عمومیکسب و کار برتر

نکات مهم استفاده از اره دیسکی و جلوگیری از کیک بک

از تیغ اره دیسکی معمولا برای برش انواع مواد جامد مانند چوب، آلومینیوم، فولاد، PVC، استیل و استفاده می‌شود. از این رو شما برای انتخاب بهترین تیغ اره دیسکی، باید اطلاعاتی را در دست داشته و خرید خود را بر اساس همین نکات مهم انجام دهید. در ادامه با فروشگاه اینترنتی جعبه ابزار همراه باشید تا به صورت کامل به بررسی این نکات بپردازیم.

کاربرد تیغه مورد نظر

به دلیل تنوع بسیار زیادی که در میان محصولات تیغ اره دیسکی وجود دارد؛ یکی از اصلی‌ترین نکاتی که در انتخاب بهترین تیغ اره دیسکی، نباید نادیده گرفته شود، کاربرد مورد نظر است. شما می‌توانید با استفاده از علائم درج شده بر روی بسته بندی این تیغه‌ها، نوع مواد سازگار با آنها و دستگاه مناسب را تشخیص داده و بر این اساس، یک تیغ اره خوب را بخرید. جهت خرید و آگاهی از آخرین قیمت های ابزار آلات صنعتی و ساختمانی می توانید بدون واسطه با وارد کننده این محصولات با شماره تماس 02166975233 در ارتباط باشید.

بررسی ساختار تیغ اره و مشخصات آن

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمان خرید بهترین تیغ اره دیسکی باید در نظر داشته باشید، بررسی ساختار و مشخصات ظاهری این ابزارآلات است. مشخصات تیغ اره شامل موارد متعدد و گوناگونی می‌شود که در این بخش به چند نمونه از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • جنس تیغه

از جمله بهترین مواد برای ساخت تیغه می‌توانیم به تیغ اره الماسه، استیل، ساییدنی، کاربیدی و اشاره کنیم. از این میان، تیغ اره الماسه قدرت زیادی در برش دارد و دقت بالایی را هم ارائه می‌دهد. همچنین مدل‌های ساییدنی هم از مواد دانه درشت ساخته می‌شوند تا بتوانند به خوبی بر روی سطوح عمل کنند.

 • تعداد دندانه

تیغ اره دیسکی تعداد دندانه‌های موجود بر روی بدنه تیغ اره دیسکی، می‌تواند بر روی نوع و نحوه برش آن، اثر گذاری بالایی داشته باشد. با افزایش تعداد دندانه‌ها، اندازه آن‌ها کوچک‌تر شده و شما برش نرم‌تر و در نهایت صاف‌تری را خواهید داشت. از طرف دیگر برای برش‌های سنگین، شما باید به سراغ دندانه‌های کمتر اما درشت‌تر بروید که توانایی انجام کار را به درستی داشته باشند.

 • فضای موجود در بین دندانه‌ها

دیگر نکته‌ای که در ساختار تیغ اره‌های دیسکی باید در نظر داشته باشید، فاصله موجود در بین دندانه‌های تیغه است. در صورتی که این فضا بیشتر باشد، بار برداری نیز به مراتب راحت‌تر انجام خواهد شد.

 • قابلیت تیز شدن مجدد

به صورت طبیعی تیغه‌ها به مرور زمان، قدرت برش خود را از دست داده و اصطلاحا کند می‌شوند. امروزه قابلیت تیز شدن مجدد به مرور در تیغه‌ها در حال افزایش بوده که باعث می‌شود راندمان این ابزار افزایش پیدا کرده و شما بتوانید مجددا آن‌ها را تیز کرده و مورد استفاده قرار دهید. 

لیست قیمت ویژه محصولات جعبه ابزار در ترب 

 • زاویه و شکل دندانه‌ها

زاویه و شکل دندانه‌ها یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که در نوع برش، میزان دقت و سرعت عمل انجام کار اثر دارند. بر این اساس توصیه می‌کنیم برای انتخاب و خرید بهترین تیغ اره دیسکی، حتما به این فاکتور توجه ویژه‌ای داشته باشید.

 • قابلیت نویزگیری

یکی از توانایی‌هایی که امروزه برای این تیغه‌ها در نظر گرفته می‌شود، قابلیت نویزگیری است. در این حالت با کم کردن خاصیت کشسانی شیارها در تیغه، می‌توان از حرکت بیش از حد آن در زمان کار و برش جلوگیری کرد.

وجود سیستم امنیتی آنتی کیک بک

می‌دانیم که رعایت نکات ایمنی در زمان کار کردن با این تیغه از اهمیت بالایی برخوردار است و حتما باید به آن‌ها توجه شود.

معمولا شرکت‌های سازنده، سیستم آنتی کیک بک را بر روی این تیغه‌ها پیاده‌سازی می‌کنند که با دفع ضربه‌های ناگهانی، بتواند از آسیب‌های احتمالی وارد شده به شخص یا دستگاه، تا حد زیادی جلوگیری کند. لازم به ذکر است که عملکرد این سیستم به هیچ عنوان بر روی سرعت و کارایی تیغه اثری نمی‌گذارد.

شناسایی انواع تیغه

یکی دیگر از موضوعاتی که برای انتخاب بهترین تیغ اره دیسکی به آن توجه داشته باشید، شناسایی و کسب اطلاعات درباره انواع تیغه است. در حال حاضر دو نوع تیغ اره دیسکی در بازار عرضه می‌شود که عبارتند از:

ابزارآلات | اره دیسکی

 • تیغ اره دیسکی آتشی

تیغ اره آتشی برای برش انواع لوله‌ها به کار می‌رود و معمولا در ابعاد 300 تا 600 میلی‌ متری به فروش می‌رسد. این تیغ اره، سرعت بالایی در برش دارد و معمولا با استفاده از کروم یا وانادیوم پوشانده می‌شود؛ به همین دلیل حرارت را هم به خوبی دفع خواهد کرد. 

 • تیغ اره آب صابونی

تبغ اره آب صابونی بیشتر برای برش با سرعت کم و دقت بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل از تیغ اره دیسکی برای انواع فلزات قابل استفاده هستند؛ اما باید در زمان به سایز، ضخامت، نوع دانه‌ها و جنس آن دقت کنید.

5- برند تولیدکننده

این روزها تیغه‌های دیسکی، توسط برندهای متعدد و گوناگونی طراحی و به بازار عرضه می‌شوند. این برندها معمولا محصولات را در درجه‌های کیفی مختلفی تولید می‌کنند؛ از این رو نمی‌توانیم تمام محصولات را در یک سطح در نظر بگیریم. در حال حاضر بهترین برندهای موجود در بازار عبارتند از:

 • تیغ اره سه گل که یک برند آلمانی است و در دسته تیغ اره آتشی قرار می‌گیرد. شما می‌توانید انواع تیغ اره سه گل را از ابزاری ها خریداری کنید.
 • تیغ اره آب صابونی جولیا که در دستگاههای ثابت و سیار قابل استفاده است و از فولاد ساخته می‌شود. این تیغ اره ایتالیایی، در برابر آسیب تیغه‌ها مقاوم است. برای بر روی لینک درج شده کلیک کنید.
 • تیغ اره آب صابونی استارک که از برندهای ایتالیایی است و برای برش‌های دقیق بر روی مقاطع توخالی یا توپر کاربرد دارد.

سخن پایانی

در این مقاله به صورت کامل، راهنمای انتخاب بهترین تیغ اره دیسکی ر ارائه داده و نکات مهم در این زمینه را بیان کردیم. جعبه ابزار یکی از بهترین فروشندگان انواع تیغ اره آتشی و آب صابونی است و این محصولات را با قیمت مناسب به شما عرضه می‌کند.

دکمه بازگشت به بالا