واگذاری زمین به ۴۵۵ خانوار گیلانی دارای سه فرزند

مجله لوکس/گیلان مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، ۱۱۵۷ خانوار دارای سه فرزند را متقاضی زمین دانست و گفت: ۴۵۵ خانوار تایید نهایی شده‌اند.

محمدرضا فلاحتگر امروز، ۲۲ آنلاین در ستاد ساماندهی امور جوانان استان گیلان، با اشاره به مواد ۳ و ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، اظهار کرد: براساس آیین نامه اجرایی برای خانواده های مشمول در شهرهای زیر ۵۰۰ هزار نفر جمعیت، مکلف به واگذاری یک قطعه زمین یا واحد مسکونی ۲۰۰ مترمربعی پس از تولد فرزند سوم بعد از تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰ هستیم.

وی با بیان اینکه تامین زمین در گیلان سخت است، افزود: با همکاری خوب فرمانداران و مدیران دستگاه ها، چهار قطعه زمین در چهار شهرستان صومعه سرا، فومن، شفت و آستانه اشرفیه برای واگذاری به خانوارهای مشمول قانون جوانی جمعیت تخصیص پیدا کرده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از واگذاری ۱۱۵ قطعه زمین به ۲۳۰ خانوار دارای سه فرزند خبر داد و خاطرنشان کرد: آمار کل ثبت نامی ها ۱۱۵۷ خانوار هستند که ۵۳۷ خانوار مورد بررسی و تایید قرار گرفته اند.

فلاحتگر از تشکیل پرونده برای ۵۶۷ خانوار خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد، ۱۱۲ خانوار متقاضی، ساکن روستا هستند که تشکیل پرونده برای آنان انجام و جهت تامین زمین به بنیاد مسکن استان تحویل شده است.

وی با بیان اینکه تایید نهایی واگذاری زمین از ۱۹ نفر در ابتدای سال به ۴۵۵ نفر رسیده است، عنوان کرد: بیشترین متقاضی مربوط به شهرستان رشت بوده و دارای جمعیت بالای ۵۰۰ هزار نفر است لذا امکان تخصیص زمین وجود ندارد، اما در بخش ها از جمله لشت نشا آماده واگذاری زمین هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان یادآور شد: تامین زمین برای سایر مشمولان این طرح در استان گیلان با جدیت در حال پیگیری است تا در مراحل بعدی، واگذاری به آنها انجام شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا