ورزشی

معجزه بزرگ ساحل‌عاج؛ قهرمانی پس از اخراج مربی!

به گزارش خبرگزاری مجله لوکس؛ در دیدار نهایی جام ملت‌های آفریقا که یکشنبه شب در ورزشگاه ملی ساحل عاج در شهر آبیجان برگزار شد، تیم میزبان با نتیجه 2 بر یک نیجریه را شکست داد و قهرمان شد.

در این دیدار ویلیام تروست اکونگ در دقیقه ۳۸ نیجریه را پیش انداخت اما فیل‌ها با گل‌های فرانک کسیه در دقیقه ۶۲ و سباستین آلر در دقیقه ۸۱ در این مسابقه پیروز و صاحب جام قهرمانی شدند. این سومین قهرمانی ساحل عاج در جام ملت‌های آفریقاست.

قهرمانی دراماتیک ساحل عاج در این جام در حالی به دست آمد که این تیم با کسب نتایج ضعیف در مرحله گروهی در آستانه حذف از رقابت‌ها قرار داشت و ژان-لوئی گاسه سرمربی فرانسوی فیل‌ها پس از شکست چهار بر صفر از گینه استوایی از سمت خود برکنار شد.

ساحل عاج در پایان مرحله گروهی و به لطف پیروزی مراکش بر زامبیا موفق شد به عنوان تیم سوم راهی مرحله بعد شود و پس از آن سنگال، مدافع عنوان قهرمانی و همچنین مالی و کنگو را از میان برداشت تا به دیدار نهایی برسد.

در بازی رده‌بندی هم آفریقای جنوبی در ضربات پنالتی 6-5 کنگو را شکست داد و سوم شد.

به این ترتیب ساحل عاج برای سومین بار قهرمان مهمترین تورنمنت فوتبال در قاره آفریقا شد و کنار نیجریه به‌عنوان چهارمین تیم دارنده بیشترین قهرمانی در این رقابت‌ها قرار گرفت. مصر با هفت قهرمانی، کامرون با پنج قهرمانی و غنا با چهار قهرمانی تیم‌های اول تا سوم این رده‌بندی هستند.

258 258

تیم خبری ورزشی

با تمرکز بر روند تحول و تغییرات فناوری در ورزش، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مقالات جذاب و اطلاعاتی درباره‌ی نقش فناوری در بهبود عملکرد ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در ارتقای دانش ورزشی و بررسی نوآوری‌های فناورانه در ورزش قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای فناوری در ورزش پیوندید.
دکمه بازگشت به بالا