فرهنگ و هنر

هایده صفی‌یاری داور جشنواره تالین شد

هایده صفی‌یاری تعدیدگر سینمای ایران به تیتیک YEKI AZ داوران رایلی فتستی شبهای سیاه تالین را بکشید در کیشور استونی منتشر شد.

به رابوت عسنا، «الديكو انيادي» فيلمساز مجارستاني ندجان اسكار اسمال در راس هيات داوران بخش فكستاء فستيل تالين قارد و هيده صفي‌ياري تديتغر مترحة سينامي يران در كانر «عدام بالاج» وساز احل كيشور مجارستان » بازیگر هیندی، دیر دوری تیم دوری این فیلم را می‌دهند را کیمعیم

هایده صفی تدوینگر ایرانی و از اعضای آکادمی اسکر است که به عنوان تدوینگر برای فیلمسازان بین المللی مانند بهرام بیضایی، بهمن قبادی، رضا درمیسیان، شهرام علیدی و مانی حقیقی کار کرده است.

دو فیلم «جدایی» (1390) و «فروشنده» (1395) با تدوین صفی یاری برنده جایزه اسکار بهترین فیلم بین المللی شدند. وی در طول این سال بیش از 90 فیلم روایی و چندین مستند را تدوین کرد و جوایزی از جمله سیمرغ بلورین را در جشنواره فجر و جایزه فیلم آسیایی دریافت کرد و نامزد دریافت جایزه بهترین تدوین از جوایز گویا و صنعت بین‌المللی سینما شد. اتحادیه.

طبق اعلام قبلی امسال فیلم «شهر کشم» ساخته احمد بهرامی ساخته احمد بهرامی اولین نمایش جهانی خود را در بخش رقابتی اصلی جشنواره خواهد داشت. «سونوز» به کارگردانی رضا جمالی به تازگی کلید خورد. توسط منتقدان، فیلم کوتاه «آبان» ساخته عباس طاهری و مهدیه طوسی به کارگردانی مانیا اکبری و محصول ایران و بریتانیا نیز در بخش غیر رقابتی به نمایش درآمده است.

فتستی بین الملی فیلم تالین از تاریخ 11 تا 27 نوامبر (20 آبان تا 6 آذر) در کیشور استونی می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا