استان ها

مسیر شکوفایی وقف در استان کردستان هموار شده است

به گزارش خبرگزاری مجله لوکس از سنندج، حاج ماموستا اقبال بهمنی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در دیدار نوروزی با حجت الاسلام والمسلمین محمد کاورند مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان از اقدامات اوقاف در زمینه صیانت، رشد و شکوفایی از موقوفات تقدیر کرد.

حاج ماموستا بهمنی وقف را منشاء خبر و برکت برای استان کردستان و گفت: کردستان به استان مسجد ها و دارالعلم مشهور است و اگر نیت پاک واقفین و موقوفات استان کردستان خدمات شایانی به مساجد و علماتی بزرگ دینی این استان داشته اند.

وی خاطر نشان کرد: راه اندازی مدرسه علوم دینی مسجد جامع دارالاحسان که از قدیم الایام محل تحصیل و تدریس عالمان برجسته کردستان بوده باید در دستور کار متولیان امر قرار بگیرد همچنین بقعه متبرکه امامزاده هاجر خاتون که سابقاً مرکز آموزش و برگزاری محافل قرآنی بود باید به قطب قرآنی استان تبدیل گردد که امید است در آینده نزدیک شاهد این امر مهم باشیم.

حاج ماموستا بهمنی ادامه داد: نظارت بیشتر به کار متولیان در جهت اجرای امینانه نیت واقفان و احقاقا حقوق موقوفه باید در دستور کار اوقاف قرار بگیرد البته که در سنوات اخیر شاهد خدمات اوقاف به مردم و ماموستایان استان بوده ایم .

۴۶

دکمه بازگشت به بالا