استان ها

۱۲ کلان پروژه در کردستان به بهره برداری می رسد

مجله لوکس/کردستان استاندار کردستان از افتتاح و بهره برداری از ۱۲ کلان پروژه در استان کرستان طی سفر ریاست جمهوری به استان خبر داد.

اسماعیل زارعی کوشا، در گفت و گو با مجله لوکس با اشاره به سفر دو روزه رییس جمهور به استان کردستان طی روزهای آینده اظهار کرد: در این سفر ۱۲ کلان پروژه آماده بهره برداری است که مهمترین آنها راه آهن سنندج، فرودگاه سقز، سد سیازاخ، سد چراغ ویس، سد امیر آباد و رمشت و ۲۷۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد گاران در مریوان است.

 وی امضای قرارداد سرمایه گذاری با مجموعه هلدینگ های خصوصی و دولتی کشور را از دیگر اهداف مهم این سفر ذکر کرد و افزود: تحقق این قراردادها می تواند جهشی در حوزه سرمایه گذاری و اقتصادی استان ایجاد کند.

به گفته استاندار کردستان، طی این سفر یکسری اعتبارات تکمیلی برای پروژه های مصوب دور اول سفر ریاست جمهوری اختصاص یافته و تعدادی مصوبات جدید نیز ابلاغ می شود.

وی، با تاکید بر اینکه هیچ پروژه نیمه کاره ای در استان افتتاح نمی شود، خاطرنشان کرد: افتتاح راه آهن سنندج به عنوان مهمترین پروژه عمرانی استان، در روز افتتاح با حرکت قطار انجام می شود و این ایستگاه در اولین روز با جا به جایی مسافران خود فعال می شود.

کوشا، مبنای اصلی تعرفه های قیمت بلیط قطار در استان را بر طبق تعرفه های مشخص دولتی اعلام کرد.

وی با اشاره به اهمیت راه اندازی قطار در سنندج و تاثیر ان بر توسعه راه های استان یادآور شد: پیگیر هستیم که در گام اول ایستگاه قطار به داخل شهر سنندج و در گام دوم نیز به مرز باشماق برسد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا