گواهینامه استاندارد ۴۳۵ تن کالای صادراتی در شهرستان مرزی آستارا صادر شد

آستارا | استاندار

مجله لوکس/گیلان مسئول معاونت استاندارد آستارا با اشاره به افزایش نظارت بر واحدهای تولیدی و کالاهای مشمول استاندارد در این شهرستان، گفت: ۲۳ گواهینامه صادراتی انطباق با استانداردهای ملی در سه ماهه نخست امسال برای ۴۳۵ تن کالای صادراتی توسط معاونت استاندارد شهرستان مرزی آستارا صادر شده‌است.

میثم عابدی امروز دوشنبه ۲۱ خرداد ماه در گفت‌وگو با خبرنگار مجله لوکس با بیان اینکه معاونت استاندارد آستارا بر اقلام مشمول مقررات استاندارد اجباری، نظارت و در صورت انطباق آنها با استانداردهای ملی، مجوز صادرات و واردات را صادر می‌کند، اظهار کرد: معاونت استاندارد شهرستان مرزی بندر آستارا در زمینه صدور گواهینامه‌های انطباق صادراتی و وارداتی، تعیین کیفی و ماهیتی کالاهای وارداتی و صادراتی، صدور گواهی تاییدیه ایمنی آسانسور، صدور مجوز استاندارد برای واحدهای تولیدی و خدماتی، استاندارد سازی ملی و بین المللی فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به نظارت بر کالاهای صادراتی که منجر به صدور ۲۳ گواهینامه صادراتی به وزن ۴۳۵ تن در طول سه ماهه اول سال جاری شده است، افزود: در طول مدت یاد شده کنترل و نظارت بر واردات کالاهای ورودی از گمرک آستارا منجر به صدور ۷۲ گواهینامه به وزن  ۲۷ هزار و ۷۰۲ تن شده است.

مسئول معاونت استاندارد آستارا، کنترل و نظارت بر واحدهای تولیدی شامل بازرسی، نمونه برداری و آزمون که کالا مشمول استاندارد اجباری داخل کشور بوده، کنترل بر کالیبراسیون نازل های سوخت شهرستان، کنترل بر استاندارد سازی آسانسورهای منصوبه در ساختمان های بلند مرتبه، جلوگیری از بتن ریزی توسط خلاطه، نظارت بر عرضه کالاهای مشمول استاندارد در سطح صنوف شهرستان و نظارت و استاندارد سازی بر وسایل تفریحی و شهربازی فصلی در سطح آستارا با توجه به شروع فصل بهره‌برداری را از جمله فعالیت‌های حوزه معاونت استاندارد شهرستان مرزی بندر آستارا عنوان و اظهار کرد: برخورداری آسانسورها از علامت استاندارد باید جدی گرفته شود. 

عابدی، ادامه داد: با توجه به اینکه بافت شهری به سمت بلندمرتبه‌سازی و گسترش آپارتمان‌نشینی است، انتظار می‌رود شهروندان به بحث برخورداری دستگاه‌های آسانسور ساختمان‌ها از علامت ملی استاندارد به جد توجه کنند.

وی نقش استاندارد را در زندگی امروزه جامعه بشری غیرقابل انکار خواند و گفت: ما از استانداردها جهت رسیدن به سطحی از ایمنی، کیفیت و سازگاری در محصولات و فرآیندهایی که بر روی زندگی ما تاثیرگذار هستند، استفاده می‌کنیم.

به گزارش مجله لوکس، شهرستان مرزی بندر آستارا با بیش از ۹۵ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و همسایگی کشور جمهوری آذربایجان واقع شده و از مبادی مهم صادرات و واردات در جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود. با توجه به موقعیت ممتاز آستارا و نیز توسعه یافتن صادرات و واردات از طریق گمرکات زمینی، ریلی و دریایی این شهرستان مرزی استان گیلان، اداره استاندارد آستارا به معاونت اداره کل استاندارد استان گیلان ارتقا یافته است و فعالیت‌ها افزایش و با کیفیت هر چه بهتر انجام می‌شود.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا