اقتصادی

یک خودروساز برقی عقب‌نشینی کرد

فیسکر، سازنده خودروهای برقی اعلام کرد تولید خود را در این ماه کاهش می‌دهد و امسال خودروهای کمتری نسبت به برنامه قبلی خود تولید خواهد کرد تا پول نقد برای نیازهای سرمایه در گردش را در اولویت قرار دهد.

به گزارش مجله لوکس به نقل از رویترز، طبق اعلام فیسکر، این شرکت تصمیمی استراتژیک برای کاهش تولید دسامبر اتخاذ کرده است تا نقدینگی را در اولویت قرار دهد و بیش از ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه در گردش را باز کند.

فیسکر هدف تولید خود را برای سال به بیش از ۱۰ هزار دستگاه کاهش داد، در حالی که پیش‌بینی قبلی‌اش از ۱۳ هزار تا ۱۷ هزار دستگاه بود.

این شرکت اعلام کرد که قصد دارد با وجود شرایط سخت بازار برای خودروهای برقی، فروش و تحویل را تسریع بخشد. برخی از شرکت‌های خودروهای برقی با کاهش ذخایر نقدی مواجه هستند که تحت فشار هزینه‌های بالای مربوط به افزایش تولید و تورم و کاهش قیمت توسط رقبای تسلا قرار گرفته است.

فیسکر در جدیدترین نتایج مالی خود، زیان ۹۱ میلیون دلاری و درآمد ۷۱.۸ میلیون دلاری را برای سه ماهه سوم گزارش کرد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا