بین الملل

مقامات سوئدی از سفارت ایران عذرخواهی کردند

به‌دنبال حمله صورت گرفته به یکی از کارمندان سفارت ایران در سوئد، کاردار موقت سفارت کشورمان در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه گفت: مقامات سوئدی از جمله مدیر کل تشریفات وزارت خارجه این کشور عذرخواهی کردند.

به گزارش مجله لوکس، به دنبال تجمع غیرقانونی تعداد معدودی از معاندان مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در استکهلم و متعاقب آن حمله صورت گرفته به یکی از کارمندان سفارت، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در گفتگوی تلفنی با محمد احمدی کاردار موقت سفارت کشورمان، آخرین وضعیت را مورد بررسی قرارداد.

احمدی در تشریح شرایط اظهار داشت: به محض وقوع این اقدام غیرقانونی، مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران، در تهران و استکهلم، با تاکید بر ضرورت شناسایی و مجازات عاملین به طرف سوئدی منتقل گردید.

وی افزود: مقامات سوئدی در ملاقات ها و تماس های تلفنی از جمله تماس تلفنی رئیس دپارتمان (معاون) امور جهانی و مدیر کل تشریفات وزارت خارجه، ضمن عذر خواهی، بر پایبندی سوئد در قبال حفظ و تامین امنیت سفارت و کارکنان آن وفق کنوانسیون حقوق دیپلماتیک وین تاکید کردند.

کاردار موقت سفارت ایران در سوئد گفت: در این ارتباط و با همکاری پلیس سوئد ۵ نفر از مهاجمین بازداشت شدند و این موضوع تا محکومیت عاملین حمله همچنان در دست پیگیری خواهد بود.

امیرعبداللهیان نیز در این تماس تلفنی ضمن گفتگو با کارمند سفارت که مورد حمله واقع شده، برای وی سلامتی عاجل مسئلت کرد.

وزیر امورخارجه همچنین بر لزوم پایبندی دولت سوئد به تعهدات ذیل کنوانسیون وین تاکید کرد.

انتهای پیام

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا