عمومی

نگاه دولت سیزدهم به تعاونی‌ها حمایتی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، اسماعیل قزل سفلی بعد از ظهر سه شنبه در گردهمایی تشکل‌های بخش کشاورزی که به مناسبت دهه مبارک فجر در سازمان تعاون روستایی استان فارس برگزار شد، بیان کرد: قانون اساسی کشور برای اقتصاد سه دیدگاه حوزه دولتی، بخش خصوصی و تعاونی را پیش بینی کرده که در این میان به بخش تعاونی کمتر توجه شده بود که این دولت بسترسازی لازم را در این زمینه فراهم کرده است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس ادامه داد: ایده تعاونی در کشور توسط شهید بهشتی در کشور مطرح شد تا میدان برای حضور مردم در قالب تعاونی‌ها در اقتصاد فراهم شود، چراکه تنها راه نجات اقتصاد کشور حضور دقیق، عالمانه، هدفمند و مسأله‌محور تعاونی‌ها در عرصه‌های مختلف اقتصاد است و دولت سیزدهم در این راستا اقدامات گسترده‌ای را در دستور کار دارد که بخشی از عملیاتی شده است.

وی گفت: اگر می‌خواهیم گشایشی در زندگی مردم ایجاد کنیم باید از بستر تعاونی‌ها بهره گیریم چراکه تعاونی‌ها همان ریل بازگرداندن مردم به اقتصاد هستند.

اسماعیل قزل‌سفلی با تاکید بر اینکه نباید ویترینی و نمایشی با مردم برخورد شود گفت: مردم باید اصل کار باشند و ما به عنوان کارگزاران دولت باید تسهیل‌گر، هدایتگر و حمایتگر مردم باشیم و نه تصدی گر؛ چرا که هر جا مردم در صحنه بودند کشور در مسیر پیشرفت قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: تعاونی‌ها باید متناسب با نیازهای انقلاب وارد صحنه شوند و به دولت تلنگر بزنند تا دولت اسیر تصدی‌گری نشود و از تعاونی‌ها حمایت کند تا مردم نقش آفرینی بیشتری کنند.

دکمه بازگشت به بالا