فرهنگ و هنر

۱۱ قاصد خوشنام خبر از عشق آوردند

مجله لوکس/مازندران یادگاران والفجر ۸ همچون قاصدان خوشنام دوران دفاع مقدس امروز دیار علویان را با رایحه خوش فاطمی زینت داده و درس ایثار و از جان گذشتگی را به یادمان آوردند.

مردم شهید پرور مازندران روز یکشنبه ۲۶ آذرماه با ۱۱ شهید گمنام دوران دفاع مقدس تجدید میثاق کرده و آلاله‌های زهرایی را تا محل تدفین تشییع کردند.

در بین شهدایی که امروز در بالای دستان مردم ولایتمدار مازندران تشییع می‌شد پیکر جوان ۱۷ ساله‌ای بود که از همرزمان خود در عملیات والفجر ۸ جا ماند. گویا این شهید بعد از ۴ دهه می‌خواست تداعی‌گر یاد و خاطر شهدایی همچون شهید رسول صالحی، مجید کوزه‌گر خاکی، ابراهیم خلج کجی، رسول کرد امیری و سایر همرزمانش باشد که امروز در ابتدای رامسر به استقبالش آمده‌اند. تا بر روی دستان مردم شهید پرور این شهرستان در اردوگاه میرزا کوچک خان تدفین شود.

۱۱ قاصد خوشنام خبر از عشق آوردند

قاصد دیگر از آلاله‌های زهرایی در بین شهدا خودنمایی می‌کرد این شهید ۲۶ ساله از تک دشمن در جزیره مجنون امروز به مازندران آمد تا پس از تشییع، میهمان مردم ولایتمدار شهرستان فریدونکنار در اردوگاه دانش آموزی کمیته امداد امام خمینی (ره) شود. گویا آمده‌ است تا نقش شیرمردان فریدونکناری هچون شهید بصیر، حمیدرضا اسفندیاری، محمدمهدی آرزم، شاهپور جهانیان، عظیم سلحشور و سایر همرزمان خود را به رخ جوانان امروزی بکشد.

جا مانده از قافله رزم؛ شهیدی جاویدنام که در سن ۲۶ سالگی در منطقه سومار جان شیرین خود را تقدیم انقلاب اسلامی و حفظ تمامیت ارضی کرد تا امروز من، تو و تمام مسلمین منطقه در امان باشیم. این شهید روی دستان جوانان دیار علوی تشییع شد و در کنار شهدای شهرستان بابلسر در روستای “رزکنار” آرام گیرد. این جوان هم بعد از سی و اندی سال آمده است تا یاد شهید هادی شیرافکن، عباس یوسفیان، سید ابوالقاسم اصغرزاده، علی رمضان‌نژاد، قربانعلی خرمیان و سایر همرزمان خود که در شلمچه، سومار، رقابیه و موسیان و … که به شهادت رسیدند را در یادمان زنده کند.

۱۱ قاصد خوشنام خبر از عشق آوردند

امروز جا مانده از عملیات کربلای ۵ منطقه شلمچه شهیدی ۲۵ ساله آمد با خود همرزمی به همراه داشت که یک سال کوچکتر از خودش؛ این شهید ۲۴ ساله نام و نشانش را فقط مادرش زهرا می‌داند این جوان هم لباس رزم و جان و روح خود را در عملیات والفجر ۸ منطقه “بوارین” به جا گذاشت تا بعد از چهار دهه به ما یادآور شود که انقلاب اسلامی مفت به دست نیامد. این دو شهید که از قاصدان حماسه عشق بودند بر روی دستان مردم مازندران پس از تشییع پیکر پاکشان در محوطه تیپ مالک و حسینیه رضوان شهرستان آمل تدفین شدند.

۱۱ قاصد خوشنام خبر از عشق آوردند

روز شهادت حضرت زهرا(س) شهیدی آوردند که در دودهه عمر با برکت خود چیزی جز شهادت قسمتش نبود؛ این شهید ۲۱ ساله از یادگاران عملیات خیبر منطقه مجنون بوده است که همرزمانش او را خوب به خاطر می‌آورند شهدایی همچون صفدر آرائیان، عشق‌علی آقاجانی، سید باقرآقایی، یحیی ابراهیم‌زاده، حسن ابراهیم‌نژاد و سایر همسالانش که امروز پس از تشییع در دانشگاه فرهنگیان بابل خاکسپاری شد.

۱۱ قاصد خوشنام خبر از عشق آوردند

در میان این قافله ۱۱ نفره از شهدای خوشنام که میهمان مازندرانی‌ها هستند جوانی آمده است که پیکر مطهرش در ۲۵ سالگی آنهم در عملیات والفجر ۸ منطقه بوارین به شهادت رسید و روحش آسمانی شد و بعد از سی و اندی سال امروز با افتخار روی شانه‌های مردم قهرمان پرور مازندران جای گرفت و تشییع شد تا در دانشگاه فرهنگیان قائمشهر تدفین شود.

۱۱ قاصد خوشنام خبر از عشق آوردند

دو آلاله از کاروان خوشنامان حماسه دفاع مقدس جوانی ۲۵ ساله جا مانده از همرزمانش در منطقه جنگی موسیان و جوان دیگری که فقط ۱۷ سال از بهار عمرش می‌گذشت در عملیات محرم به شهادت رسیدند این دو یادگاران حریم ولایت امروز همزمان با سالروز شهادت مادرشان حضرت فاطمه زهرا(س) روی دستان مردم دیار علویان قرار گرفتند و پس از تشییع در سازمان جهاد کشاورزی و هنرستان کشاورزی ساری تدفین شدند.

۱۱ قاصد خوشنام خبر از عشق آوردند

در میان شهدای گمنام پیکر مطهر شهید۱۶ ساله از تک دشمن در منطقه “زبیدات” رخ نمایی می‌کرد این نوجوان خوشنام بر روی دستان زنان و مردانی که در سوگ حضرت فاطمه در عزا بودند تشییع و در شهرستان میاندورود در اردوگاه دانش آموزی شهدای بادله تدفین شد او آمده بود تا در کلاس ایثار درس دلدادگی بیاموزد.

۱۱ قاصد خوشنام خبر از عشق آوردند

همچینن در بین آلاله‌ها زهرایی پیکر مطهر شهید گمنام که سه دهه از بهار عمرش می‌گذشت در منطقه سرپل ذهاب از قافله همرزمانش جا ماند و پس از  سال‌ها در خاک دیار علویان تشییع و در شهرستان گلوگاه در سایت اداری این شهرستان تدفین شد. این شهید آمد تا به ما بگوید خدمت خالصانه به خلق خدا چیزی جز شهادت به همراه ندارد.

۱۱ قاصد خوشنام خبر از عشق آوردند

 پیکرهای مطهر شهدای دوران دفاع مقدس از چهارشنبه ۱۵ آذرماه  وارد استان شده‌اند، به مدت ۱۲ روز میهمان مردم شهیدپرور و قدرشناس مازندران بوده و در نقاط مختلف استان مورد استقبال قرار گرفتند.

۱۱ قاصد خوشنام خبر از عشق آوردند

به مناسبت ایام فاطمیه تشییع پیکر مطهر ۲۸۰ شهید والامقام گمنام دفاع مقدس در استان‌های کشور انجام شد که ۱۱ آلاله زهرایی روی دستان مردم دیار علویان تشییع و تدفین شدند.

امروز مادران و خواهران شهیدی که سال‌ها چشم اننظار فرزند و برادران شهید خود هستند مویه کنان می‌گفتند “شاید این قاصد خوش خبر از کوی یار باشد”.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است.

انتهای پیام

انتشارات فرهنگ و هنر

از ترکیب کلماتی منتقی و فرهنگ غنی، جادوی زبانی را بر شما تمرین می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا