حوادث

معماری آینده فراجا با مشورت ۶۰۰ نفر از صاحب نظران کشور انجام شده است

مجله لوکس/کرمانشاه  رئیس مرکز مطالعات راهبردی فراجا با اشاره به تدوین و طراحی معماری آینده فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی، گفت: این کار با استفاده از نظرات کارشناسی بیش از ۶۰۰ نفر از اندیشمندان و صاحب نظران و نخبگان درون و برون سازمانی انجام شده است.

سردار سرتیپ پاسدار لطفعلی بختیاری، امروز(۱۳ دی)در همایش گفتمان سازی معماری آینده فراجا که در مجتمع خدماتی رفاهی پردیس کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: موضوع معماری آینده فراجا و نیروهای مسلح موضوعی است که رهبر معظم انقلاب روی آن تاکید فراوان داشتند.

وی با بیان اینکه معماری در واقع گامی برای تحول سازمانی است، تصریح کرد: نگاه ما باید نگاهی تحولی باشد و تحول هم شامل حفظ و تقویت اصول و خطوط اساسی انقلاب و همچنین نورآوری در شیوه ها و کارکردها می شود.

 بختیاری همچنین به برخی از فلسفه های معماری فراجای آینده اشاره کرد و گفت: افزایش آمادگی، کاهش غافلگیری، نهادینه سازی اندیشه ها و نظریه های انتظامی امنیتی در کنار آموختن از تجارب گذشته از جمله  این اهداف است.

روی تصریح کرد: برای طراحی معماری آینده فراجا از حدود هشت سال پیش برنامه ریزی ها آغاز و طی این مدت از ظرفیت علمی بالغ بر ۶۰۰ نفر از اندیشمندان و صاحب نظران و نخبگان درون و برون سازی بهره گرفته شده است.

پلیس آینده کشور پلیسی هوشمند و معناگرا خواهد بود

فرمانده انتظامی استان کرمانشتاه نیز در این همایش گفت: مطمئنا پلیس آینده کشور پلیسی هوشمند، متعهد، مسئولیت پذیر و معناگرا خواهد بود که با برخورداری از همه ظرفیت های پیرامونی، امنیتی به مراتب پایدارتر از امروز در سراسر کشور ایجاد خواهد کرد.

 سردار مهدی حاجیان اظهار کرد: از مدت ها پیش بحث معماری آینده فراجا مطرح و برای تبیین برنامه ها و نقشه های آن زحمات زیادی کشده شده است.

وی ادامه داد: در واقع آنچه که لازمه آینده کشور برای امنیت پایدار جامعه مورد نیاز است، پلیسی هوشمند، پژوهش محور و دانشگراست که خوشبختانه از مدت ها پیش برای آن فکر شده بود.

حاجیان تصریح کرد: طبق معماری صورت گرفته پلیس جمهوری اسلامی در افق ۱۴۱۷ در واقع پلیسی انقلابی، متعهد، مسئولیت پذیر و پایدار ارزش های دینی و ملی و انقلاب اسلامی خواهد بود.

رئیس پلیس استان کرمانشاه تعامل پذیری، هوشمندی و چابکی، ولایی و جهادی بودن، پیش کنشگر و پاسخگویی را از دیگر ویژگی های کاربردی فراجای آینده عنوان کرد و گفت: پلیس آینده مداخله گر معناگرا خواهد بود، یعنی به عنوان ضابط قانون هرجایی که لازم باشد به نفع مردم ورود پیدا کرده و وظایف دستگاه های اجرایی را به نفع شهروندان مطالبه خواهد کرد.

وی در پایان با اشاره به حضور فرماندهان انتظامی استان های همدان و کردستان و مدیران انتظامی این استان ها در کرمانشاه، گفت: پلیس استان های غرب کشور این آمادگی را دارند که همه توان و ظرفیت خود را برای پیشبرد برنامه های فراجا به کار گیرند.

انتهای پیام

گروه تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با هنر روایتگری هستم. قصه‌گویی بازیگوشانه و قدرت تجسم آن را دارم تا خوانندگان را به دنیای جذاب رویدادها بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا