اجتماعی

پیام رئیس هلال احمر برای روز پاسدار/ ذات و هویت سپاه پاسداران مردمی است

رئیس جمعیت هلال‌احمر در پیامی ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار را تبریک گفت.

به گزارش مجله لوکس، متن پیام تبریک پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌احمر برای روز پاسدار در ادامه آمده است:‌

«بسم الله الرحمن الرحیم

سالروز ولادت باسعادت حضرت امام حسین (علیه السلام) و روز پاسدار فرصتی نیکو برای تجلیل و تبیین مقام شامخ پاسداران انقلاب اسلامی است که چون سالار شهیدان، در میدان دفاع از مظلوم از جان خویش نیز می‌گذرند و در خط مقدم جبهه‌های ایستادگی و مقاومت همواره افتخار می‌آفرینند.

امسال در تقارن سوم شعبان المعظم و یوم‌الله ۲۲ بهمن، نام بزرگ پاسدار پیونددهنده ارزش‌های مکتب حسینی (ع) به آرمان‌های مکتب خمینی (ره) است و جهاد ارزشمند پاسداران در پهنه این ساحت و رزمگاه عاشورایی-انقلابی رکن مکتب ایثار و شهادت است.

یقینا پاسدار همان قدر که مرد روزهای دشوار جنگ و دفاع از خاک وطن است، اَبَرمرد لحظات همکاری با امدادگران برای نجات مردم گرفتار در زیر خاک آوارها در روزهای دشوار حوادث نیز است و این چشم‌انداز زیبای برادری که همواره با حضور پُرصلابت سبزپوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سرخپوشان جمعیت هلال احمر در بحرانی‌ترین زمان‌ها ثبت شده است، دلیلی روشن برای ذات و هویت مردمیِ پاسدار و سپاه پاسداران است که بخشی از آن در روزهای امداد و نجات تجلی می‌شود و من و همکارانم مفتخریم که در آن لحظات، برادران متواضع و نجیب پاسدار در کنار ما امدادگری می‌کنند.

این خشوع و شرافت پاسداران عزیز ریشه در عشقی دارد که به امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) دارند و شمیم این فضائل خویش را در دنیای زیبای امداد و نجات و داوطلبی نیز منتشر می‌کنند.

تلاش‌های غیورمردان پاسدار مستوجب شایسته‌ترین قدردانی‌ها است؛ این جانب روز پاسدار را که الحق زیباترین و عادلانه‌ترین قیاس و تمثیل برای سالروز مبارک و فرخنده سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) است، به تمامی‌برادران و خواهران پاسدار تبریک می‌گویم و برای آنان سلامت، عزت و موفقیت روزافزون از خداوند متعال خواستارم. اجرکم عندالله.»

انتهای پیام

گروه تحریریه اجتماعی

پژوهشگر مسائل اجتماعی با تمرکز بر تحولات سیاسی و نقش آن در جامعه. مقالات کوتاه و تحلیلی درباره مسائل سیاسی فعلی.
دکمه بازگشت به بالا