بین الملل

نقص جدی در هواپیمای غول‌پیکر بوئینگ خبرساز شد

تینا مزدکی_ این غول آمریکایی اواخر روز چهارشنبه گفت که یک نقص جدید پیدا کرده است و این می تواند به معنای ضربه دیگری برای انجام تعهدات این شرکت باشد.

مشکل شامل سوراخ هایی است که به اشتباه در قطعات تامین کننده کلیدی Spirit AeroSystems حفر شده است.بوئینگ می گوید که قطعاً به تحویل جت ها به خطوط هوایی مالزی که برای پایان ماه برنامه ریزی شده بود، ضربه خواهد زد.

نقص جدی در هواپیمای غول‌پیکر بوئینگ خبرساز شد

بوئینگ در حال ارزیابی این است که آیا این مشکل اکنون باعث می‌شود تا هدف تحویل ۴۰۰ هواپیمای خانواده ۷۳۷ در سال جاری را از دست بدهد یا خیر. تاکنون این شرکت فکر می‌کند که این مشکل به یک مدل خاص MAX محدود می‌شود، اما در حال ارزیابی است که آیا جت‌های قدیمی‌تر نیز می‌توانند با همین نگرانی مواجه شوند یا خیر.

مشخص نیست چند هواپیما باید تعمیر شوند.

بوئینگ ۷۳۷ مکس، چهارمین نسل از هواپیماهای سری ۷۳۷ بوئینگ است که برجسته‌ترین تغییر این هواپیما نسبت به نسل پیشین، به‌کارگیری از موتورهای جدید LEAP-B۱ و همچنین کاهش ۱٪ در سوخت بهتر با در نظر گرفتن طرح تازه بال‌های آن موسوم به winglet است که ره آورد آن افزایش میزان مسافت قابل پیمودن توسط مکس ۷۳۷ است.

بیشتر قطعات این هواپیما ارتقا یافته‌اند که بازده آن را نسبت به ۷۳۷ کنونی، ٪۱۴ درصد بهتر می‌کنند. بر پایه ادعای بوئینگ مدل ۷۳۷ مکس نسبت به رقیب اصلی خود ایرباس ۳۲۰ نئو تا ٪۸ هزینه‌های عملیاتی کمتری در هر صندلی دارد.

این هواپیما مجهز به دو موتور توربوفن ساخت شرکت CFM است و توانا به پرواز در مسیرهای هفت تا ۹ هزار کیلومتر است. بوئینگ ۷۳۷ مکس ۱۴۹ صندلی تا ۲۲۰ صندلی را پوشش می‌دهد. نمونه‌ای از سری بوئینگ مکس هشت با ظرفیت جابجایی ۲۰۰ مسافر بنام مکس ۲۰۰ و به درخواست رایان‌ایر برای این شرکت تولید شد. قیمت کوچک‌ترین مدل که مکس هفت است از ۹۰ میلیون دلار آغاز می‌شود و این در حالی است که پایه قیمت مدل مکس ۹ از ۱۱۶ میلیون دلار است.

منبع: رویترز

بیشتر بخوانید:

این جنگنده روسی، سلاح اوکراین می‌شود!/ عکس

شکار پیشرفته‌ترین سلاح‌های آمریکا و اسرائیل توسط ایران/ عکس

جزئیات هواپیمای اختصاصی فرمانده مزدوران واگنر که توسط ارتش پوتین نابود شد!/عکس

۲۲۷۲۲۷

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا