اجتماعی

ناسا تصاویر “غیرواقعی” از جهان منتشر کرد!

به گزارش مجله لوکس؛ از این تصاویر برای آموزش الگوریتم های نجومی استفاده می شود و تنها یک تصویر واقعی است.

تصویر زیر ترکیبی از 225 تصویر است که 224 تصویر واقعی و تنها یک عدد واقعی است.

او این عکس ها را گرفت هوش مصنوعی آنها گرفته شده اند و تنها در یکی از تصاویر توسط پدیده بین ستاره ای دیده می شوند تلسکوپ فضایی هابل ثبت شده است.

ناسا از الگوریتم‌های کامپیوتری برای جستجوی ستاره‌ها و کهکشان‌ها و اندازه‌گیری ویژگی‌های آن‌ها بر روی تصاویر دنیای واقعی که با تلسکوپ‌های روباتیک گرفته شده‌اند، استفاده می‌کند. اما از تصاویر غیر واقعی برای کالیبره کردن این الگوریتم ها استفاده می شود جهان آنها در حال آزمایش هستند.

چرا ناسا فکر می کند ما باید یک دنیای جعلی بسازیم؟ دلیل برای این وجود دارد. برای درک بهتر دنیای واقعی

این تصاویر غیر واقعی خلق شده اند تا تصاویر واقعی باشند ناسا شبیه سازی شده اند. یک حساب کاربری توییتر اخیراً تصاویری را منتشر کرده است.

ایجاد تصاویر غیر واقعی از پدیده های کیهانی با استفاده از هوش مصنوعی نیز موضوع مقالاتی است که قبلا توسط مایکل جی اسمیت، دانشجوی دکترا در دانشگاه هرتفوردشایر منتشر شده بود.

روش آن بر اساس یک مدل تولید مبتنی بر امتیاز است. نوعی هوش مصنوعی که می تواند تصاویر باکیفیت تولید کند. اما آیا هوش مصنوعی می تواند شما را نیز گمراه کند؟ نقشه واقعی را فقط در تصویر زیر می توانید ببینید.

تصاویر ناسا

این تصویر واقعی سحابی سرطان است. مه ها ابرهای بزرگی از غبار دارند و گاز آنها بین ستاره ها و مکان قرار دارند تولد آنها ستاره های جدیدی را تشکیل می دهند. این سحابی ها زمانی که ستارگان بزرگتر از خورشید هستند زیگزاگ می شوند. مرگ آنها شروع به شکل گیری می کنند.

سحابی خرچنگ شش هزار و 500 سال نوری از ما فاصله دارد زمین در صورت فلکی ثور قرار دارد و بقایای یک ابرنواختر یا یک انفجار ستاره بزرگ است. این مه در یکی یافت می شود تلسکوپ کوچک مشاهده شده و بهترین زمان برای مشاهده ژانویه است.

تصاویر ناسا

به گفته ناسا، سحابی خرچنگ حاصل یک ابرنواختر است که قدمت آن به 1054 سال قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد و پر از عناصر مرموز است. این عناصر نه تنها بسیار پیچیده هستند، بلکه جمعیت آنها کمتر از ابرنواختر اصلی دارند و سریعتر از حد انتظار هستند.

این سحابی برای اولین بار بیش از هزار سال پیش توسط یک ستاره شناس چینی کشف شد.

دکمه بازگشت به بالا