بین الملل

موافقت آمریکا با ارسال بمب و جت‌های جنگنده به رژیم صهیونیستی

با وجود نگرانی‌ها درباره حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح غزه که می تواند به غیرنظامیان آسیب برساند، دولت بایدن با تجهیز این رژیم به بمب و جنگنده‌ها به ارزش میلیاردها دلار موافقت کرد.

به گزارش مجله لوکس، مقامات پنتاگون و وزارت خارجه آمریکا به واشنگتن پست اطلاع دادند بسته کمک امنیتی جدید آمریکا به رژیم صهیونیستی شامل بیش از ۱۸۰۰ بمب ۲۰۰۰ پوندی (MK۸۴) و ۵۰۰ بمب ۵۰۰ پوندی (MK۸۲) است.

واشنگتن پست شامگاه جمعه به نقل از یک مسوول آمریکایی نوشت ایالات متحده آمریکا همچنان از «حق رژیم صهیونیستی در دفاع از خود» حمایت می‌کند.

علاوه بر این، هفته گذشته وزارت امور خارجه آمریکا با واگذاری ۲۵ فروند جنگنده F-۳۵A لاکهید مارتین به ارزش حدود ۲.۵ میلیارد دلار به رژیم صهیونیستی موافقت کرد. کنگره در سال ۲۰۰۸ با انتقال این تجهیزات به رژیم صهیونیستی موافقت کرده بود.

پیشتر شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی تعداد تجهیزات ارسالی آمریکا به رژیم صهیونسیتی را ۲۵ جنگنده f۳۵، ۲۵جنگنده f۱۵، حداقل ۱۲ بالگرد آپاچی و تامین هزاران اسلحه، گلوله و دیگر تجهیزات جنگی گزارش کرده بود.

رویترز گزارش کرد واشنگتن تصمیم گرفته است با ارائه بمب و جنگنده‌های بیشتر از رژیم صهیونیستی حمایت کند.

طبق گزارش منابع پزشکی، آمار شهدا در نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ آنلاین ماه) به بیش از  ۳۱ هزار تن رسیده که بیشتر آن‌ها زن و کودک هستند. تعداد زخمی‌ها نیز به بیش از ۷۳ هزار تن افزایش یافته و هزاران نفر نیز همچنان زیر آوار هستند.

از زمان آغاز جنگ ویرانگر در نوار غزه، اشغالگران صهیونیست برق غزه را قطع کرده و ورود آب، غذا، دارو و سوخت را ممنوع کرده‌اند و حدود ۲.۳ میلیون فلسطینی را در شرایط فاجعه‌بار انسانی قرار داده‌اند.

انتهای پیام

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا