سلامت و دانش

پیشرفته‌ترین جنگنده‌های نیروی هوایی مرموز کره شمالی/ عکس

ناوگان نیروی هوایی کره شمالی تنها شامل هواپیماهای ساخت شوروی سابق و چین است که امروزه هیچ یک از آن ها در نیروهای هوایی این دو کشور حضور ندارند.

قدیمی ترین هواپیماهای ناوگان هوایی ارتش کره شمالی جت های دوران شوروی هستند که توسط دفتر طراحی میکویان – گورِویچ طراحی شده اند و معمولا به آن ها میگ (MiG) گفته می شود. میگ -۲۱ که بین سال های ۱۹۵۹ تا ۱۹۸۵ تولید شد، زمانی ستون اصلی نیروی هوایی شوروی بود، اما امروزه تنها در چند کشور در سراسر جهان در حال فعالیت است.

بیشتر بخوانید:

پیشرفته‌ترین جنگنده‌های نیروی هوایی مرموز کره شمالی/ عکس
MiG-۲۱

بیش از ۱۱,۰۰۰ میگ -۲۱ ساخته شد و ۲۶ نمونه از آن در خدمت نیروی هوایی کره شمالی باقی مانده است.

اما میگ -۲۱ تنها میگ موجود در نیروی هوایی این کشور نیست، چرا که جنگنده با هندسه متغیر میگ -۲۳ نیز هنوز در خدمت است. این جنگنده نسل سومی بین سال های ۱۹۶۷ تا ۱۹۸۵ ساخته می شد و بیش از ۵,۰۰۰ فروند از آن تولید شد. این جت از اولین هواپیماهای جنگنده شوروی بود که به موشک های دور برد فراتر از میدان دید مجهز شد. بر اساس گزارش گلوبال ریسرچ، ۵۶ فروند جنگنده بمب افکن میگ -۲۳ امروز در کره شمالی در حال خدمت هستند.

پیشرفته‌ترین جنگنده‌های نیروی هوایی مرموز کره شمالی/ عکس
MiG-۲۳

آخرین هواپیمای ساخت روسیه در ناوگان این کشور سوخو Su-۷ است که گفته می شود ۱۸ فروند از آن عملیاتی هستند. این جنگنده مافوق صوت با اینکه توسط دفتر طراحی سوخو طراحی شده و در نتیجه یک میگ نیست، اما هنوز هم یک جت دوران شوروی به شمار می آید.

بیشتر بخوانید:

۵۸۵۸

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.
دکمه بازگشت به بالا