فرهنگ و هنر

«مکبث زار» جایزه بزرگ جشنواره تئاتر بغداد را دریافت کرد

نمایش «مکبث زار» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی جایزه بزرگ چهارمین جشنواره بین‌المللی بغداد را دریافت کرد.

به گزارش مجله لوکس به نقل از مشاور رسانه‌ای این نمایش، «مکبث زار» هفته گذشته در سومین روز از جشنواره تئاتر بغداد روی صحنه رفت و در اختتامیه این جشنواره که شامگاه چهارشنبه (۲۶ آنلاین ماه) به یاد مردم غزه برگزار شد، با دریافت جایزه بزرگ جشنواره، عنوان اثر برتر را از آن خود کرد.

در چهار دوره از جشنواره تئاتر بغداد برای اولین بار هیات داوران جایزه بزرگ جشنواره را به اثری اهدا کردند. این نمایش در بخش‌های کارگردانی، بازیگری زن و مرد نیز نامزد دریافت جایزه بود.

چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر بغداد با روی صحنه رفتن آثاری از کشورهای ایتالیا، فرانسه، بلژیک، مراکش، الجزایر، عمان، مصر، تونس، عراق و آلمان همراه بود.

نمایش «مکبث زار» همان‌گونه که از نامش برمی‌آید، نگاهی نو به نمایشنامه «مکبث» شکسپیر دارد و در خلاصه داستان آن آمده است: «مکبث» در جزیره هرمز بر سر تبدیل شدن به بابای بزرگ زار جدال می‌کند.

این نمایش پیش از این در جشنواره‌های مسکو، مونیخ و فجر برنده جایزه شده بود.

لیست عوامل این نمایش به شرح زیر است:

نویسنده و کارگردان : ابراهیم پشت‌کوهی، بازیگران: شهروز دل افکار، گاتا عابدی، شبیر پرستار، یاشار نادری، سعید برجعلی، فهیمه موسوی، سحر عبدالملکی، متین مکاری، علی دولت یاری، صابر رضایی، طراح صحنه، نور و لباس: ابراهیم پشت‌کوهی، طراح گریم: شقایق برهمتی، آهنگساز: بهرنگ عباسپور، نوازندگان: بهرنگ عباسپور، پویا شمالی ، احسان یوسف نسب،  دستیارکارگردان و مدیر صحنه: شکوفه آزادگان، طراح پوستر و بروشور: محمد حسن آزادگان، عکاس: پیمان گرزم و کیانوش سلطانی، روابط عمومی: پیمان طالبیان، محمد دانشور.

انتهای پیام

انتشارات فرهنگ و هنر

از ترکیب کلماتی منتقی و فرهنگ غنی، جادوی زبانی را بر شما تمرین می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا