سلامت و دانشکسب و کار برتر

دانستنی هايی درباره عطر و ادكلن  که باید بدانید

عطر, بايد به دور از حرارت يا سرمای بيش از حد نگهداری شود. در ضمن در شيشه عطر بايد محكم بسته شود تا از بخار شدن آن جلوگيری شود. از قرار دادن عطر برای مدت طولانی در برابر تابش نور خورشيد نيز باید جلوگيری شود. برای اطلاعات بیشتر و خواندن مطالب می توانید علاوه بر این مقاله به بلاگ سایت بازار آنلاین منطقه آزاد ارس نیز مراجعه نمائید.

ادکلن | ادکلن اصل

 

کاربرد عطر در زمان قدیم:

قرن ها پيش از، عطر به عنوان ماده ای برای خوشبو كردن محيط در مراسم مذهبی مصريان سوزانده می شد. در آن زمان استفاده از اين مواد خوشبو تنها به آيين ها و تشريفات مذهبی اختصاص داشتند اما به تدريج از اين مواد برای ساختن پماد جهت تسكين و درمان زخم های پوستي نيز استفاده شد.

در طول قرن هفدهم، استفاده از بوی خوش و عطر كاملا در بين مردم رايج شد. دستكش های معطر در فرانسه به بازار آمد و در سال 1656 بود كه اولين صنف سازندگان عطر تاسيس شد.

براي اولين بار در قرن هجدهم، در فرانسه عطر به صورت مايعی درون بطری های شيشه ای تزيينی به بازار آمد و شيشه های عطر كم كم بين مردم محبوبيت پيدا كردند.

در قرن نوزدهم، انقلاب فرانسه ناخواسته باعث شد تا شور و شوق مردم اين كشور برای استفاده از عطر كم شود. اما بعد از گذشت چند سال مردم مجددا جرات پيدا كردند كه ميل شديدشان را برای استفاده از كالاهای لوكس، از جمله عطر ابراز كنند.

چرا بعضی از عطر و ادکلن ها نسبت به بقيه ماندگار بيشتری دارند؟

اشخاصی كه پوستی چرب دارند معمولا بوی عطرشان نسبت به افرادی كه پوست خشك دارند، ماندگاری بيشتری دارد. زيرا پوست چرب به طور طبيعی مرطوب است و رطوبت باعث نگهداری و ماندگاری بوی عطر می شود.

چه كنيم تا بوی عطر و ادکلن مان بيشتر بماند؟

همانطور كه گفته شد ماندگاری بوی عطر بسته به خشک يا چرب بودن پوست، اش در افراد مختلف متفاوت است. در صورت امكان در طول روز، عطر خود را تجديد كنيد.

متخصصين توليد محصولات بهداشتي توصيه می كنند كه عطر را به پشت گوش ها و گردن خود بزنيد و مقدار كمی را هم بر روی پوست بدن تان استفاده كنيد. با اين كار بوی عطر شما پخش می شود و سريع از بين نمی رود. يک اسپری كوچک روی موها باعث می شود بوی عطر شما در تمام روز باقی بماند.

چرا همه عطرها در خود الكل دارند؟

زيرا الكل باعث می شود بو روی پوست تان نمانده و از پوست شما متصاعد شود. بدون وجود الكل در عطر، شما تنها كسی خواهيد بود كه متوجه می شويد عطر زده ايد.

همچنین در سایت بازار آنلاین منطقه آزاد ارس می توانید خرید لوازم آرایشی اصل را نیز با قیمت بسیار عالی انجام دهید.

چه كنيم كه عطر و ادکلن ديرتر فاسد شود؟

ادکلن | ادکلن اصل

شيشه عطر را در محل خشک، خنک و به دور از پنجره و نور خورشيد نگه داريد. زيرا نور خورشيد باعث بروز اختلالاتی در مواد تشكيل دهنده عطر شده و آن را از بين می برد. به طور كلی برای اينكه شيشه عطر عمر بيشتری داشته باشد، پيشنهاد می شود آن را هميشه درون جعبه اش نگه داريد.

چرا بوی يک نوع عطر در افراد مختلف متفاوت است؟

تركيب شيميايی بدن, رژيم غذايی و سن اشخاص بر عطری كه به پوست زده می شود تاثير می گذارد. در ضمن, عطر دارای بسياری از روغن های اسانس دار می باشد. برخی از روغن های اسانس دار تاثير متفاوتی بر روی پوست اشخاص می گذارد و احتمال دارد كه برخی از آنها جذب پوست شود. همين مساله باعث می شود تا بويی از پوست متصاعد شود و در نتيجه بوی عطر نيز متفاوت شود.

چرا بعضی از عطرها گران قيمت هستند؟

عطرها دارای مقدار معينی از مواد تشكيل دهنده طبيعی گران قيمت هستند. براي ساختن 452 گرم روغن گل محمدی, بيش از يک تن گلبرگ گل استفاده می شود كه سه تا چهار هزار دلار هزينه در بر دارد. همين مساله درباره بسياری از انواع روغن های اسانس دار نيز صادق است.

چه مواردی را بايد در نگهداری عطرها رعايت كرد؟

عطر بايد به دور از حرارت يا سرمای بيش از حد نگهداری شود. در ضمن, در شيشه عطر بايد محكم بسته شود تا از بخار شدن آن جلوگيری گردد. از قرار دادن عطر برای مدت طولانی در برابر تابش نور خورشيد نيز جلوگيری شود.

آيا عطرها مصارف ديگری بجز استفاده آن روی پوست دارند؟

به هنگام استحمام, ميتوان چند قطره از عطر دلخواه را در آب وان ريخت. در ضمن به هنگام شستشوی لباس های زير نيز میتوان چند قطره از عطر دلخواه را به آب شستشو ريخت يا آن را روی گل های مصنوعی اسپری كرد.

چه عطری در چه فصلی مناسب می باشد؟

ادکلن | ادکلن اصل

در ميان رايحه ها بيش از هر چيز رايحه پرتقال، بهارنارنج، درخت كاج، چوب صندل و نعناع به دليل خنک بودن، حس تازگی را به انسان منتقل می كنند و برای تابستان پيشنهاد می شود.

با اينكه بر روی شيشه عطر و ادوكلن ها هيچ اثری از نوع تركيبات معطر آن ديده نمی شود. ولی شناسايي ويژگي های روغن های معطر كمک بزرگی به خريد عطر متناسب با سليقه فرد می كند. به نظر می رسد اين موضوع برای آنان كه هنوز نمی دانند چه عطری مناسب دوستان و اطرافيان شان است، بسيار جالب باشد.

رز: به طور كلی افرادی كه اين رايحه را می پسندند، بسيار عاشق پيشه بوده و از حس زنانگی بالايی برخوردارند.

زنبق: رايحه ای جادو كننده كه نماد پاكدامنی و عفاف است. افرادی كه رايحه زنبق را می پسندند، افرادی جراتمند محسوب می شوند.

ياسمن: بوی ياسمن مناسب افرادي است كه از اعتماد به نفس بالا برخوردارند و البته بر عكس علاقه مندان به «رز» كه بيشتر تمايل به احساسات زنانه را از خود نشان می دهند. دوستداران رايحه ياسمن تمايلات مردانه دارند و اين را از نحوه آرايش مو، لباس پوشيدن و طرز گفتارشان میتوان فهميد. حتم داشته باشيد بيشتر آدمهای با اراده عطری با رايحه ياسمن را انتخاب می كنند.

ميخک: بويی تند و تيز دارد؛ مثل ادويه و جزو رايحه هاي «spicg» شمرده می شود.

ريحان: بوی گرم دارد و به يادآوری خاطرات كمک می كند و باعث هماهنگی بين روح و جسم می شود، به همين دليل صلح و آرامش را به ارمغان می آورد.

چوب صندل: رايحه شيرين دارد و مورد توجه آقايان بوده و باعث تعادل بين روح و جسم می شود و به كنترل هيجانات درونی نيز كمک می كند.

نعناع: بوی خنک و تر و تازه نعناع باعث جلای مغز می شود. بسيار پرطراوت برای آدم های عصبي و گرمايی است. برای آدم هایی كه حواس پرت هستند جزو بهترين داروهای «آروماتراپی» محسوب می شود.

مليسای هندی: عطری بسيار خنک كه رايحه ليمو نيز در آن استشمام می شود. به درمان اختلالات عصبی كمک می كند و از تنش و افسردگی می كاهد. مليسای هندی عطری خنک در تابستان به ويژه برای آنهایی است كه رانندگی می كنند يا پشت ميز می نشينند.

مشک: رايحه ای كه بيشتر در ادوكلن ها يافت می شود و حس اعتماد به نفس را تقويت می كند.

كندر: بویی گرم و شيرين دارد و نقش فراوانی در آرام سازی مغز ايفا می كند. كندر بهترين رايحه ای است كه در زمان مراقبه و مديتيشن پيشنهاد می شود.

چند نكته درباره خريد عطر و ادکلن

خريد عطر و ادکلن به دليل هزينه نسبتا سنگينی كه در بردارد برای همه افراد مقدور نيست در حالی كه نوع ملايم تر و كم دوامتر آن با نام های اسپری و ادوكلن به بهای ارزان تری به فروش می رسد.

استفاده از ادوكلن و اسپری برای روز، به ويژه روزهای گرم بهتر است. زيرا عطر ملايم تری دارد. اسپری را از نوع عطری كه انتخاب كرده ايد، می توانيد تهيه كنيد؛ چون از هر نوع اسانس عطر، اسپری آن هم موجود است.

نكته ای كه لازم به يادآوری است، اينكه عطر را نبايد به دليل گرانتر بودن يا مد روز بودن و يا تازگی نوع آن انتخاب كرد. چون عطر به هيچ يک از اين مسائل ارتباطي ندارد و تنها چيزی كه در انتخاب آن مهم است و بايد مورد توجه قرار گيرد، نوع پوست شما می باشد. زيرا يك نوع عطر روي پوست های مختلف، بوهای متفاوتی دارد.

بنابراين به جاي اينكه ببينيم ديگران از چه عطرهايی استفاده می كنند و يا گران ترين و تازه ترين عطری كه به بازار آمده، كدام است. بهتر است عطر را روی پوست مان آزمايش كنيم تا بتوانيم درباره آن داوری درستی داشته باشيم. برای آزمايش و انتخاب عطر، مقدار كمی از آن را روی مچ دست در ناحيه نبض بماليد، چند لحظه صبر كنيد و سپس آن را ببوييد. در آن زمان می توانيد تصميم بگيريد. اگر بوی عطر با پوست تان هماهنگ است، ولی می خواهيد ملايم تر و يا ارزانتر باشد، اسانس، اسپری يا ادوكلن آن را تهيه و استفاده كنيد.

دکمه بازگشت به بالا