راهنمای انتخاب لاک ژل نسبت به رنگ پوست

اگر به دنبال یک قانون مشخص برای انتخاب رنگ لاک ژل هستید بدانید که هیچ قانونی وجود ندارد. همه چیز به نظر و سلیقه شما بستگی دارد. اما با این حال داشتن یک ایده برای انتخاب رنگ لاک ژل بر اساس رنگ پوست به شما کمک می کند که انتخاب بهتری داشته باشید. مخصوصا زمان انتخاب رنگ های خنثی مانند رنگ نود یا صورتی بسیار مهم است که انتخاب دقیق و درستی داشته باشید، زیرا رنگ لاک نا مناسب می تواند روی رنگ پوست شما تاثیر نا مطلوبی بگذارد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم نحوه انتخاب رنگ لاک ژل برای ناخن بر اساس رنگ پوست را توضیح دهیم پس با ما همراه باشید.

انواع رنگ پوست

یکی از مهم ترین نکات انتخاب رنگ لاک ژل، توجه به رنگ پوست است. برای درک بهتر این مفهموم در ابتدا شما باید با دو مفهوم رنگ سطحی و ته رنگ آشنا باشید(روانشناختی رنگ ها). رنگ سطحی همان رنگی است که شما پوست خود را با آن توصیف می کنید. در حال حاضر چهار دسته کلی رنگ پوست وجود دارد که عبارتند از:

  1. پوست روشن: روشن ترین طیف رنگ پوست است که به اصطلاح به آن رنگ پریده گفته می شود. اگر در این دسته قرار دارید احتمالا به راحتی می سوزید و موهای روشن یا قرمزی دارید.
  2. پوست سفید: عموما کسانی که پوستشان سفید در نظر گرفته می شود، نسبت به دسته قبلی تناژ پوستی گرم تری دارند. کسانی که تناژ پوستی گرمتری دارند به اصطلاح گندمی گفته می شود و احتمالا در تابستان برنزه می شوند.
  3. متوسط: این دسته از رنگ پوست برنزه با ته رنگ طلایی یا زیتونی گرم است که در ایران به پوست سبزه معروف است.
  4. تیره: عمیق ترین طیف رنگ پوست است. که در ایران این طیف رنگ بیشتر در قسمت جنوب کشور وجود دارد.

رنگ لاک ژل مناسب برای تن پوست گرم

اگر تن پوست گرمی دارید رنگ پوست شما رنگ تناژ تیره، زیتونی یا سبز دارد. برخی از طیف رنگ های گندمی نیز می تواند تناژ پوستی گرم داشته باشند. اما فراموش نکنید که گرم، خنثی یا سرد بودن تن پوست یک طیف است و می تواند شدت آن کم یا زیاد باشد. به طور کلی برای پوست های گرم رنگ های گرم مناسب هستند که می تواند هارمونی زیبایی با رنگ پوست شما ایجاد کند. کسانی که دارای تن پوستی گرم هستند باید دقت داشته باشند که از رنگ لاک ژل هایی که سایه آبی یا سبز دارند اجتناب کنند. چند تا از رنگ های لاک ژل مناسب برای تن پوست گرم عبارتند از:

رنگ لاک ژل مناسب برای تن پوست سرد

افراد با تن پوست سرد، پوستی روشن یا رنگ پریده دارند. افرادی که جز دسته پوست سرد هستند هنگام انتخاب رنگ لاک ژل باید دقت داشته باشند که رنگ ها سایه های مختلفی دارند که می تواند به سردتر یا گرم تر به نظر رسیدن تن پوست کمک کند. دقیقا مانند پوست که شدت سردی و گرمی متفاوتی دارند. این دسته از تناژ پوستی سرد باید از انتخاب رنگ های یاقوتی یا مسی بپرهیزند. چند تا از رنگ های لاک ژل مناسب برای تن پوست سرد عبارتند از:

رنگ لاک ژل مناسب برای تن پوست خنثی

کسانی که تناژ پوستی خنثی دارند می توانند از هر رنگ دو دسته قبلی که نام برده شده است استفاده کنند. زیرا خنثی بودن تن پوستی به معنی این است که این دسته از افراد دارای رنگ پوست ترکیبی از هر دو تناژ پوستی هستند، که هم با رنگ های سرد لاک ژل و هم با رنگ های گرم لاک ژل سازگار هستند. برای انتخاب رنگ لاک ژل، به رنگ موها و چشمان توجه کنید تا ویژگی های زیبایی بیشتر نمایان شود. انتخاب لاک ژل هایی با درخشندگی بالا در پوست های خنثی می تواند نا مناسب باشد. اما انتخاب رنگ لاک ژل های پاستلی می تواند برای تن پوستی خنثی مناسب باشد. رنگ لاک ژل مناسب برای پوست خنثی عبارتند از:

رنگ لاک ژل مناسب برای تن پوست روشن

پوست روشن با پوست سفید متفاوت است. این نوع پوست ها حالت رنگ پریده دارند و انتخاب رنگ لاک ژل مناسب برای این گروه سخت تر از دیگر دسته های تن پوستی است. پوست های روشن دارای سه نوع تناژ پوستی متفاوت هستند که عبارتند از:

تناژ صورتی یا هلویی: این دسته از افراد دارای پوست روشن با سایه صورتی یا هلویی هستند. رنگ لاک ژل های مناسب برای تن پوست روشن با تناژ هلویی عبارتند از:

تناژ پوستی زرد: انتخاب رنگ لاک ژل برای این تناژ پوستی بسیار سخت است. رنگ لاک ژل های مناسب برای پوست روشن با تناژ رنگ زرد عبارتند از:

تناژ پوست خنثی: برای پوست روشن با ته رنگ خنثی می توان تقریبا از هر رنگ لاک ژل استفاده کرد. تنها رنگ لاک ژل هایی که ممکن است برای این تناژ پوست نا مناسب باشد رنگ سرخابی، بنفش تیره، تمشکی و زرد تیره است. رنگ لاک ژل های مناسب برای تن پوست روشن با تناژ خنثی عبارتند از:

تن پوستی سفید: پوست سفید غالبا تن سردی دارد و بر همین اساس بهتر است افرادی که دارای پوستی سفید هستند، از رنگ هایی که تناژ سرد دارند برای دیزاین ناخن های خود استفاده کنند. استفاده از رنگ هایی با تناژ سبز یا نارنجی برای این دسته از تن پوستی مناسب نیست. اما به طور کلی اکثر رنگ ها با پوست سفید سازگار است. رنگ های لاک ژل مناسب پوست سفید عبارتند از:

رنگ لاک ژل مناسب برای پوست گندمی و سبزه

در تن رنگ پوست گندمی هرچه پوست تیره تر باشد، انتخاب ها متنوع تر است. تقریبا هر رنگی از لاک ژل ها برای تناژ پوست گندمی مناسب است. لاک ژل های کم رنگ و ملایم تضاد خوبی به دستانی با پوست گندمی می دهند. پوست های سبزه تناژ گرم و ته رنگ بژ و زرد دارند. اما کسانی که پوست سبزه دارند بهتر است از انتخاب رنگ های بسیار روشن و کمرنگ مانند رنگ های پاستلی اجتناب کنند. بنابراین بهترین رنگ لاک برای پوست سبزه لاک های پر رنگ و عمیق است. به طور کلی شیک ترین و مناسب ترین رنگ لاک ژل مناسب برای پوست گندمی عبارتند از:

بهترین رنگ لاک ژل مناسب برای پوست های سبزه هم عبارتند از:

رنگ لاک ژل مناسب برای پوست تیره

رنگ پوست تیره یادآور کاکائو گرم، شن بیابان و نیمه شب بسیار زیبا و روح نواز است. رنگ پوست تیره به طور طبیعی تضاد جذابی با ناخن ها ایجاد می کند و جلوه بیشتری به دست می بخشد. اگر تناژ پوست گرم است از لاک های گرم استفاده شود. اگر تناژ پوست سرد است از سایه های سردتر استفاده شود. به طور کلی رنگ های مناسب برای پوست تیره عبارتند از:

جمع بندی

 بهتر است قبل از اینکه رنگی برای لاک ژل خود انتخاب کنید به طور کامل در مورد رنگ و تن پوستی خود اطلاعات کسب کنید. ما در این مقاله تمام رنگ هایی که ممکن است برای تناژ پوستی شما مناسب باشد را توضیح دادیم؛ برای آشنایی با انواع لاک ژل ناخن در طرح و رنگ متنوع می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید. از این که با ما همراه بودید ممنونم.

خروج از نسخه موبایل