نقطه ضعف پرسپولیس مشخص شد/ توصیه به علیرضا بیرانوند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، تیم فوتبال پرسپولیس در فاصله ۴ هفته تا پایان رقابت‌های لیگ برتر با ۵۶ امتیاز در رده دوم جدول قرار دارد و شاگردان «اوسمار ویه‌را» برای رسیدن به مقام قهرمانی در رقابت با استقلال قرار دارند و از ۱۲ امتیاز باقی مانده باید حداکثر امتیاز را کسب کنند. پرسپولیس در هفته بیست و هفتم باید به مصاف هوادار برود. این تیم با ۲۹ امتیاز در رده یازدهم جدول قرار دارد و از زمان حضور مسعود شجاعی در این تیم، عملکرد مثبتی را از خود به ثبت رسانده است.

امیرحسین اصلانیان در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین در خصوص این دیدار اظهار داشت: هر ۴ بازی باقی مانده حکم فینال را برای پرسپولیس دارد و با توجه به اینکه تنها یک امتیاز با صدر جدول فاصله دارد باید همه بازی‌های خود را با پیروزی پشت سر بگذارد و منتظر لغزش استقلال باشد. هر دو تیم پرسپولیس و استقلال در این ۴ هفته دیدارهای سخت و حساسی را پیش رو دارند و احتمال اینکه هر دو تیم به مشکل بخورند وجود دارد.

او ادامه داد: درست است که هوادار با کادر فنی جدید خود نتایج خوبی را کسب کرده و برخی از بازیکنان این تیم مانند داریوش شجاعیان عملکرد درخشانی را در چند هفته اخیر داشته‌اند اما پرسپولیس مُهره های بهتر و زهردار تری دارد و به نظرم می‌تواند این بازی را با پیروزی پشت سر بگذارد. پرسپولیسی‌ها باید در این بازی موقعیت گل بیشتری را خلق کنند و نباید مانند دیدار با نساجی فقط دو یا ۳ موقعیت گل داشته باشیم.

پیشکسوت پرسپولیس افزود: کادر فنی باید با بازیکنان صحبت کند تا در این بازی پرخاشگری کمتری داشته باشند و کارت بی مورد نگیرند و با تاکتیک فردی خود باعث ایجاد گل‌های بیشتر در جریان بازی شوند.

کارشناس فوتبال در رابطه با نقاط ضعف و قدرت پرسپولیس در دیدارهای اخیر گفت: پرسپولیسی‌ها در این چند بازی نشان داده‌اند که در بازی سازی با ضعف رو به رو هستند. ما از بازیکنانی که به عنوان «پِلی مِیکر» در زمین حضور دارند انتظار داریم تا گردش توپ بهتری در زمین داشته باشند و بتوانند پاس‌های رو به جلویی را برای مهاجمان فراهم کنند. به عنوان مثال مهدی ترابی باید عملکرد خود را در این ۴ بازی بهتر کند و سایر بازیکنان هم باید مانند «اوستون ارونوف» خودشان را در اختیار تیم بگذارند و نقش بیشتری را در زمین ایفا کنند. اگر این اتفاقات رخ دهد پرسپولیس بهتر می‌تواند از بازی‌های رو در روی خود امتیاز کسب کند.

اصلانیان در پایان خاطر نشان کرد: علیرضا بیرانوند هم پس از رفع مصدومیت هنوز به آمادگی ۱۰۰ درصدی نرسیده و این موضوع را می‌توان در دیدار با نساجی مشاهده کرد که او آماده بازی نبود و به نظرم در این چند دیدار پایانی باید خود را سریع‌تر به آمادگی کامل برساند تا گل‌های ساده‌ای را دریافت نکند.

دکمه بازگشت به بالا