اقتصادی

هواوی با رونمایی یک گوشی ۵G غوغا به پا کرد

شرکت چینی هواوی با وجود تحریم‌های آمریکا و محدودیت دسترسی به تراشه‌ها و فناوری موبایل، در بازار گوشی‌های رده بالا، تلفن هوشمند جدیدی با قابلیت‌های ۵G رونمایی کرد.

به گزارش مجله لوکس، گوشی «میت ۶۰ پرو» (Mate ۶۰ Pro) که هفته جاری برای فروش آنلاین عرضه شد، میان کاربران چینی که شاهد بازگشت هواوی در بازار گوشی‌های رده بالا بودند، سر و صدا به پا کرد. بسیاری از کاربران با ارسال پیام‌هایی، عملکرد بی‌سیم این گوشی را سریع توصیف کردند که نشان می‌دهد هواوی با وجود ممنوعیت دسترسی به فناوری نسل پنجم و تراشه سازی، موفق شده است در این حوزه، صاحب توانمندی‌هایی شود.

هواوی یکی از چند شرکت چینی است که در مرکز تنش‌های میان واشنگتن و پکن قرار دارد و هدف تحریم و ممنوعیت فروش نرم افزار و تراشه‌های آمریکایی قرار گرفته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، یک انجمن شرکت‌های تراشه جهانی، امسال هشدار داد که هواوی، سرگرم ساخت مجموعه‌ای از تاسیسات تولید نیمه رسانا در سراسر چین است و این شبکه تولید، به این شرکت اجازه خواهد داد تحریم‌های آمریکا را دور زده و بلندپروازی‌های فناوری چین را پیش ببرد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا