بین الملل

15 تیم از نیروهای مرزی صهیونیست در کرانه باختری مستقر می‌شوند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین مجله لوکس، رسانه‌های صهیونیستی، بعدازظهر امروز (شنبه)، از تیراندازی در منطقه «حواره» (شمال کرانه باختری) خبر دادند.در این عملیات دو شهرک‌نشین به‌شدت مجروح شده‌ و ساعاتی بعد، به هلاکت رسیدند.

منابع صهیونیستی خبر دادند که یوآو گالانت وزیر جنگ این رژیم دستور داده است نیروهای ارتش اشغالگر بیشتری در محورهای اصلی و اطراف شهرکهای اسرائیلی اطراف کرانه باختری مستقر شوند.

پایگاه خبری صهیونیستی «واللا» نیز گزارش داد که قرار است ۱۵ تیم از یگانهای مرزبانی و یک گروه ویژه از یگان «شومرون» در ارتش صهیونیستی در کرانه باختری مستقر شوند.

خبرگزاری سما هم تصاویر زیر را از استقرار نظامیان اسرائیلی در محل عملیات حواره منتشر کرده است:

 

 

 

 

سوم مرداد ماه جاری نیز یک اتوبوس حامل شهرک‌نشینان اسرائیلی در نزدیکی حوار هدف قرار گرفت. نیروهای مقاومت فلسطین، هشت گلوله به سمت این اتوبوس شلیک کردند و موفق شدند از محل عملیات فرار کنند. 

«آویگدور لیبرمن» رئیس حزب «یسرائیل بیتنو» و وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی در واکنش به عملیاتهای شهادت‌طلبانه رزمندگان فلسطینی از ناامن شدن کرانه باختری انتقاد کرد.

لیبرمن با بیان اینکه تنها در شهر جنین در شمال کرانه باختری عملیات رخ نمی‌دهد، بلکه آن‌ها در سراسر کرانه باختری شاهد عملیات استشهادی هستند، گفت: «نه حاکمیتی در کار است و نه امنیتی. کابینه قدرت بازدارندگی و کنترل خود را از دست داده است.»

عملیاتهای استشهادی مبارزان فلسطینی علیه شهرک‌نشیان اسرائیلی و نظامیان صهیونیست در حال گسترش است. کارشناسان می‌گویند که این عملیاتها و در کنار آن، وضعیت متشنج داخلی رژیم صهیونیستی باعث شده است که این رژیم با وضعیت بغرنجی روبرو شود.

پایان پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا