بین الملل

هکرها تهدید به انتشار اطلاعات شخصی از نتانیاهو کردند

هکرهایی که کامپیوترهای بیمارستان “معیانی هییشوعا” در شهر بنی براک را امروز (چهارشنبه) هک کردند، این تهدید را مطرح کردند که اگر فدیه مالی ده‌ها میلیون شِکلی را که می‌خواهند دریافت نکنند، فردا اطلاعات شخصی و گزارش‌های پزشکی درمورد افرادی که در این بیمارستان درمان شدند از جمله بنیامین نتانیاهو و شخصیت‌های حریدی و خاخام‌های ارشد را منتشر می‌کنند.

به گزارش مجله لوکس، به نقل از یسرائیل هیوم، این گروه هکری مدعی است که اطلاعاتی درخصوص صدها هزار سند با گزارش‌های پزشکی در اختیار دارد که در کنار آن نتایج درمان‌های روحی و جسمی حساس از دو رهبر حریدی قرار دارد.

پیشبینی می‌شود که افشای این اسناد لرزه‌ای را در جامعه حریدی ایجاد کند.

یکی از دلایل اصلی نگرانی در خصوص این هک شدن‌ها، مربوط به درز اطلاعات پزشکی شخصی از نتانیاهو است که در سال ۲۰۱۵ به خاطر پروستات در این بیمارستان تحت درمان قرار گرفت.

اخیراً تردیدهایی نسبت به وضعیت جسمانی نتانیاهو مطرح شده است. این روزنامه اعلام کرد که احتمال می‌رود دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی دست به تلاش‌هایی برای جلوگیری از افشای این اطلاعات موجود در دست هکرها بزند.

در پی این حمله سایبری، موشه اربیل، وزیر بهداشت از حزب شاس اعلام کرد که باید با درخواست هکرها برای دریافت فدیه مخالفت شود.

مسئولان بیمارستان نیز اعلام کرده‌اند که انگیزه‌های این حمله هکری، اقتصادی بوده است.

این روزنامه افزود که مقامات سایبری و دیگر آژانس‌های امنیتی این احتمال را بررسی کرده‌اند که این یک حمله سایبری “تروریستی” توسط طرف‌های متخاصم با رژیم صهیونیستی انجام شده است، نه توسط گروه هکر Ranger Locker  که نامش در اوایل این ماه مطرح شد.

به گفته این روزنامه، کارشناسان سایبری موفق نشدند ربطی بین حمله سایبری به بیمارستان با هکرهای Ranger Locker پیدا کنند و نسبت به اطلاعاتی اطمینان حاصل کنند که می‌گوید این هکرها از روسیه فعالیت کرده و احتمالاً در خدمت کرملین هستند.

انتهای پیام

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا