عمومی

مقام شفاعت یکی از شئون و منزلت حضرت معصومه(س) است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت الله محمدمهدی در مراسم ختم حضرت معصومه (س) در مراسم شب شهادت حضرت معصومه (س) که در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: مقام شفاعت ان. حضرت است و در زيراتنامه حضرت ماسومه (س) كه از ايمام رضا (ع) نقل شده، وحدي يا فاطمه اشفعي لنا در جنه، كه آن مقام شفاعت خاص همن است.

مدرس دانشکده دانشگاه قم افزود: مقام شفاعت در دست رسول خداست و در روایت داریم کار صحنه قیامت بسیار سنگین است و همه مردم. محشر مضطرب می شود و همه پیامبران امت خود را به رسول خدا ارجاع می دهند و پیامبر با جماعت خواهد بود.»

آیت الله میرباقری گفت: شفاعت قیامت بعد از آغاز دنیاست و وقتی مردم در بهشت ​​باشند از هر بدی و بدی پاک می شوند.

عضو شورای خبرگان رهبری بیان کرد: تحارت در دونی موقد شفاعت روز اخترت است و کاسین که در این دونی ب با صفت نیز می شود در آخر نیز به شفاعت نیز رسود نیز کرد.

وی تحدید داشت: در تورینی وحدی‌پیامبر (ص) درد شفاعت من برای اهل كبیر است و كسی كه فراد كنا كبیره است و را بهشتی‌می‌نام.

مدرس دانشگاه اسلامی قم گفت: کسی که به اسلام خائن است، دینش به نفع خداست و مؤمن نگران گناهانش نیست، حتی اگر در چشمش گناه کبیره باشد، ممکن است مرتکب شود. گناه کبیره است و این گناه تقصیر اوست و شفاعت پیامبر در روز رحلت اوست.

رسول‌الله می فریمید من عرض المزید دراین کبایر را شفاعت می‌نام

آیت الله میرباقری گفت: ما به اعتقادات خود ایمان زیادی داریم، برخی از مذاهب اعتقادی به بخشودگی گناهان کبیره ندارند در حالی که رسول خدا برای افرادی که گناهان کبیره دارند شفاعت می کند.

استاد السفاح العلي حوزة علميه قم افزود: هنگامي كه پيامبر براي مؤمنان شفاعت مي كند، مؤمنان نيز اجازه دارند با چند نفر شفاعت كنند تا از اين مرحله عبور كنند.

وی با بیان اینکه فرشتگان خدا در دنیا باید مردم را از آلودگی ها پاک کنند، این کار سختی است و به همین دلیل خداوند از فرشتگان عهد می گیرد و به کسانی که با عشق مردم را هدایت می کنند نیز نبوت داده می شود. و در آين مسير شكليه هاي كامي را متحبل مي هوند.

آیت الله میرباقری افزود: یک پیغمبر 950 سال صبر می کند تا فردی که توانایی هدایت او را دارد به راه اصلی بازگردد و تا زمانی که بقیه بروند به نماز ادامه می دهند.

عضو شورای خبرگان به رهبری بیان کرد: در قرآن، در کریں هی جنگ، احد استرین هاید که آن کیں ها برای تتحیر بوده است و غاهی کار برائیان آنقدر می شد که می کرد و از مسیر پیرویزی می کرد. می شید

باید در عین دونی بهشتی شد تا وارد بهشت ​​شد

عنوان او این بود: נביא דסט מ מ מי גיר ן ז מין דנ דנ מ ר מ מ ד נ נ מער מער א א נ נ ב ב ב ב ב ב ב ב ב ב נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ روبرو ב ב נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ נ داشتم.

آیت الله میرباقری با بیان اینکه فرشتگان خداوند در این دنیا ما را به بهشت ​​راهنمایی می کنند، افزود: در این دنیا ملائکه سختی های زیادی را متحمل می شوند و شب ها از خواب بیدار می شوند تا به مردم از جمله آنها روزی خداوند را بیابند. و در میان مصیبت خواهند بود.» و بهشت ​​فردنا است

دکمه بازگشت به بالا