مزایا و معایب شخم زن بنزینی و گازوئیلی چیست؟

تیلر بنزینی بهتر است یا دیزلی؟

تیلر بنزینی بهتر است یا دیزلی؟ تیلرها، تراکتورهای دستی چند منظوره‌ای هستند که به‌وفور در صنعت کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از تیلرها برای شخم زدن و سایر امور کشاورزی مثل سله کشی، سم‌پاشی و حتی جابه‌جایی محصولات استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها در انواع خاک و زمین‌های کشاورزی و باغات به‌خوبی کار می‌نند و به همین دلیل در میان کشاورزان و باغداران محبوبیت زیادی دارند.

از بین انواع تیلرهای موجود در بازار، دو مدل بنزینی و گازوئیلی، کاربرد بیشتری دارد. یکی از سوالات پرتکرار کاربران نیز یافتن پاسخ این است که تیلر بنزینی بهتر است یا دیزلی؟ دانستن مشخصات و ویژگی‌های تیلرهای بنزینی و گازوئیلی کمک می‌کند تا انتخابی شایسته و متناسب با نیازتان داشته باشید. ما در این مقاله از سایت بازرگانی ضرغامی قصد داریم ضمن بررسی تیلرهای بنزینی و گازوئیلی و لیست قیمت تیلر شخم زن بنزینی و گازوئیلی، به سوال تیلر گازوئیلی بخرم یا بنزینی؟ پاسخ مناسبی ارائه دهیم.

تیلر بنزینی بهتر است یا دیزلی؟ با انواع تیلر آشنا شوید

تیلرها از جمله ماشین‌آلات کاربردی و سبک هستند که به دلیل قیمت مناسب و البته مزایای فراوان، به یکی از ضروریات مهم در کشاورزی تبدیل شده‌اند. از تیلرها برای خاک‌ورزی اولیه و ثانویه، سم‌پاشی، روتاری و غیره استفاده می‌شود. اصلی‌ترین کاربرد تیلر، تبدیل لایه‌های سفت و سخت خاک به یک بستر نرم جهت کاشت بذر و گیاهان مختلف است. یکی از دلایل محبوبیت تیلرها، ‌امکان استفاده از آن‌ها در زمین‌های سفت و مناطق صعب العبور و حتی شیب‌دار می‌باشد.

تیلرها از نظر نوع سوخت مصرفی به دو دسته بنزینی و گازوئیلی تقسیم می‌شوند. یکی از دغدغه‌ها بزرگ و سوالات پرتکرار کشاورزان و مشتریان نیز این است که تیلر بنزینی بهتر است یا دیزلی؟ برای پاسخ به این سوال هر یک از تیلرهای بنزینی و گازوئیلی را بررسی می کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

بررسی تیلرهای بنزینی

تیلرهای بنزینی، همان‌طور که از نامشان پیداست با سوخت بنزین کار می‌کنند. تیلرهای بنزینی هم مصرف سوخت پایینی دارند و هم قدرت بالایی! به کمک این تیلرها می‌توانید خاک را تا عمق 35 سانتی متر شخم بزنید. عملیات شخم‌زنی به ‌لطف وجود تیغه‌های فولادی این دستگاه، به‌راحتی انجام می‌شود. اغلب تیلرهای بنزینی به کمک هندل راه‌اندازی می‌شوند. این نوع تیلرها، برای کار در مزارعی که تراکم بالای درخت دارند و جهت شخم‌ زدن باغات بسیار مناسب هستند. زیرا تیلرهای بنزینی به آسانی بین ردیف‌ها حرکت می‌کنند و خاک را شخم می‌زنند.

بررسی تیلرهای گازوئیلی

این نوع تیلرها، با دیزل یا گازوئیل کار می‌کنند و مدل‌های متنوعی دارند. از تیلرهای گازوئیلی برای شخم زنی، سله کشی و شکستن لایه‌های سفت و کلوخ‌های خاک استفاده می‌شود. این مدل تیلرها برای کار در مقیاس بزرگ و زمین‌های وسیع بسیار مناسب هستند و تیغه‌های فولادی آن‌ها هر نوع خاکی را شخم می‌زند. شاید بپرسید بالاخره تیلر بنزینی بهتر است یا دیزلی؟ کدام یک را بخرم؟ در ادامه مطلب به این سوال پاسخ می‌دهیم.

در نهایت تیلر بنزینی بهتر است یا دیزلی؟

انتخاب بین تیلرهای گازوئیلی و بنزینی یکی از دغدغه‌های بزرگ کشاورزان و خریداران است. زیرا هم تیلرهای بنزینی و هم تیلرهای گازوئیلی، بسیار کارآمد و قدرتمند هستند. برای پاسخ به سوال تیلر گازوئیلی بخرم یا بنزینی؟ بهتر است به تفاوت‌های میان این دو نوع تیلر نیز بپردازیم.

علاوه‌ بر قیمت، که یکی از فاکتورهای مهم برای خرید تیلر به شمار می‌رود، نکات دیگری هم هست که هنگام خرید تیلر باید به آن توجه داشته باشید. تیلرهای گازوئیلی، مصرف سوخت کمتر و ارزان‌تری دارند. همان‌طور که می‌دانید بنزین نسبت به گازوئیل سوخت گران‌تری است. بنابراین از نظر میزان و قیمت سوخت مصرفی تیلرهای گازوئیلی گزنیه مناسب‌تری هستند.

آن سوی ماجرا تیلرهای بنزینی، سر و صدای کمتری نسبت به انواع گازوئیلی تولید می‌کنند و حمل آن‌ها نیز آسان‌تر می‌باشد. تیلرهای بنزینی، برای زمین‌ها و باغات کوچک و متوسط مناسب هستند و قدرت مانور بالایی دارند. بنابراین یکی از نکاتی که حین خرید تیلر باید به آن توجه کنید وسعت زمین یا باغ زراعی است. اگر زمین شما کوچک یا متوسط باشد تیلرهای بنزینی انتخاب خوبی خواهند بود، اما برای کار در مقیاس بزرگ و زمین‌های وسیع باید به سراغ تیلرهای گازوئیلی بروید.

از دیگر مواردی که در پاسخ به سوال تیلر بنزینی بهتر است یا دیزلی؟ باید به آن توجه شود، امنیت دستگاه است. گرچه امروزه همه دستگاه‌ها از امینت بالایی برخوردارند، اما بد نیست به نحوه اشتعال مخلوط سوخت تیلرها، حین خرید اهمیت دهید. تیلرهای استاندارد بنزینی و گازوئیلی امروزه بدون هیچگونه مکانیزم شعله‌ور کننده و تنها با حرارت بالای هوای متراکم شده، راه‌اندازی می‌شوند.

سوخت مناسب تیلر | تیلرهای بنزینی عملکرد بهتری دارند یا گازوئیلی؟

تیلرها، تراکتورهای دستی چندمنظوره‌ای هستند که به‌وفور در صنعت کشاورزی از آن‌ها استفاده می‌شود. از تیلرها عمدتاً برای شخم‌زدن و سایر امور کشاورزی مانند سله‌کشی، جابه‌جایی محصولات و همچنین سم‌پاشی استفاده می‌کنند. از بین انواع تیلرهای بازار، دو مدل بنزینی و گازوئیلی کاربردهای متنوعی دارند.

 اما یکی از سؤالات پرتکرار کاربران این است که سوخت مناسب تیلر چیست؟ شما بااطلاع از خصوصیات فنی تیلرهای بنزینی و گازوئیلی می‌توانید انتخابی متناسب با نیاز خود داشته باشید. ما در این مطلب از بازرگانی ضرغامی می‌خواهیم ضمن بررسی تیلرهای گازوئیلی و بنزینی به پرسش ” سوخت مناسب تیلر چیست؟ ” پاسخ بدهیم.

چرا باید سوخت مناسبی برای تیلر انتخاب کرد؟

تیلرها را می‌توان جزو ماشین‌آلات کاربردی و سبکی در نظر گرفت که به دلیل قیمت مناسب و مزایای فراوانی که دارند به یکی از ضروریات تجهیزات کشاورزی تبدیل شده‌اند. از تیلرها برای انجام خاک‌ورزی اولیه، ثانویه، سم‌پاشی و همین‌طور روتاری استفاده می‌شود.

مهم‌ترین کاربرد تیلر، تبدیل‌کردن لایه‌های سفت‌وسخت زمین به بستری نرم برای کاشت انواع بذر و گیاهان است. تیلرها از نظر نوع سوخت مصرفی به دودسته بنزینی و گازوئیلی تقسیم می‌شوند. یکی از دغدغه‌ها بزرگ و سؤالات پرتکرار کشاورزان و مشتریان نیز این است که سوخت مناسب تیلر چیست؟ برای پاسخ به این سؤال هر یک از تیلرهای بنزینی و گازوئیلی را بررسی می‌کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

از چه جنبه‌هایی بنزین، سوخت مناسب تیلر است؟

یکی از پرمصرف‌ترین و پرطرف‌دارترین ادوات کشاورزی، تیلرهای بنزینی هستند. دلیل این مسئله را باید در قیمت مناسب و همچنین کاربری فراوان این تیلرها جستجو کرد. از تیلرهای بنزینی می‌توان برای عملیات کشاورزی مختلفی مثل خاک‌ورزی، سم‌پاشی و همچنین نرم کردن بستر زمین در محیط‌های شیب‌دار و صعب‌العبور اشاره کرد.

مصرف سوخت بسیار پایین به همراه توان بالا

تیلرهای بنزینی، همان‌طور که از نامشان پیدا است با استفاده از بنزین کار می‌کنند و از مهم‌ترین ویژگی‌های آنها می‌توانیم به مصرف سوخت بسیار پایین، قدرت و توان بالا اشاره کنیم. این دسته از تیلرها توانایی شخم‌زدن خاک را تا عمق 35 سانتی‌متر را دارند و این کار را به کمک تیغه‌های فولادی به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند. اصولاً باید به‌منظور راه‌اندازی این دسته از تیلرها از روش هندلی استفاده کرد.

تیلرهای بنزینی، آلودگی صوتی کم و قدرت مانور بالایی دارند

شایان‌ذکر است به کمک تیلر شخم‌زن بنزینی می‌توان خاک‌ها را فشرده و خاک‌های باغات را نیز شخم زد، چون تیلرهای بنزینی توانایی حرکت بین ردیف‌ها را دارند و خاک آن نواحی را به‌خوبی شخم می‌زنند. تیلرهای بنزینی از آلودگی صوتی بسیار کم و قدرت مانورپذیری بسیار بالایی در بین درختان برخوردار می‌باشند و به‌صورت کلی به‌منظور استفاده در مقیاس‌های کوچک و باغات بسیار مناسب و کارآمد هستند.

نکته حائز اهمیت اینجا است که تیلرهای 7 اسب بنزینی، به‌عنوان یکی از کارآمدترین تیلرها در بین کشاورزان شناخته می‌شود. در ضمن اصولاً تیلرهای 7 اسب بنزینی به علت وزن پایین و کوچک بودن، مانورپذیری بسیار بالایی دارند. اگر بخواهیم از این جنبه‌ها نگاه کنیم، می‌توانیم نتیجه بگیریم که بنزین، سوخت مناسب برای تیلر است.

از جمله مزایای استفاده از تیلرهای بنزینی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

قیمت تیلر بنزینی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

در این بخش از مطلب ” سوخت مناسب برای تیلر ” می‌خواهیم تأثیر عوامل مختلف بر قیمت تیلرهای بنزینی را بررسی کنیم. به‌طورکلی نرخ تیلرهای بنزینی باتوجه‌به قدرت موتور، توان و برند آن‌ها متغیر می‌باشد. این تیلرها دستگاه‌های بسیار مفیدی هستند که باعث کمک به‌صرف جویی در وقت و هزینه‌ها می‌شوند. همچنین قیمت تیلرهای بنزینی را می‎‌توانید بر اساس مدل تسمه‌ای و گیربکسی آن‌ها نیز تقسیم‌بندی کنید.

دلایل انتخاب گازوئیل به‌عنوان سوخت مناسب برای تیلر

در این بخش از مطلب انتخاب سوخت مناسب برای تیلر قصد داریم تا مشخصات فنی و مزایای تیلرهای گازوئیلی را مورد بررسی قرار بدهیم. از دیگر انواع تیلرها، تیلرهای گازوئیلی هستند. به‌طورکلی از این تیلرها باهدف شخم‌زنی، شکستن لایه‌های سفت و کلوخ‌های خاک و همچنین سله‌کشی استفاده می‌کنند. این مدل از تیلرها برای کار در مقیاس‌های بزرگ و زمین‌های وسیع بسیار مناسب می‌باشند و تیغه‌های فولادی آن‌ها می‌تواند به‌سادگی هر نوع خاکی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن شخم بزند.

مقایسه‌ای میان تیلرهای بنزینی و گازوئیلی

انتخاب سوخت مناسب برای تیلر همواره یکی از دغدغه‌های بزرگ کشاورزان و خریداران بوده است. زیرا هم تیلرهای بنزینی و هم تیلرهای گازوئیلی، بسیار کارآمد و قدرتمند می‌باشند. برای پاسخ به سؤال تیلر گازوئیلی بخریم یا بنزینی؟ بهتر است به تفاوت‌های میان این دو نوع تیلرها بپردازیم.

مصرف سوخت کمتر و ارزان‌تر تیلرهای گازوئیلی

علاوه بر بحث قیمت که یکی از فاکتورهای مهم برای خرید تیلر به شمار می‌رود، نکات دیگری هم هستند که در زمان خرید تیلر باید به آن‌ها توجه داشته باشید. اصولاً تیلرهای گازوئیلی، مصرف سوخت کمتر و ارزان‌تری دارند. همان‌طور که در جریان هستید بنزین نسبت به گازوئیل سوخت گران‌تری است. در نتیجه از نظر میزان و قیمت سوخت مصرفی تیلرهای گازوئیلی گزینه مناسب‌تری هستند.

حمل آسان تیلرهای بنزینی و مناسب‌بودن آن‌ها برای زمین‌ها و باغات کوچک

در این بخش می‌خواهیم تیلرهای بنزینی را انواع گازوئیلی مقایسه کنیم؟ در آن‌سوی ماجرا تیلرهای بنزینی، سروصدای کمتری نسبت به انواع گازوئیلی تولید می‌کنند و حمل آن‌ها نیز بسیار آسان‌تر می‌باشد. همچنین تیلرهای بنزینی، برای زمین‌ها و باغات کوچک و متوسط مناسب هستند و قدرت مانور بالایی دارند.

خروج از نسخه موبایل