترل کولر گازی اجنرال

اگر به دنبال کولر گازی جنرال 30000 اصلی قیمت مناسب هستید تا انتها مقاله همراه ما باشید.از مهم ترین مواردی که جهت استفاده از کولر گازی اجنرال خود باید با آن آشنا باشید، راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی اجنرال می باشد. چرا که درصد عمده ای از کارکرد کولر های گازی از طریق ریموت کنترل آن ها صورت می گیرد. در ادامه شما را با راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی اجنرال آشنا خواهیم کرد.

بخش های متنوع ریموت کولر گازی اجنرال

همانطوری که در تصاویر مشاهده می کنید ریموت کولر گازی اجنرال دارای تعدادی دکمه و نشانگر در قسمت پایینی کنترل و یک صفحه نمایشگر در قسمت بالایی کنترل می‌ باشد. هر یک از این بخش ها دارای کار کرد مشخص شده‌ای هستند که هر یک از بخش ها و کارکرد اصلی شان عبارت می ‌باشد از :

  1. دکمه خاموش و دکمه روشن را شما به نام دکمه استوپ و دکمه استارت می شناسید. درباره این دکمه ها شما باید به خوبی بدانید که دکمه استوک یعنی دکمه خاموش کردن و دکمه استارت هم دکمه روشن کردن کولر گازی می باشد.
  2. یکی دیگر از دکمه هایی که در کنترل کولر گازی اجنرال وجود دارد دکمه اسلیپ می باشد. زمانی که شما این دکمه را فشار دهید چراغ نشانگر آن سبز می گردد و زمان خواب برای کولر گازی و اسپلیت اجنرال فعال خواهد شد. حالت خواب درون این کولر گازی موجب می گردد که زمانی که شما در حال استراحت و یا خواب هستید ترموستات دمای فضا تا مدت زمانی که شما تنظیم نموده اید دما را متعادل نگه دارد و از گرم و سرد شدن نامتعادل جلوگیری کند. این دکمه بیش از اندازه در ریموت کنترل کولر گازی اجنرال مورد استفاده قرار خواهد گرفت و بیشتر افراد برای اینکه تنظیم دمای خوانی خود را به درستی و بر اساس استاندارد تعیین کنند از این دکمه استفاده بسیار زیادی خواهند کرد.
  3. بخش دیگر ریموت کولر گازی و اسپلیت اجنرال دکمه مستر کنترل می باشد. هر زمان که این دکمه را فشار دهید یکی از حالت های مشخص شده برای شما نمایش داده می شود که می توانید با توجه به نیاز خود یکی از آن حالت های دستگاه را تنظیم کنید. زمانی که با نمایش هر یک از حالت ها رخ می دهد شما باید ۳۰ ثانیه صبر کنید تا آن حالت انتخاب شده اعمال گردد. حالت های مد نظر به صورت خودکار، سرد، خشک، بادزن و گرما می باشند.
  4. دکمه دیگر دکمه تنظیم زمان می باشد که آن را به نام ست تمپ مشاهده خواهید کرد. از این دکمه برای افزایش و یا کاهش دادن دمای ترموستات کولر گازی استفاده می ‌کنند. ترموستات به صورت خودکار بین ۱۷ الی ۳۰ درجه تنظیم می‌ شود. از آنجایی که تنظیم کردن ترموستات باید بر اساس استانداردهای مشخص شده باشد به طور معمول با توجه به دمای محیط ممکن است که با یکدیگر متفاوت باشد. دقت نمایید زمانی که فن ترموستات در حال کار کردن است نمی‌توانید از این تنظیمات استفاده نمایید.
  5. دکمه خشک کن و یا دکمه تهویه مطبوع به نام کویل درای مشاهده می‌ شود. با زدن این دکمه شما می توانید فرآیند تهویه مطبوع و از بین بردن باکتری های موجود در فضا را آغاز نمایید. زمان انجام دادن این فرآیند حدود ۲۰ دقیقه زمان می‌ برد و پس از آن این حالت غیر فعال می شود. البته شما هر زمانی که تمایل داشته باشید می توانید با زدن دکمه استارت و یا استوپ این فرایند را متوقف کنید و چنانچه نیاز بود دوباره فرایند را انجام دهید.
  6. دکمه حالت تنظیم زمان و یا همان تایمر مود یکی دیگر از دکمه های ریموت کنترل اسپلیت اجنرال می باشد. با استفاده کردن از این دکمه می توانید کولر گازی اجنرال را برای زمان مشخص شده تنظیم کنید و با زدن مجدد این دکمه حالت تایمر آن را لغو نمایید. با فعال شدن تایمر چراغ تایمر روی پنل قرار خواهد گرفت و به رنگ سبز در می آید.

Use of general air conditioner control

دکمه های ریموت کنترل کولر گازی اجنرال

STOP / START

همان طور که از نام آن ها مشخص است جهت روشن و یا خاموش کردن دستگاه استفاده می شود. این دکمه معمولا با رنگ نارنجی و در قسمت پایین صفحه نمایش ریموت کنترل قرار دارد.

SLEEP

از دکمه  SLEEP و یا حالت خواب می توان در هر دو حالت روشن و یا خاموش بودن کولر گازی استفاده کرد. با فشار بر روی این دکمه حالت خواب فعال شده و چراغ نشانگر TIMER سبز می شود. وظیفه ی این دکمه جلوگیری از گرما و یا سرمای بیش از حد در طول خواب است و این کار را با تغییر زمان و تنظیم ترموستات  انجام می دهد، به طوری که در زمان تنظیم شده، سیستم تهویه مطبوع به طور کامل متوقف می شود.

MASTER CONTROL

این دکمه که به آن دکمه کنترل اصلی گفته می شود وظیفه ی تغییر حالت های کولر گازی را بر عهده دارد. کولر گازی اجنرال دارای 5 حالت AUTO  ( خودکار )، COOL ( سرد )، DRY ( خشک )، FAN ( وزش باد ) و HEAT ( گرم ) می باشد. برای انتخاب هر کدام از این 5 حالت کافیست بر روی این دکم چند بار فشار داده تا حالت مورد نظر را یافته و آن را انتخاب کنید. با هر بار فشار دادن بر روی این دکمه پس از سه ثانیه شاهد علامت حالت مورد نظر بر روی صفحه نمایش دستگاه خواهید بود.

SET TEMP

با به کارگیری این دکمه می توان دمای محیط را تنظیم کرد. به طوری که در بالا و پایین  این دکمه، جهت های بالا و پایین حک شده است و شما می توانید برای بالا بردن دما بر روی جهت بالا و برای پایین آورن دما بر روی جهت پایین فشار دهید. ترموستات دستگاه به صورت اتوماتیک بین 18 تا 30 درجه سانتی گراد تنظیم شده است. به این نکته توجه کنید که هنگام روشن بودن FAN نمی توانید از این تنظیمات استفاده کنید.

COIL DRY

وظیفه ی این دکمه تهویه مطبوع و از بین بردن باکتری های موجود در هوا می باشد. پس از فشردن این دکمه دستگاه به مدت 20 دقیقه شروع به کار می کند و پس از آن به صورت اتوماتیک غیر فعال می شود. اگر بخواهید زودتر از آن این حالت را غیر فعال کنید می توانید از دکمه START / STOP دستگاه استفاده کنید. با فشردن دوباره دکمه COIL DRY دستگاه به مدت 20 دقیقه ی دیگر به عملکرد خود ادامه می دهد.

TIMER MODE

با استفاده از این دکمه می توان دستگاه را برای مدت مشخصی تنظیم کرد که در این حالت چراغ تایمر پنل سبز خواهد شد. با فشردن دوباره این دکمه، می توان این حالت را غیرفعال کرد.

FAN CONTROL

با فشردن این دکمه می توان سرعت فن را تغییر داد. سرعت فن در 5 حالت AUTO ( اتوماتیک)، HIGH ( زیاد )، MED ( متوسط )، LOW ( کم ) و QUIET ( خاموش ) وجود دارد. با فشردن دوباره این دکمه، می توان این حالت را غیرفعال کرد.

SET

با فشردن دکمه ی SET می توایند تنظیمات دلخواه خود را بر روی کولر گازی اعمال کنید.

SWING

با استفاده از این  دکمه جریان هوا به صورت خودکار به بالا و پایین هدایت می شود. این نکته را به یاد داشته باشید که در هنگام خاموش بودن فن و یا سرعت کم آن، نمی توان از عملکرد SWING استفاده کرد.

RESET

RESET به معنای تنظیم مجدد می باشد و با استفاده از آن می توان تمامی تنظیمات انتخاب شده را به حالت اولیه باز گرداند. به طوری که اگر از تنظیمات اشتباهی بر روی دستگاه اعمال کرده بودید می توانید با فشردن این دکمه آن ها را غیر فعال کنید. هنگامی که باتری کنترل نیاز به تعویض داشت و یا به هر دلیلی باتری آن را عوض کردید نیز باید از این دکمه استفاده کنید.

TEST RUN

از این دکمه تنها در هنگام نصب استفاده می شود  و استفاده از آن در وضعیت عادی سبب تنظیم اشتباه ترموستات و درست عمل نکردن کولر می شود.

CLOCK ADJUST

جهت تنظیم زمان کنونی با یک وسیله ی نوک تیز مانند سوزن این دکمه را فشار داده و با استفاده از دکمه های کم و زیاد که به صورت + و – بر روی ریموت کنترل قرار دارند، زمان را به دلخواه خود تنظیم کنید.

دکمه بازگشت به بالا