بین الملل

گروسی: به احترام عزاداری‌ها، مذاکرات با ایران با وقفه کوتاهی مواجه شده است

به گزارش مجله لوکس، «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ایران گفت شهادت آیت‌الله «سیدابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور و «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران که از دیروز مراسم‌های تشییع و وداع با آن‌ها در شهرهای مختلف ایران آغاز شده، در مذاکرات آژانس با ایران وقفه ایجاد کرده است.

رئیس‌جمهور ایران، روز یک‌شنبه، برای افتتاح سد مرزی «قیزقلعه سی» به استان آذربایجان شرقی سفر کرده بود و بالگرد حامل او در مسیر بازگشت به تبریز در « جنگل دیزمار» در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد. در پی این حادثه، رئیس‌جمهور و وزیر خارجه ایران به شهادت رسیدند.

به گزارش مجله لوکس، مراسم وداع با «شهدای خدمت» و تشییع آن‌ها از دیروز آغاز شده است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که گروسی در گفت‌وگویی بیان کرد: «آن‌ها در حال حاضر عزادار هستند که من باید به آن احترام بگذارم اما وقتی این مراسم‌ها تمام شود، باز هم مشغول گفت‌وگو خواهیم شد».

گروسی گفت: «این یک وقفه کوتاه بوده است که امیدوارم ظرف چند روز برطرف شود».

مدیرکل آژانس افزود که این نهاد برنامه‌ دارد گفت‌وگوهای فنی با ایران را ادامه دهد اما هنوز به دلیل ضایعه رخ داده در ایران میسر نشده است.

گروسی در سفر اخیر خود با ایران بر سر تداوم همکاری‌های آژانس با ایران به توافق‌هایی دست یافت.

310310

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا