اجتماعی

چگونگی تشخیص زودرس سرطان در کودکان

تمام سلول های بدن به خوبی رشد نکرده اند. گاهی برخی از سلول ها از مسیر رشد طبیعی خود خارج می شوند و به طور نامنظم و سریعتر از حالت طبیعی خود رشد می کنند و این باعث می شود بدن نظم طبیعی خود را از دست بدهد. به این بر هم ریکتگی کرکن می‌گویند.

به روگر عسنا، ‌انواع مختلف سرطان بسته به نوع سلول و اندام درگیر در بدن علائم، روش های درمانی و عوارض متفاوتی دارند. متاسفانه سرطان فقط بزرگسالان را درگیر نمی کند، بلکه کودکان نیز به این بیماری مبتلا می شوند. سالانه از هر 100000 کودک در جهان، 3 تا 4 کودک به انواع سرطان مبتلا می شوند که در این میان سرطان های سرطان خون، لنفوم و مغز شایع ترین هستند. تب کرمیر، پیـدرـــی و کمـخونی از شامنتی هذا کے می‌ندازد کے را به فرک رمیں از نازر بروز کرکنم.

خوشبختانه در حال حاضر درمانی برای اکثر سرطان های کودکان به ویژه سرطان خون وجود دارد و 70 درصد کودکان تحت درمان هستند.

شایع ترین بیماری در طب کودکان سرطان خون یا سرطان خون است که خوشبختانه نزدیک به 80 درصد این بیماری است. البته مشروط به بالی بودن علائم، تشخیص در محل، درمان در محل و عوامل زیادی در درمان موثر است، مانند کنترل پرستار، وجود دارو و… …

протокольный тераминий кармен др Иран бех роз у може ба расточные доставка дняшист. אז נער עלינטים، רושה האיטים و נפור דראשון העמ היק אחשוטאי ניסט. از نازر مطالعات، روش های تحقیق، کنفرانس های علمی و… بنابراین تفاوت معنی داری بین روش های درمانی در ایران و نتایج کشورهای پیشرفته وجود ندارد.

2 عامل در سرطان مهم است

به طور کلی دو عامل بسیار مهم از جمله عوامل محیطی و عوامل ژنتیکی در ایجاد سرطان نقش دارند. در طب بزرگسالان عوامل و عوامل محیطی نقش بسیار مهم و برجسته ای در بروز سرطان دارند اما در طب کودکان علاوه بر عوامل محیطی در بروز سرطان، زمینه ژنتیکی کودک نیز نقش بسزایی دارد. البته عوامل خطرناک و خطرناک را باید به همه افراد محدود کرد. به عنوان مثال عواملی مانند دود سیگار، پرتوهای مضر و تشعشعات بسیار قوی، مواد شیمیایی، غذاهای صنعتی و … نقش مهمی در ایجاد سرطان دارند و این عوامل برای افرادی که سابقه ژنتیکی یا خانوادگی دارند مضرتر است. سرطان در خانواده آنها البته منظور این است که خانواده نسبتی با خانواده ندارد و خانواده نسبی است. به عبارت دیگر عواملی در بدن افراد وجود دارد که از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کند و این عوامل به دلایلی در برخی از افراد ضعیف تر وجود ندارد. اکنون برخی از عوامل ژنتیکی در کنترل سلول ها نقش دارند. این عوامل ژنتیکی ممکن است تا چند روز علائم خود را نشان ندهند یا مشکلات ژنتیکی داشته باشند. بنابراین همه افرادی که سابقه ژنتیکی سرطان دارند و کسانی که آن را ندارند باید از عوامل خطر محیطی محافظت شوند. زیرا تاثیر این عوامل بر افرادی که پتانسیل ابتلا به سرطان را دارند بسیار بیشتر خواهد بود.

نحوه تشخیص زودرس سرطان در کودکان

آنچه در این زمینه مهم است، تشخیص زودرس بیماری است. به همی دیلیل به والدین و گودیها به رامی‌شود که می‌شود به آن در می‌آید که آن را را به کیمستیر می‌کنم.

در تب اطفال، کرمن به دو فوله تقصیم می‌شود; برخی از سرطان ها در خون وجود دارند و در تمام قسمت های بدن پخش می شوند. هر که کرکن خون لیکریک کیں دائه شود اوریکش هین درمان و پس از انگیر برعی شد. این هم روند درمان به خوبی تنمر می‌شود هم روند درمان به خوبی تنمر می‌شود هم به درمان و شما نعیر می‌شود. سرطان هایی نیز وجود دارند که خواص ویژه ای را از بدن می گیرند، مانند ماهیچه ها، استخوان ها، چشم ها، مغز، کلیه، دستگاه گوارش و غیره. این سرطان ها یک عضو را درگیر می کنند. در این حالت کرمان در بریده را کیک را کا بریک شمتونت بالینی کا شیشن می دوهد. به توصیف باکتری داکری اورگری می‌شود که فادیه‌ها باید سلسین را به او برسانند. اولین علائم معمولاً شامل سردرد، تهوع و استفراغ، اختلال بینایی، عدم تعادل است که به آنها تومورهای مغزی و… و… نشم می‌دهد. یا علائم سرطان در ناحیه چشم، فقط روی خودش و فقط با فلاش در تاریکی، مثل برق زدن در چشم گربه یا اختلال در چشم، چشم قهوه ای، فشار خون بالا و…

این موارد علائمی هستند که والدین باید مراقب آنها باشند. به ترسلی والدین باید کیده شود می‌شود هر بالینی را که به روست غیربیعی در بک سلمی ک ​​به تور فصیری در حال روش است. به عنوان مثال، اگر یک تبخال ساده دیدید که دو هفته طول کشید، باید کودک را تحت معاینه پزشک قرار دهید. اگر کودکی را دیدید که کاملا سالم بود اما چند روزی از سردرد صبحگاهی، سرگیجه و استفراغ صبحگاهی، اسهال و… شکایت داشت، جدی بگیرید و کودک را نزد پزشک متخصص ببرید و پیگیری کنید. البته این علائم در بسیاری از بیماری ها شایع است. این مربوط به زمانی است که بیماری وجود ندارد، علائم وجود ندارد و درمان به آن پاسخ نمی دهد. زمانی است که همین علائم ساده در تشخیص و درمان سرطان بسیار مهم است.

بنابر تعليم بازيز تعليق‌رساني محاكاني مهك، كندين به كركن از نازر سيستم اميني دايك آيد. بنابراین اگر فردی آنها را در آغوش بگیرد یا به راحتی ببوسد، ویروس ها و باکتری هایی را که با خود حمل می کند به کودک منتقل می کند. توصیه می شود که ملاقات با این گونه کودکان محدود باشد و به افراد ملاقات کننده و خانواده های آنها نیز توصیه می شود از بوسیدن کودکان سرطانی خودداری کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا