اقتصادی

میزان کسری بودجه روسیه اعلام شد

وزارت دارایی روسیه در وب‌سایت خود اعلام کرد که کسری بودجه تلفیقی به ۲.۴۶ تریلیون روبل (۲۴.۱ میلیارد دلار) در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ رسید.

به گزارش مجله لوکس و به نقل از اکونومی، درآمدهای بودجه تلفیقی (شامل بودجه‌های فدرال، منطقه‌ای، محلی و وجوه خارج از بودجه) در دوره گزارش با ۹۳۴ میلیارد روبل (۹.۲ میلیارد دلار) کاهش یافت و به ۲۵.۳۸ تریلیون روبل (۲۴۹.۶ میلیارد دلار) رسید.

هزینه‌های بودجه روسیه با ۴.۳۵ تریلیون روبل (۴۲.۸ میلیارد دلار) در نیمه اول سال ۲۰۲۳ به ۲۷.۸ تریلیون روبل (۲۷۳.۴ میلیارد دلار) افزایش یافت.

بر اساس گزارش وزارت دارایی، در شش ماهه نخست امسال درآمدهای نفت و گاز از بودجه تلفیقی با ۲.۹۹ تریلیون روبل (۲۹.۴ میلیارد دلار) به ۳.۳۸ تریلیون روبل (۳۳.۳ میلیارد دلار) کاهش یافت.

درآمدهای غیرنفتی و گازی ۲.۱ تریلیون روبل (۲۰.۷ میلیارد دلار) به ۲۲ تریلیون روبل (۲۱۶.۵ میلیارد دلار) افزایش یافت.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا