عمومی

گشایش نمایشگاه عکس‌های منتخب خادمیاران رسانه‌ای مشهد و قم در مشهد

قاب‌های ارادت از ۲۸ عکاس در نگارخانه رضوان

نمایشگاهی از عکس‌های منتخب خادمیاران رسانه‌ای مشهد و قم با عنوان «پناهِ جان» همزمان با دهه کرامت، در نگارخانه رضوان گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، دبیر اجرای این نمایش گفت : در این نمایشگاه  42 قاب ارادت از ۲۸ عکاس  خادمیاران رضوی به نمایش در آمده است. مشهدی افزود: در این نمایشگاه آثار   ۲۲ عکاس از مشهد و ۶ عکاس از شهر قم که در دو سالگشایش نمایشگاه عکس‌های منتخب خادمیاران رسانه‌ای مشهد و قم در مشهد اخیر در حرم مطهر حضرت رضا (ع) و حرم مطهر حضرت معصومه (س) عکاسی  کرده اند، در معرض دید اهل هنر و معرفت گذاشته شده است.

وی گفت:آثار نمایشگاه پناه جان از بین حدود ۸۰۰ عکس توسط تیم داوری متشکل از محمد زائرنیا، محسن بخشنده زحمتی و امیر حسامی‌نژاد از مشهد و قم با بررسی از زوایای مختلف انتخاب شده است.

بیش از ۹۰ درصد این آثار این نمایشگاه نیز با گوشی همراه و بدست بانوان خادمیار عکاسی شده و در قاب‌هایی به ابعاد ۳۰ در ۴۰، ۳۰ در ۴۵ و ۴۰ در ۴۰ سانتی‌متر به چاپ رسیده و به نمایش عموم درآمده است.

نمایشگاه عکس پناه جان خصر دیروز با همکاری مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی و مؤسسه آفرینش‌های هنری این آستان مقدس با حضور جمعی از مدیران این دو مجموعه و عکاسان علاقه‌مند در نگارخانه رضوان مشهد گشایش یافت.

رئیس مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی در حاشیه گشایش  نمایشگاه پناه جان گفت: هنرمندان عکاس بسیاری به عنوان خادمیار رسانه‌ای با این آستان مقدس همکاری می‌کنند و آثار ارزشمندی از آنان در حدود سه سال اخیر تولید شده است چنان‌که شاهد ظهور و بروز این آثار در برگزاری دو دوره جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای امام رضا (ع) بوده‌ایم.

هوشمند افزود: بسیار خرسندیم که در ایام دهه کرامت و در آستانه میلاد حضرت رضا (ع) نیز بخشی از آثار منتخب این خادمیاران رسانه‌ای در این نمایشگاه گردآوری شده است.گشایش نمایشگاه عکس‌های منتخب خادمیاران رسانه‌ای مشهد و قم در مشهد

وی با اشاره به این‌که  هم اکنون ۳ هزار و ۸۰۰ خادمیار رسانه‌ای در سطح کشور با این مرکز همکاری دارند، گفت: بی‌شک بستر ارتباطی لازم برای برپایی این نمایشگاه در قم و دیگر شهر‌ها وجود دارد

نمایشگاه پناه جان تا پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲، از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۷ تا ۲۰ در نگارخانه رضوان واقع در مشهد، خیابان کوهسنگی ۱۷ پذیرای هنردوستان است.

 

دکمه بازگشت به بالا