حوادث

کیفیت هوای سه شهر خوزستان در وضعیت “ناسالم”

آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ساعت ۹ امروز (۱۸ آذرماه) شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه پست برق شماره ۳ اهواز ۱۵۹، ایستگاه استانداری خوزستان در اهواز ۱۵۷، ایستگاه نیوساید در اهواز ۱۵۶، ایستگاه شرکت ملی حفاری در اهواز ۱۵۱ و ایستگاه اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان در اهواز ۱۶۲، ایستگاه آبادان ۱۵۲ و ایستگاه شادگان ۱۷۵ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین هوای این شهر‌ها در وضعیت “ناسالم” و “قرمز” بوده است.

به گزارش مجله لوکس، طبق شاخص ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون هوای دزفول، اندیمشک و سوسنگرد در شرایط “قابل قبول” و هوای دزفول در وضعیت “پاک” بوده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

گروه تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با هنر روایتگری هستم. قصه‌گویی بازیگوشانه و قدرت تجسم آن را دارم تا خوانندگان را به دنیای جذاب رویدادها بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا