عمومیکسب و کار برتر

مروری بر ترندهای برتر طراحی آشپزخانه در سال 2024

اگر چه سال 2023 عصر آشپزخانه‌ های شلوغ بود، سال 2024 رویکردی کاملاً متفاوت تر را در پیش گرفته است. اما رویکردی که هنوز هم جذابیت‌ های زیادی را در دکوراسیون داخلی در اصفهان ارائه می ‌کند. در حالی که رنگ‌ های تند مانند سبز و صورتی در طراحی آشپزخانه محبوب بودند اما به گفته طراحان، در سال جدید به چیزی کم ‌رنگ ‌تر و طبیعی تر تبدیل می‌ شوند. از رنگ‌ های گرم گرفته تا نصب کاشی‌ های گرافیکی و هود های چشمگیر، همگی در آشپزخانه های جدید به چشم می آیند. چکاد مشتاقانه منتظر دیدن آن ها است. اگر چه سال گذشته دکور آشپزخانه ها با استفاده خاص از رنگ ها در آشپزخانه مشخص شد، اما امسال همه چیز در مورد آرام نگه داشتن همه چیز است.

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی اصفهان | بهترین دکوراسیون داخلی اصفهان نی نی سایت

ویژگی های جزیره آشپزخانه ها

می دانیم که جزیره در وسط اقیانوس قرار دارد جزیره آشپزخانه هم دقیقا به همین صورت است. در واقع جزیره کابینت یا پیشخوانی مستقل است که طبق سلیقه شما طراحی می شود. برخی افراد ترجیح می دهند که جزیره در آشپزخانه آن ها طراحی نشود زیرا فضای زیادی اشغال می کند و زیاد کاربردی نیست. اما باید بدانید که جزیره فقط یک میز کانتر نیست. میتواند شامل کشو های زیاد و فضاهای ذخیره سازی پنهان باشد. حتی اگر بخواهید می‌توانید روی آن یک سینک ظرفشویی و گاز رو میزی نصب کنید. گذاشتن صندلی دور آن و استفاده به عنوان میز نهار خوری کاربرد دیگر آن است. پس به عنوان ویژگی های جزیره میتوان به این موارد اشاره کرد:

  • در اختیار داشتن فضای بیشتر در آشپزخانه برای سازمان دهی وسایل
  • مناسب برای استفاده کودکان
  • استفاده به عنوان میز نهار خوری
  • قرار دادن تجهیزات روی جزیره

جزیره آشپزخانه انواع مختلفی دارد که می توان به گرد یا منحنی، L شکل و مستطیل اشاره کرد. هر یک از آن ها کاربرد منحصر به فرد خود را دارند و زیبایی خاصی را به آشپزخانه شما می بخشند.

بازگشت چوب در کابینت آشپزخانه

چوب های گرم و رنگ های طبیعی در سال 2024 بازگشت بزرگی خواهند داشت. این یک نوع بازگشت اما به بهترین شکل است. امسال از رنگ های چوب طبیعی گرم در آشپزخانه استقبال می شود. کابینت ها با رنگ سفید خیلی کمتر ارائه می شود! بافت طبیعی و الگو های چوبی روی کابینت ها حس طبیعی بودن و اصالت را به آشپزخانه ها می بخشد، به خصوص وقتی که بخشی از طراحی معاصر، میانه قرن یا اسکاندیناوی باشد. کابینت چوبی در دو نوع روکش چوب و تمام چوب موجود است. کابینت تمام چوب ممکن است هزینه زیادی را به همراه داشته باشد و بسیاری از متقاضیان نتوانند هزینه آن را پرداخت کنند. اما وقتی از روکش چوب استفاده شود در کنار زیبایی خیره کننده آن هزینه خیلی کمتری هم صرف شده است.

چیدمان دکوراسیون آشپزخانه با رنگ های خاص

در مورد رنگ های آشپزخانه در سال 2024 می توان گفت که سبز ها بهترین انتخاب خواهند بود. از سبز مریم گلی آرام‌ بخش گرفته تا زمرد پر قدرت، سبز بهترین انتخاب است. سبز رنگ زندگی است و به راحتی در طرح و رنگ آشپزخانه شما گنجانده می شود و این قابلیت را دارد که انگار خانه شما را به دل طبیعت دعوت می کند. انواع طیف سبز برای آشپزخانه مناسب هستند.

کابینت ‌های سبز تیره یا سبز سدری بسیار پرطرفدار هستند. در کنار آن می‌ توانید کاشی آشپزخانه به رنگ‌ های سبز روشن انتخاب کنید و یک آشپزخانه تک‌ رنگ طراحی کنید. چکاد آرک به مرور زمان شاهد شخصی ‌تر شدن آشپزخانه‌ ها است، زیرا رنگ ها با توجه به سلیقه شما به کار می روند. رنگ های چوبی بر سفید برتری می ‌یابند. جذابیت رنگ‌ ها را با رنگ‌ های برجسته، جلوه ‌ای بی ‌نظیر و حتی چراغ‌ های پر نور می توان افزایش داد.

چیدمان مینیمالیست آشپزخانه

واژه مینیمال یا مینیمالیسم به معنی ساده گرایی است که در ساختار آن، وسایل غیرکاربردی وجود ندارند. امروزه باید آشپزخانه خود را از شلوغی ها پاک کنید و با یک چیدمان مینیمالیست جایگزین کنید. به کابینت ‌ها و وسایل با فناوری فشار به باز کردن، فضای انباری فراوان، کابینت ‌های کف تا سقف، میز های کوارتز با قابلیت تمیز کردن آسان و کف ‌های بدون دوغاب فکر کنید. این ویژگی ها برای تمیز کردن و نگهداری آسان، کار های روزمره را کاهش می دهند.

کلام آخر در خصوص دکوراسیون منزل و تغییر کابینت ها

آیا در حال حاضر به ارتقاء طراحی آشپزخانه خود چشم دوخته اید؟ شما در جای مناسبی در دکوراسیون منزل در اصفهان هستید! در chakad-arc، ما به خود می بالیم که جزییات قلب خانه شما را همانطور که می خواهید تغییر می دهیم. برای همین هم هست که ترند های برتر طراحی آشپزخانه در سال 2024 را با شما به اشتراک گذاشتیم. آشپزخانه شما بیشترین ترافیک را در بین فضا های خانه شما دارد. به این معنی که همیشه ایده ای وجود دارد که ارزش افزودن به فضای شما را داشته باشد تا جذابیت آن را افزایش دهد. با کمک طراحان ما روند هایی را که نه تنها امسال بلکه در سه سال آینده همچنان کاربردی خواهند بود، آوردیم.

دکمه بازگشت به بالا