بین الملل

هنیه: مقاومت مردم غزه، افسانه‌ای است/ اشغالگران با انزوای بی‌سابقه‌ای مواجه شده‌اند

به گزارش مجله لوکس «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس در سخنان کوتاهی پس از دیدار و گفت‌وگو با امیرعبداللهیان در تهران گفت نبرد طوفان‌الاقصی وارد ششمین ماه خود شده است و مردم و مقاومت فلسطین در مقابله با نسل‌کشی و پاکسازی نژادی رژیم صهیونیستی ثابت‌قدم هستند.

هنیه گفت: «مردم غزه در طول ۶ ماه گذشته مقاومت افسانه‌ای از خود در برابر تجاوزات صهیونیست‌ها به نمایش گذاشتند. به رغم تمام هزینه‌های سنگینی که مردم غزه پرداختند، رژیم صهیونیستی شکست خورده و در حال از دست دادن حمایت سازمان‌های بین‌المللی است».

به نقل از مجله لوکس رهبر حماس به قطعنامه روز گذشته شورای امنیت سازمان ملل در مورد آتش‌بس در غزه اشاره کرد و گفت: «دیروز قطعنامه صادر شد، اگرچه با تاخیر اما نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی دچار انزوای سیاسی شده است».

او در بخشی دیگر از صحبت‌های خود با تشکر از رهبر معظم انقلاب اسلامی، رئیس‌جمهور و مردم ایران به خاطر حمایت از جریان مقاومت فلسطین، به در پیش بودن روز قدس اشاره کرد و گفت: «امیدواریم ملت مسلمان در روز قدس حضور قدرتمندانه، انقلابی و شجاعانه داشته باشند و این موضوع می‌تواند گام بزرگی در آزادسازی مسجد الاقصی باشد».

هنیه با تاکید بر این‌که ایران در صف مقدم حمایت از آرمان و ملت فلسطین ایستاده است، گفت: «ما در حال گذر از یک مرحله تاریخی در روند مبارزه با رژیم صهیونیستی هستیم و طوفان الاقصی یک نقطه عطف در این زمینه است».

رئیس دفتر سیاسی حماس با بیان این‌که رژیم صهیونیستی نتوانست به هیچ یک از اهداف نظامی یا استراتژیک خود دست یابد، به حمایت‌های آمریکا از این رژیم در چند ماه گذشته اشاره کرد و گفت: «آمریکا نمی‌تواند اراده خود را بر جامعه جهانی تحمیل کند و اکنون اشغالگران با انزوای سیاسی بی‌سابقه‌ای مواجه شده‌اند».

311311

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا