کودکان باید مهارت‌های شنا را بیاموزند

کود | کودک

با آغاز فصل تابستان، یکی از تفریحاتی که کودکان به آن علاقه نشان می‌دهند، شناست، به همین دلیل همه آنها باید مهارت‌هایی را که مانع غرق شدن‌شان می‌شود، فرابگیرند.

به گزارش مجله لوکس، همه کودکان باید یاد بگیرند که در آبی که عمقش بیشتر از قدشان است، قدم بگذارند یا بپرند و با خیال راحت به سطح برگردند و همچنین بتوانند در آب شناور بمانند.

آنها همچنین باید بتوانند به سرعت در آب بچرخند و مکانی امن پیدا کنند، تنفس را با حرکت به جلو در آب ترکیب کرده و از آب خارج شوند.

شنا در آب‌های آزاد

آب های آزاد مانند یک دریاچه، بسیار متفاوت از یک استخر شنا در حیاط خلوت است.

کودکان باید بدانند که دید محدود و سطوح ناهموار در دریاچه ها وجود دارد. همچنین باید در مورد جریان ها و جریان پاشنه آموزش ببینند که می تواند آنها را به زیر آب بکشد و از ساحل دور کند.

کارشناسان توصیه می‌کنند کودکان از عمق آب مطلع شوند تا در نقاط کم‌عمق شیرجه نزنند و آسیب نبینندبه گزارش نشریه تخصصی «مدیکال اکسپرس»، هنگامی که در یک ساحل یا دریاچه هستید، مهم است که از مکان های مشخص شده برای شنا یا تفریح ​​استفاده کنید. مراقب علائم تعیین شده در مورد خطرات آب و همچنین زمان حضور ناجیان غریق باشید.

به گفته کارشناسان، همیشه با یک دوست و همراه یا در منطقه ای که توسط نجات غریق نظارت می شود، شنا کنید.

همچنین مطمئن شوید که توانایی های خود در شنا کردن را دست بالا نگیرید و حدود خود را بشناسید.

از کودکان کم‌تجربه بخواهید جلیقه‌های نجات استاندارد بپوشند و اندازه جلیقه نجات باید متناسب با قد و وزن کودک باشد.

به کودکان بیاموزیم با نظارت بزرگسالان شنا کنند

بهترین کار این است که کودکان را همیشه در آب در دسترس بزرگسالان قرار دهید و به آنها آموزش دهید که همیشه برای نزدیک شدن به آب اجازه بگیرند.

قوانین ایمنی از جمله دویدن یا هل دادن یکدیگر در استخر و غرق نشدن افراد در آب را رعایت کنید. همچنین بهتر است هنگام شنا یا پریدن در آب از جویدن آدامس یا غذا خوردن جلوگیری کنید.

کارشناسان توصیه می‌کنند کودکان از عمق آب مطلع شوند تا در نقاط کم‌عمق شیرجه نزنند و آسیب نبینند.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، غرق شدگی علت اصلی مرگ و میر کودکان یک تا ۴ ساله و دومین علت مرگ غیرعمد کودکان در گروه سنی ۵ تا ۱۴ سال در این کشور است.

بر اساس آمارها در ایالات متحده، ۹۷۳ کودک زیر ۱۹ سال در سال ۲۰۲۱ غرق شدند و ۶۵۰۰ نفر دیگر در اورژانس به دنبال حوادث نزدیک به غرق شدن تحت درمان قرار گرفتند.

مهمترین ویژگی ایمنی استخرها در حیاط خلوت‌ها، یک مانع مانند حصار ایمنی برای جلوگیری از دسترسی بدون نظارت به آب است.

از کودکان کم‌تجربه بخواهید جلیقه‌های نجات استاندارد بپوشند و اندازه جلیقه نجات باید متناسب با قد و وزن کودک باشدبسیاری از کودکانی که در خانه غرق شدند در مواقعی که انتظار نمی رفت در آب باشند، این کار را انجام می دادند.

بر اساس گزارش صلیب سرخ آمریکا، در برخی موارد کودکانی که تحت مراقبت یکی یا هر دو والدین بودند به مدت کمتر از پنج دقیقه دور از دید بودند و به داخل استخر سر خوردند و غرق شدند.

«تدروس آدهانوم»، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت می‌گوید: هر ساله در سراسر جهان صدها هزار نفر غرق می شوند. بیشتر این مرگ و میرها از طریق راه حل های مبتنی بر شواهد و کم هزینه قابل پیشگیری هستند.

سفیر جهانی سازمان جهانی بهداشت برای مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر و جراحات نیز اظهار کرد: در بسیاری از موارد می دانیم که چه اقداماتی برای جلوگیری از غرق شدن کمک کننده است. ما ابزارها و دستورالعمل‌هایی را برای کمک به دولت‌ها در اجرایی شدن راه‌حل‌ها در اختیار داریم و اگر با هم اقدام کنیم می‌توانیم جان هزاران نفر را نجات دهیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا