سلامت و دانش

کوچکترین دوربین عکاسی دنیا/ عکس

نادیا زکالوند: کوچکترین دوربین دنیا با نام Omnivision OVM6948، ابعادی به اندازه فقط ۰/۶۵ × ۰/۶۵×۱/۱۵۸ میلی‌متر دارد. این دوربین مبتنی بر حسگری بسیار ریز است که کوچکترین حسگر تصویری دنیا به حساب می‌آید.

قرار است این دوربین روی ابزارهای پزشکی مختلف تعبیه شده و برای درمان‌های پزشکی وارد باریک‌ترین رگ‌های خونی بدن شود. از این دوربین می‌توان برای تشخیص و درمان بیماری‌های مربوط به دستگاه عصبی، چشم‌ها، گوش و حلق و بینی، قلب، ستون فقرات، اورولوژی و بیماری‌های زنان استفاده کرد.

تصاویری که این دوربین عکاسی آماده می‌کند، برخلاف جثه‌اش، بسیار بزرگ و با رزولوشن بالای ۴۰ هزار پیکسلی است و می‌تواند از حساس‌ترین نقاط درون بدن، تصاویری واضح و عالی تهیه کند. درضمن این دوربین تنها تراشه با قابلیت قرار گرفتن روی نوک شلنگ ابزارهای تشخیصی پزشکی است که نور هم تولید می‌کند.

کوچکترین دوربین عکاسی دنیا/ عکس

دوربین Omnivision OVM6948، ۱۲۰ درجه دامنه دید دارد و دامنه فوکوس آن از ۳ تا ۳۰ میلی‌متر متغیرست. درضمن این دوربین می‌تواند در هر ثانیه تا ۳۰ فریم عکسبرداری کند.

اکنون این دوربین عکاسی رکورددار، در دسترس هر کسی که خواهان آن است قرار خواهد گرفت.

کوچکترین دوربین عکاسی دنیا/ عکس

منبع:

odditycentral

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.
دکمه بازگشت به بالا