بین الملل

مسیر تامین مالی دانش‌بنیان‌ها از فرابورس هموار می‌شود

به واسطه انعقاد تفاهم‌نامه ای، نخستین صندوق سرمایه گذاری خصوصی (PE) حوزه دانش‌بنیان و فناور با هدف فراهم سازی مسیر تامین مالی دانش‌بنیان‌ها از فرابورس راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، تفاهم نامه تاسیس نخستین صندوق سرمایه گذاری خصوصی (PE) حوزه دانش‌بنیان و فناور با حضور صندوق توسعه فناوری‌های نوین با دیگر موسسان در سومین روز از نمایشگاه صنعت مالی (بانک، بورس، بیمه) منعقد شد.

 این تفاهم نامه که بین صندوق توسعه فناوری‌های نوین و یک شرکت سرمایه گذاری، یک شرکت تامین نیاز تولیدکنندگان و یک موسسه ای منعقد شد، قرار است زمینه تاسیس و تشکیل نخستین صندوق سرمایه گذاری خصوصی (PE) دانش‌بنیان با مدیریت یک صندوق پژوهش و فناوری در کشور را فراهم کند.

سید روح الله میرامینی مدیرعامل صندوق توسعه فناوری‌های نوین در مراسم انعقاد این تفاهم نامه گفت:در این تفاهم نامه موسسان این صندوق سرمایه گذاری خصوصی با تکیه بر تجربه و تخصص خود در حوزه مالی به صندوق توسعه فناوری‌های نوین به عنوان بزرگترین صندوق پژوهش و فناوری کشور اعتماد کرده اند.

وی با اشاره به تجربیات موفق و موثر موسسان نخستین صندوق سرمایه گذاری خصوصی (PE) با مدیریت صندوق توسعه فناوری‌های نوین خاطرنشان کرد: از آنجایی که اعضای موسس این صندوق تخصص، تجربه و اعتبار کافی در سرمایه گذاری حوزه فناوری  دارند امید می‌رود که این صندوق بتواند به سرعت و با قدرت وارد فاز اجرایی شود و تجربیات موفقی را در حوزه سرمایه گذاری حوزه دانش بنیان رقم بزند.

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا